کمپانی CATL چین، در آمریکا کارخانه می‌سازد؛ اژدهای شرقی حد و مرزی نمی شناسد

کمپانی CATL چین
کمپانی CATL چین

کمپانی CATL چین که مخفف Contemporary Amperex Technology Co است، یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه تولید باتری در چین است که این روزها با شرکت های بزرگی نظیر مرسدس، تسلا، هوآوی و… همکاری های گسترده ای دارد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

حال کمپانی CATL قصد دارد کارخانه جدید خود را در آمریکا بنا کند و مکان این کارخانه احتمالاً در کارولینای جنوبی و یا کنتاکی خواهد بود.

کمپانی CATL چین
کمپانی CATL چین

در دو منطقه ذکرشده یعنی کارولینای جنوبی و کنتاکی، دو کمپانی فورد و ب ام و فعالیت های گسترده ای دارند و همین دو کمپانی که اتفاقاً به تازگی به صورت چشمگیر به ساخت خودروهای برقی نیز روی آورده اند، می توانند بازار و تقاضای قابل توجهی را برای CATL ایجاد نمایند.

کمپانی CATL چین
کمپانی CATL چین

پیشرفت های CATL در شرایطی رقم خورده است که وضع این کمپانی در دو سه سال گذشته به دلیل محدودیت های ناشی از کرونا آنچنان که باید خوب نبوده و بعضاً به دلیل بحران ناشی از این اپیدمی، مجبور به تعطیلی خطوط خود شده است.

کمپانی CATL چین
کمپانی CATL چین

کمپانی CATL هم اکنون علاوه بر مرسدس، تسلا، ب ام و، فورد و ولوو، با کمپانی های چینی نظیر X Peng، Nio، چانگان و همچنین سایر کمپانی ها مانند تویوتا، هوندا، هیوندای و گروه PSA هم همکاری گسترده ای دارد.

رضا صفرآبادی فراهانی

پایگاه خبری اسب بخار

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.