عجیب ترین و گران ترین آپشن های خودرویی در جهان

عجیب ترین و گران ترین آپشن های خودرویی در جهان
عجیب ترین و گران ترین آپشن های خودرویی در جهان

در دنیای خودروها، برخی آپشن‌ها و تجهیزات بسیار عجیب و منحصر به فرد هستند و کمپانی های سازنده خودرو با ارائه چنین آپشن هایی قصد لوکس کردن خودرو را دارند.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

در این روزها، تولیدکنندگان خودرو اغلب ویژگی‌هایی نسبتاً «معمولی» مانند سقف‌های شیشه‌ای پانوراما، شیشه‌های دودی یا رینگ های فابریک با طرح‌های جذاب برای مشتریانی که قصد هزینه بیش تر را برای خودروی خود دارند، ارائه می دهند. با این حال، برخی از برندهای خودروسازی، آپشن های خود را محدود به این موارد نکرده اند و در محصولات خود امکاناتی از ماشین‌های قهوه‌ساز تا سرویس بهداشتی ارائه کرده اند.

بوگاتی شیرون – نمای آسمان

عجیب ترین و گران ترین آپشن های خودرویی در جهان
عجیب ترین و گران ترین آپشن های خودرویی در جهان

در حقیقت، تعداد افرادی که در جهان توان خرید یک بوگاتی شیرون را دارند بسیار کم است و با توجه به قیمت بسیار بالای این خودرو، برخی آپشن های گران قیمت هم از طرف کمپانی به صورت جداگانه می توان برای آن سفارش داد، که از این آپشن ها (Sky View) است. هنگامی که مالکان در بوگاتی خود با سرعت ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت در حال رانندگی هستند، امکان آن برای آن ها وجود دارد تا با پرداخت مبلغی حدود ۶۰ هزار دلار این آپشن را سفارش دهند. این گزینه دو پنل شیشه‌ای روی سقف را تعبیه می کند که کابین روشن تر می شود و کمی فضای سر بیش تری را فراهم می‌کند.

فراری کالیفرنیا T – باکس گلف

گران ترین آپشن های خودرویی
گران ترین آپشن های خودرویی

فراری کالیفرنیا T در سال ۲۰۱۴ معرفی شد و کمپانی فراری به مشتریان اجازه داد براساس سلیقه خود، خودرویشان را شخصی سازی کنند. یکی از عجیب ترین و گران ترین آپشن هایی که بر روی این خودرو ارائه می شد، برای افرادی بود که بازی گلف علاقه داشتند. این افراد امکان آن را داشتند تا با پرداخت مبلغی حدود ۱۰ هزار دلار یکی از کیف‌های گلف با برند فراری را دریافت کنند. همچنین فراری این باکس را جوری طراحی کرده بود که راننده می توانست در صورت نیاز از طریق صندلی های عقب، باکس را در صندوق عقب قرار دهد.

بنتلی بنتایاگا – ساعت Breitling Tourbillion

بنتلی بنتایاگا – ساعت Breitling Tourbillion
بنتلی بنتایاگا – ساعت Breitling Tourbillion

بنتلی بنتایگا به صورت استاندارد بر روی داشبورد خود یک ساعت آنالوگ دارد، اما اگر این ساعت مطابق سلیقه برخی از مشتریان ثروتمند این کمپانی نباشد، بنتلی ساعت آنالوگ (Breitling Tourbillion) به آن ها پیشنهاد می دهد. این افراد می توانند با پرداخت مبلغی حدود ۱۴۵ هزار دلار این ساعت لوکس و تشریفاتی را برای خودرو خود سفارش دهند. توربیلیون مانند یک ساعت مچی باکیفیت، خودکار است و هر از چندگاهی یک موتور الکتریکی در آن فعال می‌شود تا آن را به طور خودکار چرخانده و مطمئن شود که هرگز خاموش نمی‌شود.

مک لارن ۷۲۰S – صندلی های کربنی

مک لارن 720S – صندلی های کربنی
مک لارن ۷۲۰S – صندلی های کربنی

تکمیل نمای داخلی خودروی مک لارن ۷۵۰S با امکانات بی شماری که کمپانی به مشتریان خود ارائه می داد، شاید کار آسانی نبود، این خودرو به طور استاندارد با صندلی‌های آلکانتارا عرضه می شد، اما اگر برخی مشتریان قصد هزینه بیش تر داشتند، می توانستند خودرو خود را با صندلی‌های مسابقه‌ای کربن فایبر با قیمت ۷ هزار دلار سفارش دهند. همچنین اگر پشت صندلی‌ها هم از کربن می بود، این امر هزینه ۳ هزار دلاری برمی داشت. با توقف تولید این مدل، خریداران می‌توانند در مورد صندلی‌های کربن در مدل جدید ۷۵۰S انتخاب کنند.

