معرفی هاوال ژیانگ لانگ ؛ دیفندر چینی

هاوال ژیانگ لانگ

هاوال ژیانگ لانگ یک اس یو وی آفرودی چینی از سری دراگون هاوال است که انتظار می رود در نیمه دوم ۲۰۲۳ به بازار عرضه شود.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

هاوال امیدوار است بتواند نظر خریداران آفرودرهای مشهور غربی را با خودروی جدید خود جلب کند. این خودرو هنوز رسماً رونمایی نشده، اما تصاویر و برخی مشخصات آن توسط وزارت صنعت چین منتشر شده است. به نظر می رسد هاوال در خودروی جدید خود به طور مشخص و کاملاً بی پروا، سبک طراحی لندروور دیفندر را نشانه رفته است.

طراحی ظاهری ژیانگ لانگ

این خودرو در بخش دماغه با پیروی از امضای طراحی هاوال، جلوپنجره ای بزرگ با نوارهای افقی و همین‌طور چراغ‌های گرد با قاب مربعی مشکی را به معرض نمایش می گذارد؛ این امضا و سبک طراحی را پیش از این نیز در دیگر شاسی‌ بلندهای آفرودی هاوال مانند بیگ داگ دیده بودیم. اما بخش عقبی با چرخ زاپاس و چهار چراغ مربعی، کاملاً از لندروور دیفندر الهام گرفته یا به نوعی کپی‌کاری شده است. صفحه محافظ در پایین سپر جلو، محافظ های پلاستیکی در لبه گلگیرها و روی رکاب‌ ها هم از دیگر ویژگی‌ های ظاهری ژیانگ لانگ هستند که به آن حس و حال آفرودی بخشیده‌ اند. هنوز از کابین این خودرو تصویری منتشر نشده است. به‌ احتمال‌ زیاد به‌ زودی هاوال ژیانگ لانگ رسماً رونمایی خواهد شد تا به رقیبی برای جتور تراولر تبدیل شود. دو مدل رینگ با طراحی متفاوت و یک هوک در مرکز سپر عقب نیز برای هاوال ژیانگ لانگ قابل سفارش گذاری خواهد بود.

ابعاد خودرو

هاوال ژیانگ لانگ دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۴۸۰۰، ۱۹۱۶ و ۱۸۲۲ میلی متر است و فاصله محوری آن هم ۲۷۳۸ میلی متر اعلام شده است.

مشخصات فنی هاوال ژیانگ لانگ

هاوال ژیانگ لانگ

این خودرو دارای دو مدل قوای فنی هیبریدی خواهد بود؛ تیپ پایه این خودرو از یک پیشرانه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی بنزینی به همراه یک موتور الکتریکی ۹۴ اسب بخاری در جلو و یک موتور الکتریکی دیگر با ۲۰۱ اسب بخار قدرت در محور عقب استفاده می‌کند. نسخه دوم هاوال ژیانگ لانگ به یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو، یک موتور الکتریکی ۱۰۷ اسب بخاری در محور جلو و یک موتور الکتریکی ۲۰۱ اسب بخاری در محور عقب تجهیز شده است. ظرفیت باتری‌ های این شاسی‌ بلند چینی اعلام نشده است، اما می دانیم از باتری‌ های لیتیوم فسفات آهن برای استفاده شده است که امکان پیمودن ۱۰۵ کیلومتر را به‌صورت تمام الکتریکی فراهم خواهند کرد. هر دو نسخه با یک گیربکس ۲ سرعته DHT به مشتریان عرضه می شوند.

هاوال ژیانگ لانگ چه مشخصاتی دارد؟

این خودرو دارای دو مدل قوای فنی هیبریدی خواهد بود. تیپ پایه این خودرو از یک پیشرانه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی بنزینی به همراه یک موتور الکتریکی ۹۴ اسب بخاری در جلو و یک موتور الکتریکی ۲۰۱ اسب بخاری در محور عقب استفاده می‌کند.

هاوال ژیانگ لانگ چه زمانی عرضه خواهد شد؟

این خودرو یک اس یو وی آفرودی چینی از سری دراگون هاوال است که انتظار می رود در نیمه دوم سال جاری میلادی به بازار عرضه شود.

۵ امتیاز از ۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.