تیگو 8 پرو +e رسما رونمایی شد

شرکت مدیران خودرو طی مراسمی خودروی دوست دار محیط زیست خود با نام تیگو ۸ پرو e پلاس را رسما رونمایی کرد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش اسب بخار، این خوردو که با شعار “جریان سبز فونیکس” به بازار خواهد آمد، دومین پلاگین هیبریدی است که به صورت گسترده در بازار خودروی کشور عرضه خواهد شد و می تواند آغازگر مسیری به سوی استفاده بیشتر از خودروهای دوست دار محیط زیست در کشور باشد.

حتما ببینید: تست تیگو ۸ پرو +e در پیست آزادی

تیگو ۸ پرو e پلاس از یک پیشرانه ۱.۵ لیتر ۴ سیلندر توربو  بهره می گیرد که این موتور بنزینی در کنار دو پیشرانه برقی (سوار بر محور جلو) در نهایت ۳۲۶ اسب بخار توان تولید می کنند و گشتاور این خودرو را به حدود ۵۱۰ نیوتن متر می رسانند. توان تولید شده از طریق جعبه دنده ۳ سرعته DHT (جعبه دنده مخصوص خودروهای هیبرید) به چرخ های جلوی این خودروی ۷ نفره می رسد و با این مشخصات تیگو ۸ پرو e پلاس به قوی ترین کراس اوور مونتاژی ایران بدل می شود.از این رو شتاب صفر تا ۱۰۰ این خودرو، در حالتی که هر سه موتور در مدارند، ۷.۶ ثانیه محاسبه شده است.

پک باتری این کراس اوور ظرفیت ۱۹.۲۷ کیلووات ساعتی دارد و شارژ آن حدود ۳ تا ۴ ساعت زمان می برد. مصرف سوخت تیگو ۸ پرو e پلاس در حالت بنزینی حدود ۶.۵ لیتر به ازای هر صد کیلومتر است و در صورت فعالیت پیشرانه الکتریکی به صورت همزمان، مصرف سوخت این کراس اوور ۷ نفره چینی به ۱.۵۵ لیتر به ازای هر صد کیلومتر می رسد. موتور های برقی این کراس اوور دارای قدرت ۵۵ و ۷۰ کیلووات است و خروجی گشتاور آن ها نیز به ترتیب ۱۶۰ و ۱۵۵ نیوتن متر اعلام شده.

همچنین این خودرو دارای حالت های رانندگی EV+NORMAL,HEV+NORMAL,HEV+SPORT,EV+ECO,HEV+ECO است. این خودرو با شارژ کامل و باک پر می تواند تا حدود هزار کیلومتر را طی کند و مصرف اندک آن می تواند دغدغه های مصرف بالای سوخت و آلایندگی های زیست محیطی را برطرف کند.

اگر به سوی خودروهای هیبرید حرکت نکنیم، ناچار به واردات بنزین می شویم

گل علیزاده، رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیمی سازمان محیط زیست با حضور در این مراسم گفت: بیش از ۳ دهه در کشور معضل آلودگی هوا گریبان گیر مردم شده است، چرا که بخش عمده ای از انرژی کشور با سوخت های فسیلی تولید می شود و هر چقدر بتوانیم کاهش دهیم این مصرف سوخت های فسیلی را شرایط آلودگی هوا بهتر خواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد: روزانه حدود ۱۱۲ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می شود و با توجه به این که تولید بنزین حدود ۱۰۵ میلیون لیتر است، اگر نتوانیم مصرف سوخت را کاهش دهیم با کمبود جدی بنزین مواجه خواهیم شد.
وی در ادامه با تاکید بر این که باید به سوی توسعه تکنولوژی های پاک حرکت کرد، افزود: تولید خودروهای هیبرید و کم مصرف موضوعی است که باید پیش از این انجام می شد. اکنون نیز از فونیکس تشکر داریم که آغازگر این راه در کشور بوده است.

گل علیزاده در خاتمه اظهار کرد: سازمان های مربوطه نیز باید بیش از پیش در راستای توسعه انرژی های پاک فعال باشند و به توسعه زیرساخت‌های شارژ خودرو ها کمک کنند تا شرایط مصرف روز افزون سوخت بهبود پیدا کند.

جریان سبز فونیکس در راه جلب رضایت مشتریان

جک لی، مدیرعامل شرکت مدیران خودرو نیز در این مراسم گفت: رونمایی از این خودرو آغاز جریان سبز فونیکس است و امیدواریم با این اقدام، آینده ای روشن برای مشتریان مدیران خودرو، رقم بخورد. وی با اشاره به اینکه برنامه های جریان سبز فونیکس ادامه خواهد داشت، گفت: برنامه ها به این رونمایی ختم نمی شود و این راه ادامه خواهد داشت.

در ادامه حسین شریعت، عضو هیات مدیره شرکت مدیران خودرو اظهار کرد: افتخار این را داریم که به عنوان اولین شرکتی که خودروی پلاگین هیبرید تولید کرده است در صنعت خودروی کشور حضور داشته باشیم‌.
وی ادامه داد: باعث افتخار مجموعه فونیکس است که پس از ۲۰ سال به جایگاهی رسیده است که مشتریان را بیش از پیش به خود جذب کرده و توانسته رضایت مصرف کنندگان را جلب کند. شریعت در خاتمه اظهار کرد: از این رو فونیکس در آینده بیش از پیش به تکنولوژی‌های روز خواهد پرداخت تا بتواند رضایتمندی موجود بین مشتریان را افزایش دهد.

آقای من، دیگر عضو هیات مدیره مدیران خودر  نیز در این مراسم اظهار کرد: رونمایی از تکنولوژی PHEV آغاز دوران جدیدی در راه فونیکس است و جریان سبز فونیکس راهی برای داشتن دنیایی بهتر است.

۳.۴ امتیاز از ۸ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.