پونتیاک آزتک – بسته کمپینگ

پونتیاک آزتک – بسته کمپینگ
پونتیاک آزتک – بسته کمپینگ

این مدل از پونتیاک به دلیل طراحی منحصر به فرد خود اتفاقاً یک خودرو چندمنظوره مخصوص کمپینگ بود، اما به دلیل این طراحی خاص نتوانست فروش موفقی داشته باشد و در کل، یک پروژه شکست خورده است. پونتیاک آزتک در سال ۲۰۰۰ معرفی شد و هنگام خریداری، امکان سفارش، بسته کمپینگ، با قیمت ۱۹۵ دلار یا ۱۲۰ پوند برای آن وجود داشت. این بسته شامل یک چادر مسافرتی متصل به بخش عقبی خودرو بود و در کم تر از ده دقیقه به طور کامل پابرجا می شد، همچنین یک تشک در آن تعبیه شده بود که با پمپ باد مخصوص این چادر باد می شد.

رولزرویس فانتوم Drophead – decking

رولزرویس فانتوم Drophead – decking
رولزرویس فانتوم Drophead – decking

رولزرویس سعی کرد با طراحی یک چوب از جنس کاج در قسمت عقب خودرو Drophead، تجربه قایق‌رانی را به خیابان‌ها بیاورد. البته، برای این آپشن لوکس باید هزینه ای حدود ۸ هزار دلار جدا از قیمت خودرو پرداخت کرد. همچنین مشتریان هر بار که رولزرویس فانتوم Drophead خود را برای سرویس کردن به نمایندگی می برند، تکنسین های رولزرویس باید این چوب های کاج را روغن بزنند تا از کیفیت آن کاسته نشود.

هوندا سیتی – Motocompo

هوندا سیتی – Motocompo
هوندا سیتی – Motocompo

در کشور ژاپن اکثر شهرهای آن عموماً شلوغ و پرجمعیت است و حجم ترافیک خوردو و ازدحام جمعیت بالاست. در دهه ۸۰، هوندا ایده بسیار جذابی داشت تا یک خودروی شهری کوچک معرفی کند که از نظر اندازه و قدرت، قدرتمندتر از سایر خودروهای در بازار باشد. البته، هوندا می‌دانست که حتا با یک خودروی شهری کوچک، به دلیل ترافیک بسیار زیاد شهرهای ژاپن مشکل به طور کامل حل نخواهد شد، بنابراین به مشتریان خود، یک آپشن منحصر به فرد معرفی کرد، که مشتریان می توانستند با پرداخت مبلغ حدود ۲ هزار دلار یک موتورسیکلت کوچک در صندوق عقب خودرو خود سفارش دهند تا در مواقع ضروری، خودرو خود را پارک کنند و با استفاده از این موتور کوچک به مسیر خود ادامه دهند.

اشکودا Superb – چتر

اشکودا Superb - چتر
اشکودا Superb – چتر

کمپانی رولزرویس سال هاست که درون درِ خودروهای خود یک چتر قرار می دهد و این چیزی است که از یک برند لوکس انتظار می‌رود. با این حال، اشکودا با مدل سوپرب خود در سال ۲۰۱۵ ایده تعبیه یک چتر درون درِ خودرو خود را عملی کرد و از آن زمان به بعد، چتر را به عنوان یک آپشن در خودروهای خود ارائه می‌دهد یا به صورت استاندارد آن را در بسته تجهیزات ارائه می‌کند. چترها می‌توانند زیر صندلی جلو قرار گیرند یا درون درهای جلویی یافت شوند.

بنتلی Flying Spur – illuminated Flying B

بنتلی Flying Spur - illuminated Flying B
بنتلی Flying Spur – illuminated Flying B

بنتلی Flying Spur، یک خودرو به شدت لوکس و تشریفاتی است که انواع آپشن های گران قیمت در آن تعبیه شده است، از  صندلی‌های چرمی باکیفیت، تزیینات چوب و کروم تا نورپردازی محیطی آرامش‌بخش در کابین این خودرو لوکس، اما مشتریانی که علاقه دارند خودرویشان در شب بیش تر دیده شود، بنتلی مشکل آن ها را چاره کرده است و با ارائه نور در مجسمه معروف جلوی خودرو یا همان لوگوی بنتلی با قیمتی حدود ۵ هزار دلار نیاز مشتریان خود را برطرف کرده است.

۴.۳ امتیاز از ۱۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.