آیا صنایع خودروسازی ایلیا محصولات رنو را عرضه می کند؟

یک خودروساز داخلی برای عرضه محصولات رنو درخواست داد

بعد از ظهر روز گذشته منابع آگاه تایید کردند که یکی خودروسازان بخش خصوصی برنامه عرضه محصولات رنو را در پیش گرفته است. به گفته یک منبع آگاه، خودروساز خصوصی مورد نظر، صنایع خودروسازی ایلیا است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، در حال حاضر صنایع خودروسازی ایلیا شاسی بلند دو دیفرانسیل دایون Y5 را مونتاژ می کند و در چند وقت اخیر توانسته تا سهم خوبی از بازار SUVهای آفرودی را به دست آورد. حال شنیده ها حاکی از آن است که این خودروساز بخش خصوصی برنامه ای را برای عرضه محصولات رنو در ایران آغاز کرده و گفته می شود که صنایع خودروسازی ایلیا، فرایند اخذ مجوزهای لازم را در پیش گرفته است. البته باید به این نکته اشاره کرد که هنوز مدیران ارشد صنایع خودروسازی ایلیا واکنشی را نسبت به این موضوع نشان نداده اند.

یک خودروساز داخلی برای عرضه محصولات رنو درخواست داد (۲۲ خرداد ۱۴۰۱)

منابع آگاه می گویند که یک خودروساز داخلی، درخواستی را برای عرضه محصولات رنو ثبت کرده است. گفته می شود که این شرکت می خواهد تا مجوز واردات و مونتاژ محدود برخی محصولات رنو را به دست آورد.

یک خودروساز داخلی برای عرضه محصولات رنو درخواست داد

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، در حال حاضر همچنان تصمیم گیری نهایی برای عرضه خودروهای سواری رنو در ایران، توسط شرکت رنو پارس انجام می شود و هنوز مشخص نیست که آیا رنو پارس متولی این قرار است یا نه؟

اما آن طور که منابع آگاه می گویند، یکی از خودروسازان بخش خصوصی درخواستی را جهت عرضه محصولات رنو ثبت کرده و می خواهد که تا برخی خودروهای این نشان فرانسوی را در قالب وارداتی (CBU) و مونتاژ محدود (KD) عرضه کند. این اتفاق در حالی گزارش می شود که هنوز پارس خودرو و ایران خودرو نماینده مونتاژ محصولات رنو و مورد تایید رنو پارس هستند و شرکت نگین خودرو هم مجوز واردات خودروهای سواری این نشان فرانسوی را دارد.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.