چری تیگو ۸ با ساده سازی به بازار می آید

چری تیگو 8
بر اساس اطلاعات موجود و کاتالوگ اولیه «چری تیگو ۸» مشخص است که «مدیران خودرو» برنامه دارد تا بزرگترین کراس اوورش را مانند آریزو ۶ با ساده سازی به بازار عرضه کند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

چری آریزو ۶ که در برخی بازارهای دیگر به امکاناتی مانند رادار نقطه کور، سنسور باران، دوربین ثبت وقایع، رادار خطی، گرمکن صندلی های جلو و صندلی برقی راننده مجهز است، در بازار ایران فاقد این امکانات عرضه می شود و حتی سنسورهای پارک عقب آن هم رنگ بدنه نیستند. حال کاتالوگ اولیه چری تیگو ۸ نشان می دهد که در کنار وجود امکانات قابل قبول در این کراس اوور چینی، بسیاری از ویژگی ها و قابلیت های به روز این خودرو برای بازار ایران حذف شده است. همچنین با کمی دقت متوجه خواهید شد که مدیران خودرو نمونه اولیه این محصول چری را به ایران آورده و گویا فعلا خبری از عرضه نسخه فیس لیفت ۲۰۱۹ در بازار نخواهد بود. اما طرح کابین تیگو ۸ مدیران خودرو مشابه به نمونه فیس لیفت ۲۰۱۹ است که بحث طراحی به مراتب به روز از نمونه اولیه به نظر می رسد. نکته قابل توجه در خصوص چری تیگو ۸ بازار ایران این است که در بحث ظاهر بیرونی اصول سال ۲۰۱۸ را رعایت می کند و در بخش کابین، ترکیبی از سبک ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در آن دیده می شود.
با توجه به مشخصات اعلام شده از جانب مدیران خودرو، تیگو ۸ بازار ایران دارای ویژگی های زیر است:
پیشرانه دو لیتری توربو
۱۷۰ اسب بخار
۲۵۰ نیوتن متر گشتاور
جعبه دنده CVT با حالت تعویض دنده مصنوعی ۹ سرعته
دیفرانسیل جلو
فرمان کمکی برقی
سقف پانورامیک
رینگ آلیاژی تراش خورده
سه ردیف صندلی و ۷ نفره
تریم داخلی چرم
گرمکن صندلی های جلو
صندلی راننده برقی و ۶ حالته
دوربین ۳۶۰ درجه
درب صندوق برقی
استارت دکمه ای
سنسور پارک جلو و عقب
سیستم کنترل پایداری و هرزگردی
کنترل شروع حرکت در سربالایی
شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای
سنسور نور
چرخش و تنظیم خودکار زاویه نور چراغ های جلو
نمایشگر لمسی ۱۰٫۲ اینچی
قابلیت اتصال مستقیم تلفن همراه
صفحه اطلاعات خودرو دیجیتال
کامپیوتر سفر
ترمز پارک برقی
اتوهلد
سیستم تهویه اتوماتیک دوگانه
دریچه تهویه ردیف عقب
کروز کنترل
سنسور دما و باد لاستیک آنلاین
تنظیم حالت رانندگی
و…


تفاوت فنی چری تیگو ۸ مدیران خودرو با نمونه های دیگر چیست؟

علاوه بر اینکه در بحث ظاهر بیرونی و تریم داخلی تیگو ۸ مدیران خودرو متفاوت با سایر تیگو ۸ های بازار جهانی است، می بینیم که به جای نصب پیشرانه نوین چری (۱٫۵ لیتری توربو و ۱٫۶ لیتری توربو) از پیشرانه دو لیتری توربو ۱۷۰ اسب بخار نیز استفاده شده است. پیشرانه مورد استفاده در چری تیگو ۸ بازار ایران، در بحث توان خروجی نسبت به نمونه های ۱٫۵ لیتری قویتر هستند و با توجه به اعداد اعلام شده، می تواند هماهنگی بهتری را با بنزین ایران داشته باشد. اما این پیشرانه به مراتب فناوری ساده تر و توان کمتری نسبت به پیشرانه ۱٫۶ لیتری چری دارد و بدیهی است که فعلا کمپانی مادر برنامه ای برای عرضه فناوری های جدید خود در ایران ندارد.
در بخش امکانات رفاهی و ایمنی نیز می بینیم که مدیران خودرو رادار خطی، رادار نقطه کور، سیستن پیشگیری از تصادف، کروز کنترل هوشمند، صفحه نمایش پشت فرمان جدید، سنسور باران، فرمان بر صوتی و… از چری تیگو ۸ بازار ایران حذف نموده است.
با توجه به اینکه چری تیگو ۷ توسط مدیران خودرو قیمتی فراتر از ۴۳۰ میلیون تومان را در کارخانه تجربه می کند، احتمال آن زیاد است که تیگو ۸ نیز پس از آغاز مونتاژ در استان کرمان، بیش از ۵۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شود.


چری تیگو 8
پایگاه خبری اسب بخار

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.