معرفی دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آپشنال ؛ دنا جوانان منهای EFP

دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آپشنال

گروه صنعتی ایران خودرو در نمایشگاه تحول صنعت خودرو، از نسخه جدید دنا پلاس با نام کامل دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آپشنال رونمایی کرد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

دومین نمایشگاه تحول صنعت، روز گذشته مورخ ۲۶ آبان ماه به کار خود پایان داد. این نمایشگاه که با حضور خودروسازان مختلف بخش خصوصی و دولتی برگزار شد، سعی در نشان دادن دستاوردهای صنعت خودرو داشت که البته در بیش تر بخش ها، تحولات و دستاوردهای چین به نمایش درآمده بود و چندان خبری از تحولات صنعت خودروی ایران نبود. در بین غرفه ها اما ایران خودرویی ها با دستاوردهای داخلی بیش تری حضور داشتند و در کنار خودروهایی چون ری را بنزینی و برقی، تارا برقی و…، یک نسخه جدید از دنا پلاس را هم نمایش گذاشته بودند. خودرویی با نام کامل دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک.

مشخصات فنی دنا پلاس توربوشارژ اتومات آپشنال

کابین دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آپشنال

در همین ابتدا لازم است بدانید که دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک در اصل همان دنا پلاس جوانان است که به‌جای پیشرانه EFP، از همان پیشرانه TC7 برایش استفاده شده است. این خودرو به پیشرانه ۱۶۴۵ سی سی توربوشارژر TC7 یا همان EF7 توربو مجهز است. این پیشرانه قدرت ۱۵۰ اسب بخار را با گشتاور ۲۱۵ نیوتن متر تولید می کند و جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک AT توان را به چرخ های جلوی دنا پلاس توربو اتوماتیک می رساند.

دنا پلاس آپشنال چه آپشن هایی دارد؟

نسخه آپشنال نسبت به دنا پلاس معمولی آپشن های بیش تری دارد که سیستم ورود بدون کلید، سنسور نور و باران، دکمه استارت، سنسور پایش فشار تایر (TPMS)، آینه الکتروکرومیک، فرمان D و سیستم کنترل پایداری همان امکاناتی است که در دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آپشنال وجود دارد، اما فعلاً در دنا پلاس AT خبری از آن ها نیست. البته با توجه به الزامات جدید سازمان استاندارد، بسیاری از این امکانات، از جمله سیستم کنترل پایداری و پایش باد تایرها، از این پس به عنوان امکانات استاندارد خودروها شناخته می شوند.

از امکانات استاندارد این خودرو هم می توان به مواردی همچون سیستم ترمز ضد قفل، ترمز جلو و عقب دیسکی، چهار عدد ایربگ، کلیدهای کنترلی روی فرمان، فرمان چرمی، تهویه اتومات با دریچه ردیف دوم، سیستم مالتی مدیا، چراغ های مه شکن جلو و عقب، دی لایت، سیستم روشنایی ترک خودرو، آینه های کناری برقی تاشونده، ایزوفیکس، دوربین و سنسور پارک عقب، رینگ های آلومینیومی، صندلی های جلو برقی ۸ حرکته، سانروف، کروز کنترل و‌… اشاره کرد.

دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آپشنال چه مشخصاتی دارد؟

این خودرو به پیشرانه ۱۶۴۵ سی سی توربوشارژر TC7 یا همان EF7 توربو مجهز است. این پیشرانه قدرت ۱۵۰ اسب بخار را با گشتاور ۲۱۵ نیوتن متر تولید می کند و جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک AT توان را به چرخ های جلوی دنا پلاس توربو اتوماتیک می رساند.

دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آپشنال چه امکانات بیش تری دارد؟

نسخه آپشنال نسبت به دنا پلاس معمولی آپشن های بیش تری دارد که سیستم ورود بدون کلید، سنسور نور و باران، دکمه استارت، سنسور پایش فشار تایر (TPMS)، آینه الکتروکرومیک، فرمان D و سیستم کنترل پایداری همان امکاناتی است که در دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آپشنال وجود دارد.

۳.۹ امتیاز از ۹ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.