ویدیوی معرفی جک J4 برقی مپنا و کرمان موتور

ویدیوی معرفی جک J4 برقی مپنا و کرمان موتور

در نمایشگاه تحول صنعت خودرو، گروه مپنا جک J4 برقی کرمان موتور را معرفی کرد. کرمان موتور طی قراردادی با شرکت مکو گروه مپنا، برقی سازی J4 و پلتفرم PS1 را به این مجموعه سپرد. حال نمونه اولیه این خودرو که تست های مختلف را پشت سر گذاشته است، در نمایشگاه تحول صنعت خودرو معرفی شده و مشخصات نهایی آن اعلام گردیده است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، جک J4 برقی به یک پیشرانه برقی مرکزی با توان ۱۲۰ کیلووات (۱۶۰ اسب بخار) و گشتاور ۲۸۰ نیوتن متر مجهز است و به صورت یکپارچه این توان به چرخ های جلو منتقل می شود. با هر بار شارژ باتری های ۴۱ کیلووات ساعت این خودرو، می توان مسافت نزدیک به ۳۰۰ کیلومتر را طی کرد. همچنین با توجه به فرایند بازیافت انرژی از ترمزگیری و شتاب منفی، جک J4 برقی کرمان موتور و مپنا می تواند در بهترین حالت مسافت نزدیک به ۳۵۰ کیلومتر را با هر بار شارژ بپیماید.

این خودرو به دو ورودی شارژر مجهز است و می تواند در حالت شارژ سریع، ظرفیت ۱۰ تا ۸۰ درصد باتری ها را طی کمتر از ۴۵ دقیقه پر کند. همچنین در حالت شارژ معمولی، ظرفیت کامل باتری در پنج ساعت و نیم تکمیل می شود. شرکت مکو گروه مپنا باتری های J4 برقی را کف خودرو قرار داده اند و به این ترتیب، فضای بار عقب به صورت کامل حفظ شده است. همچنین رایانه مدیریت باتری، قوای محرکه و مدارها به صورت یکپارچه و طبق فناوری های جدید، در بخش جلوی خودرو نصب شده اند.

جک J4 برقی مپنا و کرمان موتور به فناوری آب خنک مجهز است که می تواند تطبیق حداکثری را شرایط آب و هوایی مختلف داشته باشد. فناوری آب خنک باتری و پیشرانه الکتریکی برقی، یکی از جدیدترین راهکارها برای افزایش بازدهی خودروهای الکتریکی است.

قوای محرکه و باتری های جک J4 برقی به مدت ۸ سال توسط مپنا گارانتی می شوند و طول عمری نزدیک به ۱۲ سال را دارند. همچنین باتری ها پس از پایان عمر مفید خود، با ارزشی نزدیک به ۶۰ درصد باتری های نو معاوضه می شوند. کرمان موتور برنامه دارد تا J4 برقی را با ظاهری مشابه به پلتفرم PS1 به بازار معرفی کند و این سدان برقی را با ظاهری فیس لیفت و امکانات بیشتر به بازار عرضه نماید. گفته می شود که این خودرو در ابتدای سال ۱۴۰۲ آماده تولید می شود. در حال حاضر تست های J4 برقی توسط مهندسان مپنا برگزار شده و استانداردهای لازم برای این خودرو دریافت شده است.

اهمیت پروژه جک J4 برقی کرمان موتور و مپنا به موضوع سرعت پیشرفت بخش خصوصی ارتباط دارد و می بینیم که این خودروساز خصوصی در همکاری با یک شرکت دانش بنیان، سریع تر از سایر خودروسازان به خودروی برقی بومی رسیده است. باید توجه کرد که فناوری مدیریت برق، تولید و چیدمان باتری ها و ساخت قوای محرکه توسط شرکت مکو گروه مپنا داخلی سازی شده است.

سایر دستاوردهای مپنا و شرکت مکو

گروه مپنا و شرکت مکو در نمایشگاه تحول صنعت خودرو، دستاوردهای خود را در زمینه تولید شارژرهای جدید خودروهای برقی معرفی کردند. همچنین اتوبوس شتاب زیما هم که حاصل همکاری مشترک مپنا و عقاب افشان است، در این نمایشگاه معرفی شده و سامانه های بررسی آنلاین جایگاه های شارژ هم در این رویداد خودرویی معرفی گردیده است.

پایگاه خبری اسب بخار

عکس ها: علیرضا پاداش

ویدیو: رضا چوکامی و حسین دلاور

۳ امتیاز از ۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.