نسخه برقی سدان PS1 کرمان موتور به ونزوئلا رفت

نسخه برقی سدان PS1 کرمان موتور به ونزوئلا رفت
نسخه برقی سدان PS1 کرمان موتور به ونزوئلا رفت

گروه مپنا و شرکت مکو که در نمایشگاه علمی، فناوری و صنعتی مشترک ایران و ونزوئلا حضور پیدا کرده بود، نسخه برقی سدان PS1 کرمان موتور در این رویداد به نمایش گذاشت.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، در این نمایشگاه شرکت های سایپا و ایران خودرو هم حضور داشتند و برخی محصولات خود را جهت عرضه به بازار ونزوئلا معرفی کردند. شرکت مکو که زیرمجموعه گروه مپنا است و در زمینه خودروهای برقی فعالیت می کند، یکی دیگر از حاضران ایرانی این نمایشگاه بود که در این رویداد نسخه برقی سدان PS1 کرمان موتور را معرفی کرد. بر اساس اخبار منتشر شده، دولت ونزوئلا از پروژه های برقی گروه مپنا استقبال کرده و این شرکت مکو خواسته است تا زیرساخت های مورد نظر برای خودروهای پاک را در این کشور توسعه دهد.

حتماً ببینید: ویدیوی معرفی جک J4 برقی کرمان موتور و گروه مپنا در اسب بخار

سدان PS1 برقی که بر اساس پلتفرم جک J4 است، به یک پیشرانه برقی مرکزی با توان ۱۲۰ کیلووات (۱۶۰ اسب بخار) و گشتاور ۲۸۰ نیوتن متر مجهز است و به صورت یکپارچه این توان به چرخ های جلو منتقل می شود. با هر بار شارژ باتری های ۴۱ کیلووات ساعت این خودرو، می توان مسافت نزدیک به ۳۰۰ کیلومتر را طی کرد. همچنین با توجه به فرایند بازیافت انرژی از ترمزگیری و شتاب منفی، جک J4 برقی کرمان موتور و مپنا می تواند در بهترین حالت مسافت نزدیک به ۳۵۰ کیلومتر را با هر بار شارژ بپیماید.

این خودرو به دو ورودی شارژر مجهز است و می تواند در حالت شارژ سریع، ظرفیت ۱۰ تا ۸۰ درصد باتری ها را طی کمتر از ۴۵ دقیقه پر کند. همچنین در حالت شارژ معمولی، ظرفیت کامل باتری در پنج ساعت و نیم تکمیل می شود. شرکت مکو گروه مپنا باتری های J4 برقی را کف خودرو قرار داده اند و به این ترتیب، فضای بار عقب به صورت کامل حفظ شده است. همچنین رایانه مدیریت باتری، قوای محرکه و مدارها به صورت یکپارچه و طبق فناوری های جدید، در بخش جلوی خودرو نصب شده اند.

جک J4 برقی مپنا و کرمان موتور به فناوری آب خنک مجهز است که می تواند تطبیق حداکثری را شرایط آب و هوایی مختلف داشته باشد. فناوری آب خنک باتری و پیشرانه الکتریکی برقی، یکی از جدیدترین راهکارها برای افزایش بازدهی خودروهای الکتریکی است.

قوای محرکه و باتری های جک J4 برقی به مدت ۸ سال توسط مپنا گارانتی می شوند و طول عمری نزدیک به ۱۲ سال را دارند. همچنین باتری ها پس از پایان عمر مفید خود، با ارزشی نزدیک به ۶۰ درصد باتری های نو معاوضه می شوند. کرمان موتور برنامه دارد تا J4 برقی را با ظاهری مشابه به پلتفرم PS1 به بازار معرفی کند و این سدان برقی را با ظاهری فیس لیفت و امکانات بیشتر به بازار عرضه نماید. گفته می شود که این خودرو در ابتدای سال ۱۴۰۲ آماده تولید می شود. در حال حاضر تست های J4 برقی توسط مهندسان مپنا برگزار شده و استانداردهای لازم برای این خودرو دریافت شده است.

اهمیت پروژه جک J4 برقی کرمان موتور و مپنا به موضوع سرعت پیشرفت بخش خصوصی ارتباط دارد و می بینیم که این خودروساز خصوصی در همکاری با یک شرکت دانش بنیان، سریع تر از سایر خودروسازان به خودروی برقی بومی رسیده است. باید توجه کرد که فناوری مدیریت برق، تولید و چیدمان باتری ها و ساخت قوای محرکه توسط شرکت مکو گروه مپنا داخلی سازی شده است.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.