راهنمای خرید بهترین دیسک ترمز 206 تیپ 5

راهنمای خرید بهترین دیسک ترمز 206 تیپ 5
راهنمای خرید بهترین دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵

یکی از مهمترین قطعات سیستم ترمز خودرو، دیسک ترمز یا دیسک چرخ می باشد. این قطعه ی دایره ای که نقش مهمی در متوقف کردن خودرو دارد، روی بلبرینگ چرخ قرار گرفته و به عنوان اجزای متحرک چرخ شناخته می شود. در نتیجه به همراه رینگ و لاستیک و متناسب با سرعت آنها می چرخد. هماهنگی دیسک و چرخ به صورتی است که با توقف دیسک، چرخ و سپس خودرو نیز متوقف خواهند شد. در این مقاله یدک پارت سعی دارد راهنمایی برای خرید بهترین دیسک ترمز خودرو ۲۰۶ تیپ ۵ در اختیار شما بگذارد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

کارکرد دیسک ترمز

سطح دو طرف دیسک، ماشینکاری شده است. دیسک به وسیله دو عدد پیچ و یک مهره، روبروی لنت ترمز ۲۰۶ و روی بلبرینگ تعبیه می شود. اصطکاک ایجاد شده بین لنت های ترمز، باعث کاهش سرعت دیسک می شود. به عبارتی دیگر، با فشردن پدال ترمز، لنت های ترمز با دیسک درگیر شده و سرعت چرخیدن دیسک را کاهش می دهند. با توجه به اینکه دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵ با اصطکاک و گرمای زیادی سروکار دارد، باید محصولی با کیفیت و مقاوم برای این خودرو تهیه کنید.

پارامترهای مهم برای انتخاب دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵

زمانی که برای خرید دیسک ترمز اقدام می کنید، باید نکات مهم برای انتخاب این محصول را در نظر داشته باشید. در این صورت می توانید محصولی با کیفیت، مقاوم و متناسب با خودروی خود تهیه کنید. نکات لازم برای انتخاب دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵ به صورت زیر هستند:

انتخاب نوع دیسک

دیسک ترمز در مدل های معمولی، شیاردار، سوراخ دار و ترکیبی تولید می شود. شما با توجه به نوع آب و هوای منطقه، میزان سرعت در رانندگی و ترمز گیری های شدید می توانید دیسک ترمزی مناسب برای خودرو انتخاب کنید. برای مثال دیسک هایی که دارای سیستم خنک کننده هستند، یکی از پرطرفدارترین مدل ها به شمار می آیند.

توجه به محل قرار گرفتن دیسک

دیسک ترمزی که روی چرخ های عقب نصب می شود با دیسک چرخ های جلو متفاوت است. به همین دلیل ابتدا باید از دیسک مورد نیاز چرخ های جلو و عقب خودرو آگاه باشید، سپس با توجه به این مورد دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵ را تهیه کنید.

نشانه تاب برداشتن دیسک ترمز چیست؟

انتخاب جنس دیسک

در حال حاضر دیسک ترمز با مواد مختلفی مانند فولاد، چدن، کربن و سرامیک تولید می شود. به همین دلیل باید با خصوصیات هر یک از آنها آشنا باشید و به تناسب نیاز 206 تیپ 5، جنس دیسک ترمز را انتخاب کنید. اگر قصد دارید دیسک ترمزی با کارکرد بالا و بازدهی استاندارد تهیه کنید، باید کیفیت و جنس مواد سازنده آن را در نظر بگیرید؛ زیرا دیسک ترمز بی کیفیت، سلامت سرنشینان را به خطر انداخته و باعث آسیب دیدن لنت ترمز ۲۰۶ تیپ ۵ می شود.

سازگار بودن دیسک با خودرو

قبل از خرید دیسک به برچسب روی جعبه آن توجه کنید؛ در این قسمت خودروهایی که برای نصب دیسک مناسب هستند، بیان شده است. دقت کنید که دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵، باید دقیقا متناسب با این تیپ از خودرو باشد تا عملکردی مناسب و دقیق ارائه دهد.

