اولین سوپراسپرت ساخت کشور آلبانی به بازار می آید!

سوپراسپرت Thaqi

رندر «پورشه ۹RE» که سه سال پیش توسط جمعی از طرف داران «پورشه» طراحی شده بود را به یاد دارید؟

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

“Qendrim Thaqi” این خودرو را جانشین به حق «۹۱۸ اسپایدر» می دانست. اما به نظر می رسد که این پروژه، تنها سرگرمی او نبوده است. Thaqi اکنون برنامه ساخت نخستین خودروی سواری با برند خودش را در سر دارد. او تصاویری از اتومبیل مورد نظر خود را هم برای وب سایت های خودرویی ارسال کرده است. “Illyrian Pure Sport” نام انحصاری این اتومبیل خواهد بود. صد البته که این تصاویر را فقط رندرهایی گرافیکی می توان قلمداد کرد، اما Thaqi می خواهد که آن را در کمپانی متعلق به خود، که “Arrera Automobili” نام دارد، به مرحله تجاری سازی برساند.

بنا به گفته های Thaqi، پس از اتمام این پروژه، نخستین سوپراسپرت کشور آلبانی هم با استانداردهای جهانی متولد می شود! او همچنین بسیار تأکید دارد که در طراحی این محصول از هیچ تیم مشاوری کمک نگرفته است. بنابراین رسانه ها هم فرض را بر این گذاشته اند که طرح های ارسالی، توسط خود او خلق شده اند. او البته خاطر نشان کرده است که تیم های مهندسی و ساخت بدنه در این پروژه او را یاری می دهند.

از نظر طراحی، واضح است که المان هایی از طراحی سوپراسپرت های ایتالیایی در بدنه فیبرکربنی Illyrian Pure Sport به چشم می خورد. در درجه اول، در نمای جلو و چیدمان عمودی چراغ ها می توان این نکته را مشاهده کرد. قطعات طرح کربن به شکل عریان تری در نمای عقب به کار رفته اند. سراگزوزهای غول آسا در پشت خودرو نیز به جذابیت این نما می افزایند.

جدا از داستان طراحی، Thaqi برخی از اهداف خود پیرامون مشخصات فنی Illyrian Pure Sport را هم به روشنی مشخص کرده است. یک پیشرانه ۶.۲ لیتری تویین توربو LT2 V8 که حداقل انتظار می رود در این سوپرکار، ۸۵۰ اسب بخار قدرت را به تمام چهار چرخ خودرو بفرستد و برای این انتقال قدرت از جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک دوکلاچه Tremec استفاده کند. حداکثر سرعت مطلوب Thaqi برای این اتومبیل، ۳۷۵ کیلومتر بر ساعت است. در حالی که، می خواهد به شتاب صفر تا صد ۲.۷ ثانیه ای هم دست یابد.

هنوز سوپراسپرت Illyrian Pure Sport در مرحله طراحی کامپیوتری قرار دارد، اما چه کسی می داند که تا چند سال آینده، چه اتفاقاتی قرار است در بازار خودرو بیافتد؟ به یاد داشته باشید که هر چیزی باید از یک نقطه شروع شود، برای Thaqi هم این محصول همان نقطه است!

سپهر عظیمی

پایگاه خبری اسب بخار

۵ امتیاز از ۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.