تشدید مجازات برای رانندگانی که از صحنه تصادف فرار می‌کنند

 تشدید مجازات برای رانندگانی که از صحنه تصادف فرار می‌کنند
تشدید مجازات برای رانندگانی که از صحنه تصادف فرار می‌کنند

کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به ماده ۷۱۹ قانون مجازات اسلامی تاکید کرد: رانندگانی که صحنه تصادف را پیش از رساندن مصدوم به مراکز درمانی و اطلاع به پلیس ترک و فرار کنند، دو سوم مجازات آنان تشدید می‌شود.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رابعه جوانبخت افزود: در تبصره ۲ ماده ۷۱۹ قانون مجازات اسلامی نیز آمده است، اگر همان راننده در صحنه بماند و موجبات تخفیف آلام و جراحات مصدوم را فراهم کند، از تخفیف مجازات برخوردار می‌شود.

وی تاکید کرد: قانون در برابر راننده‌ای که شهروندی مسئول و متعهد است با راننده‌ای که مسئولیت خود را انجام نمی‌دهد رفتاری مشابه نخواهد داشت.

کارشناس تصادفات پلیس راهور فاتب یادآور شد: رانندگان نباید تصور کنند، در همه موارد تصادف آن‌ها مقصر هستند، بلکه در بسیاری از اوقات عابر پیاده مقصر است؛ لذا اگر با عابر پیاده‌ای تصادف کردند در محل بمانند و پای آن تصمیم بایستند چرا که قانون و بیمه، حمایت‌ها و پوشش‌های لازم را انجام می‌دهد.

مخدوش کردن پلاک جرم و در مراجع قضائی رسیدگی می‌شود

معاون هماهنگ کننده پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: طرح برخورد قاطع با رانندگانی که اقدام به پوشش پلاک از طریق پوشاندن، گذاشتن کاور و یا دیگر پوشش‌ها به منظور ورود به محدوده طرح ترافیک یا محدوده کاهش آلودگی هوا و … اقدام می‌کنند در دستور جدی کار ماموران ما قرار دارد.

سرهنگ جهان‌شاه بهرام آبادی ادامه داد: عوامل پلیس راهور با حضور فیزیکی در سطح معابر پایتخت و استفاده از دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلف شهری به صورت مکانیزه، برای رانندگان متخلف اعمال قانون خواهند کرد.

وی گفت: به استناد ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هرگونه تغییر در ارقام پلاک و مخدوشی آن جرم بوده و در صورت مشاهده ماموران پلیس ضمن جلوگیری از تردد این خودروها برای رسیدگی و برخورد قانونی به مرجع قضائی معرفی می‌شوند.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.