پنج ستاره ایمنی یورو انکپ برای جنسیس G80 و GV80 + ویدیو

ایمنی جنسیس G80 و GV80
ایمنی جنسیس G80 و GV80

مجموعه ایمنی یورو انکپ به تازگی گزارش تست های ایمنی خودروهای جدید را منتشر کرده است که در بین آن ها جنسیس G80 و GV80 توانسته اند ۵ پنج ستاره ایمنی را به خود اختصاص دهند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

پس از گذشت چند سال از تأسیس برند لوکس جنسیس توسط هیوندای و در نظر گرفتن نشان و کمپانی مستقل برای این برند، سرانجام کره ای ها به بازار اروپا آمده اند تا در این بازار هم خود را نشان دهند. همانند دیگر خودروهایی که به بازار اروپا می آیند، مجموعه یوروانکپ خودروهای جدید این نشان،‌ جنسیس G80 و GV80، را مورد تست قرار داده است و این مجموعه امتیاز بالای ۵ ستاره را به این دو محصول داده و تمجید زیادی از این دو خودروی کره ای کرده است.

در مجموعه تست های یوروانکپ که به تازگی به روزرسانی شده اند و سختگیرانه تر ایمنی خودروها را بررسی می کنند، جنسیس G80 توانسته تا ۹۱ درصد امتیاز ایمنی مربوط به ایمنی سرنشینان بزرگ‌سال، ۸۷ درصد امتیاز ایمنی مربوط به ایمنی سرنشینان خردسال، ۷۷ درصد امتیاز مربوط به ایمنی عابرین پیاده و ۹۱ درصد امتیاز مربوط به سیستم های کمکی ایمنی را به خود اختصاص دهد. امتیازها برای جنسیس GV80 در دو بخش اول مشابه است، اما در بحث امتیاز مربوط به عابرین پیاده و سیستم های کمکی ایمنی ۶۶ و ۸۸ درصد برای این کراس اوور به دست آمده است.

جنسیس G80 و GV80 در یوروانکپ

علاوه بر جنسیس G80 و GV80 نتایج تست خودروهای جدید دیگری هم توسط یوروانکپ منتشر شده است. نسل سوم C4 در تست های این مجموعه چهار ستاره ایمنی را به دست آورده است و ب ام و سری ۴ کوپه و کانورتیبل توانسته پنج ستاره ایمنی را به خود اختصاص دهد. نکته ای که در مورد جنسیس G80 قابل اهمیت است قرار گرفتن این خودرو در رده دوم ایمن ترین های اروپا در سال ۲۰۲۱ است و این نشان از پیشرفت جنسیس در زمینه تولید خودرویی ایمن براساس استانداردهای روز دنیا دارد.

میشل ون راتینگن، دبیرکل مجموعه یوروانکپ، در رابطه با دو خودروی جنسیس G80 و GV80 می گوید: «شیوع گسترده کرونا و به تبع آن کمبود برخی قطعات در تولید خودرو، چالش بزرگی برای صنعت خودرو به وجود آورده است، اما جنسیس دو خودرو را به اروپا آورده است که عملکرد ایمنی عالی و از هر نظر خوب را ارائه می دهد. البته سیتروئن هم با C4 توانست ۴ ستاره ایمنی را کسب کند، اما با مهندسی بهتر عملکرد این خودرو هم می توانست بهتر باشد.

جنسیس G80 و GV80 در یوروانکپ
جنسیس G80 و GV80 در یوروانکپ

اخیراً هیوندای پلتفرم جدید و منعطف E-GMP را برای خودروهای برقی معرفی کرد و با معرفی آیونیک ۵ نشان داد که برنامه هایی محکم برای آینده دارد. حالا با کسب بالاترین امتیاز ایمنی برای جنسیس G80 و GV80، باز هم پیشرفت را در محصولات این کمپانی کره ای می بینیم و احتمالاً این ایمن بودن را در دیگر محصولات این برند و به خصوص در اولین کراس اوور برقی جنسیس هم خواهیم دید. در ویدیوی زیر می توانید عملکرد جنسیس G80 را در مجموعه یوروانکپ مشاهده کنید.

محمدرضا پاداش

پایگاه خبری اسب بخار

۵ امتیاز از ۳ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.