بنلی تورنادو 252R معرفی شد

موتورسیکلت بنلی تورنادو 252R
موتورسیکلت بنلی تورنادو ۲۵۲R

به زودی شاهد تردد بنلی تورنادو ۲۵۲R در خیابان ها خواهیم بود؛ موتورسیکلت ساز دورگه ایتالیایی – چینی از اسپرت بایک جدیدش رونمایی کرده است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

فهرست مطالب

اسپرت بایک های کم وزن و جمع و جور در اروپا و آسیا به لطف استایل اسپرت، پرفورمنس بالا و پیکر بندی مناسب، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار می گیرند. موتورسیکلت هایی همچون کاوازاکی نینجا ۲۵۰ و یاماها YZF-R3 کماکان به سلطنت خود در این بخش از بازار ادامه می دهند. با این حال، تازه واردها هم می توانند گاه برای بزرگان دردسرساز شوند. این تازه واردها عموماً از برندهای چینی هستند. چشم بادامی هایی که در مقابل قیمت تمام شده، عملکرد فنی چشمگیری از خود نشان می دهند و می توانند همتایان اروپایی و ژاپنی خود را به چالش بکشند. موتورسیکلت هایی از قبیل سی اف ۲۵۰SR و ۳۰۰SR به خوبی ثابت کرده اند که بایک های چینی هم می توانند در آسیا و استرالیا محبوب باشند. اما گویا بنلی هم در حال تدارک توفانی جدید برای این کلاس است. از نامش نیز همین برمی آید! پس از موفقیت مدل ۳۰۲R، بنلی می خواهد نسخه دیگری از این اسپرت بایک را به بازار بفرستد. این شما و این، بنلی تورنادو ۲۵۲R که از آن به عنوان توفان جدید بنلی یاد می شود!

موتورسیکلت بنلی تورنادو 252R
موتورسیکلت بنلی تورنادو ۲۵۲R

طراحی بنلی تورنادو ۲۵۲R

آن طور که از روی استایل ظاهری به نظر می آید، بنلی تورنادو ۲۵۲R از سبک طراحی نزدیکی به مدل اسپرت ۳۰۲R برخوردار است. این همچنان یک اسپرت بایک نسبتاً درشت است که به لطف زاویه های تند و تیز در طراحی، چنگک های وارون و لامپ های LED جلوه کاملاً جذابی دارد. رنگ بندی سبز و نقره ای آن هم یادآور مدل کلاسیک بنلی موتیف است. در بحث تکنولوژی، بنلی مدل تورنادو ۲۵۲R را به صفحه کیلومتر تمام دیجیتال مجهز کرده است که به وسیله بلوتوث، قابلیت اتصال به اسمارت فون ها را هم دارد. از دیگر ویژگی های آن می توان به کلاچ کمکی پایی، ترمز ABS و بازوهای قابل تنظیم اشاره کرد.

موتورسیکلت بنلی تورنادو 252R
موتورسیکلت بنلی تورنادو ۲۵۲R

مشخصات فنی و قیمت بنلی تورنادو ۲۵۲R

صد البته که صحبت درباره یک اسپرت بایک و اشاره نکردن به مشخصات قلب تپنده آن چندان معنا ندارد. بنلی تورنادو ۲۵۲R با بهره گرفتن از پیشرانه دوقلوی موازی ۲۴۹ سی سی، ۲۵ اسب بخار قدرت تولید می کند، بنابراین یک موتورسیکلت نسبتاً نجیب است. اگر این پیشرانه چیزی شبیه به همان موتور به کار رفته در بنلی TNT باشد، پس احتمالاً از میل لنگ های ۳۶۰ درجه و یک سیستم اگزوز خاص هم برخوردار خواهد بود. این اسپرت بایک جذاب فعلاً در مرحله نخست، با قیمتی معادل با ۳,۹۷۰ دلار آمریکا، به بازار چین معرفی شده است. شکی نیست که بنلی تورنادو ۲۵۲R با این قیمت رقابتی شانس زیادی برای موفقیت دارد. احتمالاً تا پایان سال جاری و حتا شاید ابتدای سال آینده، باید منتظر حضور آن در بازارهای جهانی باشیم. حتا بعید نیست که در رخداد EICMA هم از آن رونمایی شود.

سپهر عظیمی

پایگاه خبری اسب بخار

منبع: راید اپارت

موتورسیکلت جدید بنلی چه امکاناتی دارد؟

در بحث تکنولوژی، بنلی مدل تورنادو ۲۵۲R را به صفحه کیلومتر تمام دیجیتال مجهز کرده است که به وسیله بلوتوث، قابلیت اتصال به اسمارت فون ها را هم دارد. از دیگر ویژگی های آن می توان به کلاچ کمکی پایی، ترمز ABS و بازوهای قابل تنظیم اشاره کرد.

مشخصات فنی موتورسیکلت جدید بنلی چیست؟

بنلی تورنادو ۲۵۲R با بهره گرفتن از پیشرانه دوقلوی موازی ۲۴۹ سی سی، ۲۵ اسب بخار قدرت تولید می کند، بنابراین یک موتورسیکلت نسبتاً نجیب است. اگر این پیشرانه چیزی شبیه به همان موتور به کار رفته در بنلی TNT باشد، پس احتمالاً از میل لنگ های ۳۶۰ درجه و یک سیستم اگزوز خاص هم برخوردار خواهد بود.

قیمت موتورسیکلت جدید بنلی چه قدر است؟

این اسپرت بایک جذاب فعلاً در مرحله نخست، با قیمتی معادل با ۳,۹۷۰ دلار آمریکا به بازار چین معرفی شده است.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.