بخشش جرائم بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه موتوری

بخشش جرائم بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه موتوری
بخشش جرائم بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه موتوری

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور روز یکشنبه ۱۳ آذرماه مصادف با روز ملی بیمه، از بخشش جرائم بیمه ثالث وسایل نقلیه موتوری خبر داد.

فونیکس تیگو 8 پرو مکس فونیکس تیگو 8 پرو مکس مدیران 777 مدیران 777

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از دیجیاتو: وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور روز یکشنبه ۱۳ آذرماه مصادف با روز ملی بیمه، از بخشش جرائم بیمه ثالث وسایل نقلیه موتوری خبر داد. این پیشنهاد از سوی رئیس کل بیمه مرکزی مطرح شده و به موجب آن، مالکین وسایل نقلیه موتور تا پایان آذرماه فرصت دارند از بخشودگی استفاده کنند.

بیمه شخص ثالث، یک بیمه اجباری برای تمام وسایل نقلیه، اعم از موتورها و خودروهای سواری و… به حساب می‌آید. مالکین وسایل نقلیه‌ای که به هر دلیل فاقد بیمه شخص ثالث باشند، مشمول جریمه شده و باید هزینه‌ای را جهت رفع خلافی و امکان بیمه‌کردن ماشین خود پرداخت کنند.

حال با انتشار این خبر، مالکین تا دو هفته وقت دارند از این فرصت بخشودگی استفاده کنند. بخشودگی شامل تمام وسایل نقلیه زمینی از جمله موتورسیکلت، ماشین‌آلات و وسایل نقلیه شخصی می‌شود.

به گفته وزیر اقتصاد و دارایی کشور: «همه جرائم در گذشته تا پایان آذرماه بخشیده شده و افراد می‌توانند تا مهلت معین (۳۰ آذرماه) با مراجعه به مراکز بیمه، بدون پرداخت هیچ‌گونه جریمه‌ای نسبت به استفاده از بیمه شخص ثالث اقدام کنند. افرادی که در گذشته وسایل نقلیه خود را حتی یک‌بار هم بیمه نکرده‌اند، به هیچ‌وجه مورد بازخواست و جریمه قرار نمی‌گیرند.»

در حال حاضر مقدار جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث با توجه به عواملی نظیر نوع خودرو، تعداد سیلندر، ظرفیت بار و البته سلیقه شرکت بیمه‌کننده محاسبه می‌شود. هر شرکت بیمه‌کننده‌ای از یک روند خاص برای محاسبه جریمه دیرکرد استفاده می‌کند؛ به همین دلیل ممکن است مبالغ جریمه متفاوت باشد.

به هر حال با توجه به این موضوع از جمله خودروهای سواری، وانت، موتورسیکلت، ماشین‌آلات کشاورزی و… مالکین می‌توانند با خیال آسوده به مراکز بیمه مراجعه کرده و بدون پرداخت جریمه، از این بخشودگی استفاده کرده و ماشین خود را بیمه کنند.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.