مشتریان پژو ۲۰۷i صندوقدار چه زمانی به خودروی خود می رسند؟

مشتریان پژو ۲۰۷i صندوقدار چه زمانی به خودروی خود می رسند؟
این روزها برخی رسانه های خبری با انتشار تصاویر نسخه های پلاک شده پژو ۲۰۷i صندوقدار اعلام می کنند که در روزهای آتی ایران خودرو تحویل این خودرو را آغاز می کند. اما نکته مهم این است که هنوز هیچ دعوتنامه ای برای مشتریان ارسال نشده و نمی توان زمان تحویل این خودروها را چند روز دیگر اعلام کرد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

بر اساس پیگیری های انجام شده، نسخه های پلاک شده ی پژو ۲۰۷i صندوقدار که در سطح شهر تهران و در محدوده جاده مخصوص تردد دارند، مربوط به شرکت ایران خودرو است و گویا مالکیت پلاک های این خودروها به نام افراد نیست و در اختیار نام حقوقی ایران خودرو قرار دارد. پیش از پژو ۲۰۷i صندوقدار هم بارها دیده شده بود که ایران خودرو و بسیاری از خودروسازان دیگر، قبل از تحویل رسمی خودروها به مشتریان، نمونه های اولیه تولیدی را خود پلاک کرده و برای استفاده های روزمره در اختیار مدیرانشان قرار می دهند. این کار که در اکثر شرکت های خودروسازی جهان رایج است، باعث می شود تا خطاهای مونتاژی در نمونه های اولیه تولیدی مشخص شود و در نهایت خودرویی که به دست مشتری می رسد، ایرادهای کمتری را داشته باشد. ایران خودرو پیش از پژو ۲۰۷i صندوقدار نیز خودروهایی چون سورن توربو، دنا، دنا پلاس، هایما S7، پژو ۲۰۰۸ و… را با پلاک ملی به صورت گردشی در اختیار مدیران و کارشناسان فنی خود قرار داد تا در استفاده های روزانه، ایرادهای خودرو را در فرم هایی خاص به بخش مهندسی اعلام کنند. بر خلاف تصور عموم که فکر می کنند، نمونه های اولیه تولیدی بهتر و با کیفیتتر هستند، بارها ثابت شده است که به خاطر وجود خطاهای مونتاژ بیشتر این حواشی کاملا رد می شود.

برای همین می توان گفت که حضور پژو ۲۰۷i صندوقدار اتوماتیک پلاک ملی در خیابان های تهران به معنی پارتی بازی و یا تحویل زود هنگام خودرو به افراد خاص نیست و اگر مسیر تردد این خودروها را دنبال کنید، می بینید که هر روز سر از جاده مخصوص و کارخانه ایران خودرو در می آورند. اما نصب پلاک ملی بر روی این نمونه های اولیه نشان می دهد که گویا مجوزهای لازم برای آغاز شماره گذاری پژو ۲۰۷i صندوقدار انجام شده و فرایند تحویل این خودرو نباید با مشکل خاصی رو به رو شود. البته که تا به امروز ایران خودرو ۳ ماه تاخیر در تحویل این سدان اتوماتیک به نسبت جدید را پشت سر گذاشته و هیچ اطلاعی در مورد قیمت دقیق این خودرو به مشتریان خود اعلام نمی کند.


ولی با توجه به آغاز بارگیری پژو ۲۰۷i صندوقدار اتوماتیک از تهران به مقاصد دیگر و همچنین امکان اخذ پلاک ملی برای آن، احتمال دارد که از اواسط آبان ماه اولین سری از این خودرو با حدود ۴ ماه تاخیر به دست خریداران برسد. آن طور که مشخص است، ایران خودرو آنچنان مشکل خاصی در تامین قطعه سری اول این خودرو ندارد و می تواند تمام خودروهای ثبت نامی را با امکانات از پیش تعیین شده و جعبه دنده ی اتوماتیک به مشتریان تحویل دهد.

با اینکه امروز ایران خودرو مشکلاتی در تحویل برخی خودروهای دیگرش دارد، به وضوح در پارکینگ های ایران خودرو مشخص است که به عنوان مثال دنا پلاس با ضعف قطعه همراه است. اما شاید بهتر باشد که مدیران بزرگترین خودروساز کشور، بیایند و دلیل تاخیر چند ماهه در برخی خودروهای جدید مانند پژو ۲۰۷i صندوقدار را اعلام کنند.

در حال حاضر بهای حواله های پژو ۲۰۷i صندوقدار اتوماتیک تحویل خرداد و تیر ۹۷ در فضای مجازی توسط دلال ها حدود ۶۵ تا ۷۵ میلیون تومان اعلام می شود. این در حالی است که این دلال ها تنها ۲۷ میلیون تومان پیش پرداخت برای ثبت نام این خودرو به حساب ایران خودرو واریز کرده اند.

پژو ۲۰۷i صندوقدار اتوماتیک در کنار تغییرات ظاهری نسبت به پژو ۲۰۶ صندوقدار و پژو ۲۰۷i هاچبک، به امکاناتی نظیر فرمان کمکی برقی، آینه های تاشو برقی و… مجهز است. برخی احتمال می دهند که در صورت اعلام افزایش قیمت برای خودروسازان دولتی، ایران خودرو پژو ۲۰۷i صندوقدار اتوماتیک را با قیمتی در بازه ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان عرضه می کند.

شما می توانید ویدیو معرفی پژو ۲۰۷i صندوقدار اتوماتیک را با کلیک بر روی لینک تماشا کنید.


گروه مستند اسب بخار

۵ امتیاز از ۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.