زمان رونمایی X77 مدیران خودرو مشخص شد

رونمایی  X77  مدیران خودرو
رونمایی X77 مدیران خودرو

مدیر بازاریابی ام وی ام با اشاره به این که به زودی محصولات جدید ام وی ام معرفی و رونمایی می شوند، از رونمایی X77 در شهریور یا مهرماه سال آینده خبر داد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، هانی هردانیان درباره این که طی ماه های اخیر محصولی جدید از ام وی ام معرفی نشده است گفت: «آخرین محصول ام وی ام، S33 کراس در تیرماه امسال معرفی شد، پیش از آن نیز اف ال ۴ معرفی شده بود که البته نیو فیس آریزو ۵ توربوی قدیم محسوب می شود، اما این که چرا در ماه های اخیر محصولی جدید معرفی نمی شود به سیاست گذاری شرکت مادر مرتبط می شود.»

وی ادامه داد: «در حال حاضر، در مدیران خودرو سه برند در اختیار داریم که طبقه‌بندی برندها براساس قیمت‌گذاری ها صورت گرفته است، به همین دلیل، بخش گسترده محصولات نیز با توجه به قیمت‌های آن‌‌ها  اتفاق می‌افتد.»

مدیر بازاریابی ام وی ام افزود: «در برند ام وی ام محصولات در بازه قیمتی ۷۰۰ تا یک میلیارد و ۳۰۰ میلیارد تومان قرار دارد. همچنین این احتمال وجود دارد که سال آینده از نظر قیمتی، وارد بازه بالاتری شویم. با این حال، بعد از ایکس ۳۳ محصولی که در بازه قیمتی ام وی ام قرار داشته باشد از سوی شرکت مادر معرفی نشده است.»

هردانی اضافه کرد: «البته برای سال جدید دو محصول جدید داریم یکی X55 pro و دیگری آریزو ۵ FL‌ است. ضمن این که، یک محصول کاملاً جدید به اسم X77  نیز در شهریور یا مهرماه سال آینده نیز رونمایی خواهیم کرد.»

وی با اشاره به این که به‌خاطر سیاست‌گذاری شرکت مادر است که مدیران خودرو در حال حاضر در ایران روی فونیکس و اکستریم بیش تر فعالیت می‌کند، ادامه داد: «در حقیقت، قیمت‌ها طوری نیست که بخواهیم آن ها را اقتصادی تعریف کنیم. بازه قیمتی ۷۰۰  تا ۱.۳ میلیارد تومان یک جامعه گسترده‌ای در کشور را نسبت به افرادی که در این رده درآمدی می‌توانند خرید کنند، در بر می‌گیرد.»

 مدیر بازاریابی ام وی ام اضافه کرد: «با این وجود، با توجه به شعار جدید برند MVM که می‌گوید محصولات ما استایل خاص خود را دارد و تکنولوژی‌محور است، سعی می‌کنیم از نظر قیمتی نیز در رده‌ای باشد که بتواند جامعه هدف را مقداری پوشش دهد. از نظر فناوری و از نظر طراحی نیز در یک سطح  باشد.»

هردانی اظهار داشت: «با این سیاست، معمولاً اگر بخواهیم برای مثال یک محصول یک میلیارد و ۶۰۰-۵۰۰ میلیون تومانی انتخاب کنیم، قاعدتاً در برند فونیکس قرار می‌گیرد، که از نظر بازه تعریف شده قیمتی در رده MVM قرار نمی‌گیرد.»

وی بیان کرد: «با این حال، برای علاقه‌مندان به برند ام وی ام هم باید بگویم که در تابستان سال ۱۴۰۳ دو محصول X55  و آریزو ۵ از محصولات MVM رونمایی خواهد شد. از سویی در نمایشگاه امسال خودروی تهران نیز محصولات کلاسیک مدیران خودرو که همان X22 پرو MT ،X33 ،MT و اتومات، X55 pro، آریزو ۴ FL را آوردیم. ضمن این که، در حال حاضر، حوزه فعالیت ام وی ام در بازار ایران روی شخصیت‌سازی برای خودروها متمرکز شده است. با توجه به سبد محصول و جامعه مخاطبان و مشتریان فراتر از بازار مصرف نگاه کردیم.»

هردانی خاطرنشان کرد: «با توجه به این‌که اکنون خود مدیران خودرو و برند MVM تقریباً بیش از ۲۰ سال است که در بازار ایران جا افتاده‌اند، ما روی شخصیت‌سازی براساس مصرف‌کننده کار می‌کنیم. برای مثال، X55 pro را به‌عنوان این‌که هم شهری است و هم مشخصات موتوری‌اش با برادر بزرگ‌تر خود، Tiggo pro 7 یکی است، از نظر وزنی کم تر است، از نظر استهلاکی قاعدتاً کم تر است، کم ترین آمار خرابی را در کل گروه خودروهای مدیران خودرو دارد، این را متناسب با آن شخصیت داریم. ما نگفتیم ماشین آفرود است، اما روی این‌ شخصیتی که یک ماشین خانوادگی است که می‌توان با آن به کمپین رفت، کار می‌کنیم.»

وی گفت: «در آخرین نمایشگاه خودروی شهر آفتاب هم با تم خاصی محصولات را دیزاین کردیم؛ مثلاً آریزو ۵ FL را به‌عنوان یک سدان اسپرت معرفی کردیم. آریزو ۵ FL از نظر شتاب ممکن است همین الان از آریزو ۶ جی‌تی، که وارد بازار شده است، پرشتاب‌تر باشد، اما با توجه به قیمت و جوان‌پسند بودن آن، برای قشر مخاطب، این خودرو را به‌ عنوان یک سدان اسپرت تعریف کرده‌ایم.»

هردانی افزود: «همین اِلمان‌ها را هم چه در تبلیغات، چه در تعریف‌کردن جامعه مخاطب رعایت می‌کنیم و سعی داریم یک مقداری جهانی‌تر کار کنیم. ما به صورت کلان چند خط‌ مشی در MVM تعریف کردیم. برای مثال، در زمینه فعالیت‌های اجتماعی‌ روی تحصیلات کودکان کار می‌کنیم. این از اول سال به‌عنوان یک خط مشی برای همه نمایندگان است، در این رابطه در تبریز مدرسه‌سازی انجام دادیم. همچنین کمک به مدرسه‌هایی که کم‌بضاعت بودند، صورت گرفت و به NGOهایی که حمایت از کودکان بی‌سرپرست یا بدسرپرست فعالیت می‌کنند، کمک شد.»

وی بیان کرد: «منظور این است که ما مسیر تعریف می‌کنیم. خط ‌مشی‌هایی که ما اکنون بر روی آن متمرکز شده‌ایم در بحث مسئولیت‌های اجتماعی است. در فعالیت‌های بازاریابی‌ نیز همین قضیه صادق است؛ این که بتوانیم پراکندگی بیش تری داشته باشیم و نقاط بیش تری را پوشش دهیم.»

وی ادامه داد: «ما یک شرایطی می‌گذاریم که هر کسی بتواند مشتری یکی از محصولات ما باشد. این گستردگی پوشش برای ما مهم است. ما همیشه یک مبحثی داریم، که متأسفانه در بازاریابی خودرویی لحاظ نمی‌شود. بازاریابی برای فروش انجام می‌شود، اما فروش یک بحث است و گستردگی سطح فروش یک بحث مهم‌تر است. این که مدیران خودرو چه‌قدر می تواند سطح کشور را با محصولات خود پوشش دهد برای ما یک اولویت قلمداد می‌شود.»

۳.۵ امتیاز از ۳۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.