کیا K3 مدل ۲۰۲۴ معرفی شد؛ فست بکی جذاب از شرق آسیا

کمپانی کیا به تازگی از نسل کاملا جدید کیا K3 به عنوان جانشین کیا ریو پرده برداشته است.

فونیکس تیگو 8 پرو مکس فونیکس تیگو 8 پرو مکس مدیران 777 مدیران 777

کمپانی کیا موتورز از نسل جدید K3 به عنوان جانشینی برای کیا ریو پرده برداشت. سدانی که در مکزیک تولید و بیشتر تمرکز آن بر بازار آمریکای لاتین خواهد بود. کیا احتمالا برای سایر بازار ها نظیر استرالیا، نسخه متفاوت تری را در نظر خواهد گرفت چراکه این مدل جدید، نسخه فرمان راست ندارد. تمرکز کیا بر آمریکای لاتین همچنین ممکن است باعث شود K3 در کسب حداکثر رتبه ایمنی پنج ستاره ANCAP مورد نظر کیا در استرالیا شکست بخورد.

طراحی ظاهری کیا K3

سدان جدید K3 اکنون دارای یک طراحی فست بک گونه و اسپرت است که بیننده را به یاد کیا K5 می اندازد. در بخش دماغه چراغ ها و جلوپنجره خودرو باهم در آمیخته اند و امتداد چراغ ها به صورت عمودی روی سپر ادامه یافته است. جلوپنجره با حالتی کاملا خشمگین، طرح تایگر نوز خود را حفظ کرده و سپر هم طراحی اسپرت و متناسب با سایر اجزای دماغه خودرو را ارائه می دهد.

نمای جانبی خودرو حالت فست بک گونه آن را کاملا به نمایش می گذارد. در این بخش رینگ ها طراحی زیبایی را دارند و یک نوار کرومی پایین پنجره ها را در بر گرفنه و در بخش ستون C ضخیم تر می شود. در بخش پشت خودرو هم چراغ ها طرح به هم پیوسته با زوایایی تند و تیز دارند و ارتفاع این بخش طوری است که به خودرو حالت کراس کانتری بخشیده است. این سبک طراحی را در محصولاتی همچون سیتروئن C4 و پژو ۴۰۸ جدید نیز می توان مشاهده کرد.

ورود به کابین K3

فضای داخلی شبیه یک نسخه مقرون به صرفه از خودروی برقی پریمیوم کیا EV6 به نظر می رسد که دارای فرمان دو شاخه، نمایشگر منحنی دوگانه در بالای داشبورد و کنسول مرکزی شناور است. در این بین اهرم دنده مکانیکی به شما نشان می دهد که K3 صرفا یک خودروی احتراق داخلی معمولی است و با یک خودروی برقی سر و کار ندارید.

ابعاد بدنه :

علیرغم اینکه K3 در مکزیک به عنوان یک خودروی «ساب کامپکت» توصیف می‌شود، دارای ۴۵۴۵ میلی‌متر طول، ۱۷۶۵ میلی‌متر عرض و ۱۴۷۵ میلی‌متر ارتفاع (با فاصله بین دو محور ۲۶۷۰ میلی‌متر) است که به این ترتیب ابعادی مشابه خودروی کیا سراتو نسل فعلی دارد.

مشخصات فنی کیا کی ۳ :

کیا K3 مدل ۲۰۲۴ دارای سه پیشرانه با احجام ۱.۴ توربو، ۱.۶  و ۲ لیتری تنفس طبیعی است‌.
پیشرانه توربو K3 دارای قدرتی برابر با ۱۳۸ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۲۴۲ نیوتن متر است و این میزان قدرت از طریق جعبه دنده ۷ سرعته دو کلاچه به چرخ های جلوی این سدان جذاب می رسد. پیشرانه ۱.۶ لیتری دارای قدرت ۱۲۳ اسب بخار و گشتاور ۱۵۶ نیوتن متر بوده و جعبه دنده آن هم قابلیت انتخاب بین دو نسخه ۶ سرعته دستی و اتومات را داراست. در نهایت نیز نسخه ۲ لیتری را داریم که ۱۵۲ اسب بخار و ۱۹۶ نیوتن متر گشتاور تواید می نماید و جعبه دنده آن هم ۶ سرعته اتوماتیک به همراه مدل شیفتر است.

سوالات متداول

کیا K3 مدل ۲۰۲۴ چه مشخصاتی دارد؟

پیشرانه توربو K3 دارای قدرتی برابر با ۱۳۸ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۲۴۲ نیوتن متر است و این میزان قدرت از طریق جعبه دنده ۷ سرعته دو کلاچه به چرخ های جلوی این سدان جذاب می رسد.

کیا K3 جدید چه پیشرانه هایی دارد؟

کیا K3 مدل ۲۰۲۴ دارای سه پیشرانه با احجام ۱.۴ توربو، ۱.۶  و ۲ لیتری تنفس طبیعی است‌.


۴.۲ امتیاز از ۹ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.