سوپر ون الکتریکی فورد با شتاب 2 ثانیه ای معرفی شد

سوپر ون الکتریکی فورد 2022

سوپر ون الکتریکی فورد خودرویی است که کمپانی فورد امسال به فستیوال گودوود آورده و نشان داده است که چه‌طور قوای برقی و آیرودینامیک عالی می تواند عملکرد بی نظیر را رقم بزند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

چه کسی به یک ابرخودرو نیاز دارد وقتی این ون می تواند تنها در ۲ ثانیه شتاب‌گیری کند؟ سرانجام فورد سوپر ون خود را با پیشرانه برقی معرفی کرد. خودرویی مسابقه ای که جایگزین نسل های بنزینی قبل شده است و از هر ونی که تابه‌حال دیده اید قوی تر عمل می کند. قدرت سوپر ون الکتریکی فورد به‌وسیله چهار پیشرانه الکتریکی سوار بر چهار محور تأمین می شود و مهندسی این محصول به‌صورت اختصاصی توسط تیم پرفورمنس فورد و متخصصان STARD انجام شده است.

مشخصات فنی سوپر ون الکتریکی فورد

سوپر ون الکتریکی فورد 2022

همان طور که گفته شد، در سوپر ون الکتریکی فورد چهار پیشرانه برقی را داریم که نهایت قدرت ۲,۰۰۰ اسب بخار را به‌صورت ترکیبی تولید می کنند. پیشرانه ها از یک باتری با ظرفیت ۵۰ کیلووات ساعت تغذیه می شوند. خنک کاری این پک باتری با سیستم آبی انجام می شود. به کارگیری سیستم برقی و قرارگیری باتری ها در این خودرو باعث شده است مرکز ثقل پایین تر قرار گیرد و توزیع وزنی بهتری را در بدنه داشته باشیم. پک باتری سوپر ون فورد شارژ سریع را هم پشتیبانی می کند و تنها در ۴۵ دقیقه شارژ سریع آن می توان پک باتری را کاملاً شارژ کرد.

سوپر ون الکتریکی فورد 2022

سیستم تعلیق این خودرو مطابق با استانداردهای خودروهای مسابقه ای به‌صورت سفارشی طراحی و مهندسی شده است و همچنین فریم های سفارشی مخصوص را برای اتاق و پیشرانه داریم. قدرت بسیار بالا در این ون مسابقه باعث می شود نیاز به سیستم ترمز قوی داشته باشیم و تیم مهندسی ترمزهای مخصوص خودروهای مسابقه ای را در این خودرو نصب کرده اند.

طراحی سوپر ون الکتریکی فورد

سوپر ون الکتریکی فورد بر مبنای فورد ای ترنزیت کاستم (E-Transit Custom) ساخته شده است، اما ظاهری خشن تر نسبت به آن ون دارد، که البته به‌دلیل ماهیت مسابقه ای بودن، این تفاوت طبیعی است. در نمای جلو ورودی های بزرگ آیرودینامیک هوا را می بینیم و اسپلیتری کشیده به سبک خودروهای مسابقه ای در جلو نصب شده است. در عقب یک دیفیوزر بزرگ را داریم و بالی بسیار بزرگ در بالا به شکلی متفاوت به کار رفته است که تمام این قطعات ذکرشده در راستای بالا بردن راندمان آیرودینامیکی بدنه به کار رفته اند. ارتفاع کم و به کارگیری سپرها، رکاب ها و اسپلیتر دی این خودرو باعث شده است فاصله کمی را نسبت به زمین در این ون داشته باشیم و در ظاهر، این خودرو به هاچ‌بک های مسابقه ای شباهت دارد.

کابین سوپر ون الکتریکی فورد

کابین سوپر ون الکتریکی فورد 2022

درون کابین صندلی های اسپرت مخصوص را داریم و به سبک خودروهای مسابقه ای در کابین نهایت سادگی را برای کم وزن بودن داریم. آخرین نسخه از سیستم های اطلاعات سرگرمی فورد موسوم به SYNC 4 در سوپر ون فورد نصب شده و به سبک خودروهای مسابقه ای رولکیج در کابین به‌کار رفته است. صفحه نمایش دیگری در پشت فرمان جلوآمپر دیجیتال را نمایش می دهد تا ظاهر مدرنی را در این ون مسابقه ای داشته باشیم. پنج حالت رانندگی جاده، مسابقه، درگ، دریفت و رالی را در این خودرو داریم که با انتخاب هر کدام سیستم انتقال قدرت و توزیع نیرو و گشتاور تغییر می کند. اما نکته جالب به کارگیری یک حالت رانندگی دیگر با نام تایر کلینینگ Tire Cleaning است که با فعال کردن آن یک محور ترمز می کند و محور دیگر فعال می شود و طبیعتاً برن اوت صورت می گیرد.

سوپر ون الکتریکی فورد 2022

سوپر ون الکتریکی فورد در فستیوال سرعت گودوود معرفی شد و رکوردگیری های سرعت هم برای این خودرو در مسیر این فستیوال انجام گرفت. معرفی این محصول نشانگر سیاست های فعلی فورد برای برقی سازی همه محصولات در هر کلاس است و قطعاً در آینده محصولات برقی بیش‌تری از فورد خواهیم دید.

محمدرضا پاداش

پایگاه خبری اسب بخار

منبع: Motor1

سوپر ون الکتریکی فورد چه مشخصات فنی‌ای دارد؟

این خودرو مسابقه ای مجهز به چهار پیشرانه برقی است که نهایت قدرت ۲,۰۰۰ اسب بخار را به صورت ترکیبی تولید می کنند. این قدرت باعث می شود سوپر ون الکتریکی فورد در کم‌تر از ۲ ثانیه شتاب‌گیری کند.

سوپر ون فورد براساس کدام محصول فورد ساخته شده است؟

این خودرو بر مبنای فورد ای ترنزیت کاستم (E-Transit Custom) ساخته شده است، اما ظاهری خشن تر نسبت به آن ون دارد که البته به‌دلیل ماهیت مسابقه ای بودن، این تفاوت طبیعی است.

چه حالت های رانندگی‌ای را در سوپر ون الکتریکی فورد داریم؟

پنج حالت رانندگی جاده، مسابقه، درگ، دریفت و رالی را در این خودرو داریم که با انتخاب هر کدام سیستم انتقال قدرت و توزیع نیرو و گشتاور تغییر می کند، اما نکته جالب، به‌کارگیری یک حالت رانندگی دیگر با نام تایر کلینینگ Tire Cleaning است که با فعال کردن آن یک محور ترمز می کند و محور دیگر فعال می شود و طبیعتاً برن اوت صورت می گیرد.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.