ون وانا پلاس ایران خودرو دیزل معرفی شد

هفتمین نمایشگاه حمل و نقل و لجستیک در محل مصلای تهران در حال برگزاری‌ست. در این بین، ایران خودرو دیزل برای نخستین بار از ون وانا پلاس پرده برداشت.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

همزمان با هفته حمل و نقل، هفتمین نمایشگاه حمل‌ و نقل و لجستیک کشور از امروز ۲۷ آذر ماه در سالن شبستان مصلای امام خمینی آغاز شد و شرکت های بسیاری در زمینه حمل و نقل در آن شرکت کرده اند، که ایران خودرو دیزل یکی از آن هاست. ایکو دیزل در این نمایشگاه با دو محصول جدید وانا پلاس و اتوبوس بین شهری حضور دارد و محصولات گذشته را نیز به همراه دارد.

ویدیو معرفی وانا پلاس

تغییرات وانا پلاس و امکانات آن

وانا پلاس (ون مسافری فوتون) را در اصل باید نسخه فیس لیفت وانا دانست که در برخی جزییات ظاهری و همچنین اضافه شدن برخی امکانات و تجهیزات با نسخه اولیه تفاوت دارد. عمده تفاوت ظاهری وانا پلاس در بخش جلوی آن رخ داده است؛ جایی که، جلوپنجره و سپر کاملاً تغییر کرده است و جلوپنجره ای یکپارچه و بزرگ در بخش دماغه این ون خودنمایی می کند. قاب مه شکن های جلو نیز طرحی عمودی به خود گرفته است. در انتهای نوشته VANA هم در جای جای بدنه علامت + درج شده است.

اما در بخش امکانات ایمنی و رفاهی، نسخه جدید وانا موسوم به وانا پلاس حالا به سیستم هشدار و پیشگیری برخورد از جلو، رادار بین خطوط و اتولایت تجهیز شده است. شیشه سقفی خودرو بزرگ تر شده است و با رنگ دودی، مانع از اذیت شدن سرنشینان داخل خودرو می شود. برخی از متریال کابین نیز تغییر کرده و بهبود یافته اند.

از جمله دیگر امکانات این محصول می‌توان به سیستم TPMS (نمایش دهنده فشار باد تایرها)، دریچه خروج اضطراری از سقف، کولر و بخاری (جلو و عقب کابین به صورت مستقل) و ترمز دو مدار هیدرولیکی، جلو دیسکی و عقب کاسه‌ای مجهز به EBD (سیستم توزیع متعادل نیروی ترمز)، ABS (سیستم ترمز ضد قفل) و ESP (سیستم کنترل الکترونیکی پایداری)، آینه های کناری برقی، دو عدد ایربگ، تاخوگراف و..‌. اشاره کرد.

مشخصات فنی وانا پلاس

در بخش فنی، همان پیشرانه ۳TZ در نسخه جدید هم نصب شده است. این پیشرانه ۲.۷ لیتری تنفس طبیعی با اتصال به گیربکس ۵ سرعته دستی زومکس، توانایی تولید ۱۵۰ اسب بخار قدرت و ۲۴۵ نیوتن متر گشتاور را دارد.

اتاق این ون از نوع سقف بلند با ۱۲+۱ صندلی و دارای سه در است. ون وانا دارای فاصله محوری ۳۱۱۰ میلی متر با ارتفاع اتاق کابین ۱۶۰۰ میلی متر است.

گالری تصاویر ون وانا پلاس

۳.۸ امتیاز از ۳۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.