قیمت دیسک

قیمت دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵ به عوامل مختلفی مانند: برند سازنده، جنس و نوع دیسک، محل قرار گرفتن و دارا بودن سیستم خنک کننده آن بستگی دارد. بنابراین قبل از خرید دیسک باید در چند فروشگاه متنوع، قیمت محصول مورد نظر خود را بررسی کنید. همچنین لازم است بدانید دیسک های ارزان، کیفیت، مقاومت و طول عمر مطلوبی ندارند. استفاده از دیسک ترمز ارزان نه تنها به عملکرد سایر قطعات آسیب وارد می کند، بلکه هزینه خرید مجدد دیسک را برای شما به همراه دارد.

راهنمای خرید دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵

هنگام خرید دیسک ترمز برای ۲۰۶ تیپ ۵، باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید تا محصولی با کیفیت اصلی و معتبر تهیه کنید.

 • قبل از خرید دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵، فروشگاهی را انتخاب کنید که محصول برندهای معتبر و متنوع را موجود داشته باشد. در این صورت نیاز به جستجوی بیشتر برای یافتن محصولات با کیفیت نخواهید داشت.
 • هنگام خرید دیسک، نشانه های ظاهری آن را به دقت بررسی کنید. خصوصیاتی مانند نوع بسته بندی، هولوگرام برند سازنده، کد کالا، کد فنی و … در محصولات اصلی و تقلبی یکسان نیستند. با بررسی این ویژگی ها می توانید از اصلی بودن دیسک ترمز، اطمینان پیدا کنید.
 • دیسک ترمز را از برندهای معتبر داخلی یا خارجی انتخاب کنید. این برندها، از مواد اولیه با کیفیت و استاندارد استفاده کرده و دیسک هایی با مقاومت مطلوب تولید می کنند.
 • ویژگی های یک دیسک ترمز خوب، شامل موارد زیر می شود: ظاهر براق، یکدست بودن سختی همه قسمت ها، دارا بودن سطحی صاف، عملکرد بدون صدا، مقاومت زیاد در برابر حرارت و قابل استفاده بودن در هر آب و هوا. هنگام خرید دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵، محصولی انتخاب کنید که تمامی این ویژگی ها را داشته باشد.
 • ترجیحا محصول برندی را تهیه کنید که از گارانتی و ضمانت کیفیت برخوردار باشد. کیفیت قطعاتی مانند دیسک یا لنت عقب ۲۰۶ تیپ ۵، در حفظ سلامت سرنشینان تاثیر مستقیمی دارد.
راهنمای خرید بهترین دیسک ترمز 206 تیپ 5
راهنمای خرید بهترین دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵

دیسک ترمز 206 تیپ 5 مارک والئو

علائم خرابی دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵ چیست؟

دیسک ترمز یکی از حیاتی ترین قطعات خودرو است که عملکرد صحیح آن، از بروز خسارات مالی و جانی جلوگیری می کند. بنابراین لازم است با نشانه های خرابی دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵ آشنا باشید تا در صورت مشاهده آنها، این قطعه را تعمیر یا تعویض کنید. علائم خرابی دیسک ترمز عبارتند از:

 • یکدست کشیدن فرمان و خودرو در هنگام ترمز گرفتن
 • ایجاد صدای سوت از چرخ های خودرو که نشان دهنده آسیب سطح دیسک می باشد
 • لرزیدن فرمان و پدال ترمز موقع ترمز گرفتن
 • کم شدن قدرت ترمز گیری به دلیل سفت شدن پدال و نیاز به فشردن بیش از حد آن
 • به وجود آمدن شیار، فرورفتگی یا لبه دار شدن سطح دیسک ترمز
 • کاهش ضخامت دیسک ترمز
 • تاب برداشتن دیسک

در صورتی که متوجه هر یک از این علائم شدید، بهتر است در اولین فرصت خودرو را به تعمیرکار نشان دهید. گاهی با تراش دادن سطح دیسک می توان مشکل آن را برطرف کرد؛ در غیر این صورت باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. در نظر داشته باشید که تعویض به موقع برخی قطعات مانند دیسک ترمز، لنت عقب ۲۰۶ و … باعث می شود اجزای وابسته به آن آسیب کمتری ببینند.

