رقابت ۱۲ سوپراسپرت در بزرگ ترین درگ جهان

بزرگ ترین درگ جهان

سری مسابقات بزرگ ترین درگ جهان به همراه خودروهای سوپراسپرت جذاب اکنون به نهمین مرحله خود رسیده است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

جدیدترین مرحله از بزرگ ترین مسابقه درگ جهان، که هر ساله توسط سایت «موتورترند» برگزار می شود، به تازگی در پیست ۴٫۵ کیلومتری مرکز فضایی وندربرگ کالیفرنیای آمریکا انجام گرفته است. در میان ۱۲ سوپراسپرتی که در این مسابقه حاضر شدند مک لارن سنا با بهره مندی از کیت بدنه آیرودینامیک، قدرت خارق العاده و وزن سبک جلب توجه می کند. فهرست خودروهای موجود در این رقابت به شرح زیر است:

– مک لارن سنا
– پورشه ۹۱۱ کررا S
– استون مارتین DBS سوپرلجرا
– ب ام و ۸۵۰i XDrive
– بنتلی کانتیننتال GT
– ب ام و M2 کامپتیشن
– مرسدس بنز AMG GT63 4Matic
– جگوار XE SV Project 8
– تویوتا سوپرا
– دوج چلنجر هلکت ردآی
– فورد ماستنگ شلبی GT350
– لامبورگینی اوروس

بزرگ ترین درگ جهان

تمام خودروهایی که از آن ها نام برده شد در مجموع بیش از ۷۰۰۰ اسب بخار تولید می کنند. در میان خودروها، لامبورگینی اوروس به عنوان تنها شاسی بلند و مرسدس بنز GT63 و جگوار به عنوان خودروهای سدان شرکت کننده در رقابت محسوب می شوند. در میان خودروهای شرکت کننده دوج چلنجر هلکت ردآی با ۷۹۷ اسب بخار قدرتمندترین خودروست، اما به لطف وزن کم و بسته آیرودینامیکی، مک لارن سنا با ۷۸۹ اسب بخار و ۸۰۰ نیوتن متر سریع ترین خودرو محسوب می شود.

بزرگ ترین درگ جهان

 بدین ترتیب، سرعت گیری سنا تنها در ۲٫۸ ثانیه انجام می گیرد. رقابت درگ در ابتدا در مسیر ۱ مایلی انجام می گیرد. با شروع رقابت با عملکرد خارق العاده و شوکه کننده پورشه ۹۱۱ کررا S روبه‌رو می شویم. با وجود این که قدرت ۴۴۳ اسب بخاری این خودرو چندان قابل توجه نیست، اما به لطف عملکرد عالی سیستم انتقال قدرت، سرعت گیری باورنکردنی ای را از خود به نمایش می گذارد. رقابت با سرعت گیری پایاپای سنا و کررا S آغاز می شود. در این میان لامبورگینی اوروس و استون مارتین DBS نیز عملکرد فوق‌العاده ای را از خود به نمایش می گذارد. پس از پیروزی قابل پیش بینی مک لارن سنا در رقابت ۱ مایل، مسابقه دیگری در مسیر ۴۰۰ متر انجام می شود که شما را به دیدن آن دعوت می کنیم.

ارشیا شیخ الاسلامی
پایگاه خبری اسب بخار
منبع: Motor1

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.