کاهش قیمت خودروهای چینی در پی انتشار خبر تعطیلی برخی خودروسازان!

خودروهای چینی
پنج شنبه هفته گذشته خبری مبنی بر احتمال تعطیلی خودروسازان بخش خصوصی تا آبان ۱۳۹۸ منتشر شد. در پی این خبر شاهد هستیم که در اولین روز کاری هفته جاری، قیمت خودروهای چینی شرکت های نام برده، کاهش قیمت را تجربه کرده اند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

در دو روز گذشته کارشناسان بازار خودرو نظرهای متفاوتی نسبت به هم داشتند. برخی احتمال می دانند که با جدی شدن این خبر، قیمت محصولات تولیدی در استان کرمان افزایش پیدا کند و برخی دیگر نیز می گفتند که احتمال افت قیمت این دسته از خودروها وجود دارد. با جدی شدن این خبر و از سویی تایید احتمال تعطیلی صنایع خودروسازی کرمان از جانب شرکت های فعال در آن منطقه، شاهد هستیم که از ظهر امروز روند کاهش قیمت خودروهای تولیدی در این کارخانه ها آغاز شده است. البته که برخی فعالان بازار، کاهش قیمت خودروهای چینی را به خاطر این اتفاق نمی دانند و معتقد هستند که در شرایط فعلی، بهای اکثر خودروها به خاطر رکود حاکم بر بازار در حال کاهش است. اما از سویی برخی نمایشگاه داران که در این چند وقت مشغول به معامله خودروهای چینی خودروسازان کرمانی بوده اند، می گویند که از صبح امروز مشتریان بیشتری سعی دارند تا این دسته از خودروها را به فروش بگذارند و اکثر مالکان خودروهای چینی در نمایشگاه ها، حاضر به معامله خودرو با قیمتی کمتر از هفته گذشته شده اند.
جک S5، جک J4، جک S3، بی وای دی S6، جیلی GC6، کوپا T210 و محصولات چری و ام وی ام امروز هم کاهش قیمت ۳ تا ۱۵ میلیون تومانی را تجربه کرده اند. افزایش تقاضا برای فروش این خودروها در نمایشگاه ها تا حدی باعث شده تا قیمت خودروهای چینی مونتاژی در استان کرمان کاهش پیدا کند. از سویی با نگاه به آگهی های موجود در فضای مجازی، می بینیم که از صبح امروز تعداد درج این آگهی ها به شکل چشم گیری افزایش پیدا کرده و حتی این بحث به خودروهای کارکرده جک، بی وای دی، جیلی، کوپا، ام وی ام و چری هم کشیده شده است.

پایگاه خبری اسب بخار

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.