چگونه طول عمر دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵ را افزایش دهیم؟

رعایت موارد زیر می تواند به افزایش طول عمر دیسک ترمز 206 تیپ 5 کمک کند. در نظر داشته باشید که دیسک های با کیفیت و مرغوب هم با رعایت نکردن این نکات، دچار فرسودگی خواهند شد. بنابراین باید در حفظ سلامت دیسک برای جلوگیری از خسارات مالی و جانی اقدام کنید.

 • عدم ترمز گیری های شدید و طولانی
 • استفاده از دنده معکوس برای کم کردن سرعت
 • عدم مراجعه به کارواش پس از رانندگی طولانی؛ تغییر ناگهانی دمای دیسک ترمز باعث تخریب زودهنگام این قطعه خواهد شد.
 • رانندگی با سرعت پایین در هوای بارانی و عبور از آبگرفتگی ها
 • تعویض یا تعمیر به موقع دیسک های ترمز
 • خرید دیسک ترمز با کیفیت و متناسب با نوع خودرو
 • بررسی مداوم و دوره ای دیسک ها به خصوص در فصول سرد و مرطوب سال
 • تعویض همزمان دو دیسک یک محور با هم؛ دیسک کارکرده عملکردی متناسب با دیسک نو نداشته و باعث آسیب دیدن زودهنگام دیسک جدید خواهد شد.

خرید لوازم یدکی خودرو از یدک پارت

یکی از معتبرترین و کامل ترین فروشگاه های لوازم یدکی خودرو در ایران، شرکت یدک پارت است. این شرکت تمامی محصولات خود را از برندهای معتبر داخلی و خارجی تامین می کند. انواع لوازم یدکی، جانبی و مصرفی خودروهای مختلف در سایت یدک پارت به فروش می رسند. شما می توانید قیمت و ویژگی انواع دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵ را در سایت این شرکت مشاهده کنید. این شرکت برای رفاه حال مشتریان، محصولات با کیفیت خود را با قیمتی مناسب تر از بازار ارائه می دهد؛ بنابراین اگر قصد خرید لنت ترمز، دیسک و دیگر قطعات خودرو را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت دارید، به سایت یدک پارت مراجعه کنید.

لازم به ذکر است تمامی محصولات این شرکت دارای گارانتی، ضمانت کیفیت و خدمات پس از فروش می باشند. همچنین امکان خرید عمده هر محصول با قیمت همکاری، برای مشتریان عمده در این شرکت فراهم است. در صورتی که برای انتخاب برند یا اطلاع از قیمت عمده نیاز به راهنمایی داشتید، می توانید با شماره موجود در سایت تماس برقرار کنید. کارشناسان فروش یدک پارت، پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود.

راهنمای خرید بهترین دیسک ترمز 206 تیپ 5
راهنمای خرید بهترین دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵

خرید بهترین دیسک ترمز برای 206 تیپ 5

سوالات متداول

بهترین مارک دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵ چیست؟

در بین تولیدکنندگان دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵، برندهای زیر طبق استانداردهای جهانی، بهترین و مقاوم ترین دیسک را برای این خودرو تولید می کنند.
برندهای ایساکو، والئو، تلدا، دایکن و لوک.

زمان تعویض دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵ چه موقع است؟

زمان تعویض دیسک ترمز ۲۰۶ تیپ ۵ به نوع رانندگی، شرایط آب و هوا و جنس دیسک بستگی دارد. به طور کلی زمانی که دو سمت دیسک های جلو حدود ۱ میلیمتر و دو سمت دیسک های عقب، بین ۰.۵ تا ۰.۷۵ میلیمتر فرسایش یافته باشند، باید برای تعویض آنها اقدام کنید.

۳.۳ امتیاز از ۳ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.