شاهین پلاس و کادیلا فردا رونمایی می شوند

شاهین پلاس و کادیلا فردا رونمایی می شوند
شاهین پلاس و کادیلا فردا رونمایی می شوند

گروه خودروسازی سایپا اعلام کرده است که فردا مورخ ۲۸ فروردین ۱۴۰۲، شاهین پلاس و کادیلا در کنار افتتاح خط تولید رباتیک پیشرانه ME16 رونمایی می شوند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، قرار است ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ وزیر صمت به کارخانه مگا موتور برود و خط تولید پیشرانه M16 سایپا را افتتاح کند. همچنین دو محصول کادیلا و شاهین پلاس که با پیشرانه ME16 به بازار می آیند، در این مراسم رونمایی خواهند شد.

شاهین پلاس و کادیلا به پیشرانه ME16 سایپا مجهز هستند. این پیشرانه همان قوای محرکه سری EC5 گروه PSA است که امتیاز آن در دوران برجام به شرکت سایپا سیتروئن واگذار شد. پیشرانه ME16 سایپا ۱.۶ لیتر حجم دارد و با ۱۶ سوپاپ فناوری VVT در آن دیده می شود. قوای محرکه شاهین پلاس و کادیلا امکان تولید ۱۱۳ تا ۱۱۵ اسب بخار را با گشتاور ۱۴۵ تا ۱۵۰ نیوتن متر را دارد. همچنین جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک AT ساخت DAE توان را به چرخ های جلوی این سدان های ارتقا یافته و جدید می رساند.

احتمال دارد که در کادیلا دنده دستی از جعبه دنده ۶ سرعته استفاده شود. در این خودروها امکاناتی مانند سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، چراغ روشنایی روز، سنسور نور، فرمان کمکی برقی، نمایشگر لمسی، دوربین عقب و… دیده می شود.

۴.۱ امتیاز از ۴۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.