دوج چارجر هلکت ردآی با ۷۹۷ اسب بخار قدرت رونمایی شد + آلبوم تصاویر

دوج چارجر هلکت ردآی

یک سال پس از معرفی «چلنجر ردآی» (Redeye)، اکنون شرکت «دوج» از مدل «چارجر ردآی» با ۷۹۷ اسب بخار رونمایی کرده است.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

محصولات شرکت دوج (با تلفظ صحیح انگلیسی داج) در میان طرف داران خودروهای عضلانی آمریکایی از جایگاه ویژه ای برخوردارند.

دوج چارجر هلکت ردآی

اکنون شرکت دوج سبد محصولات خود برای سال ۲۰۲۱ را ارتقا داده و تمامی مدل های خود را با قدرت مجموع ۸۹۵۰ اسب بخار رونمایی کرده است. در میان محصولات دوج، نام دو مدل جدید چارجر ردآی و چلنجر سوپر استاک از بقیه بیش تر توجه علاقه مندان را به خود جلب کرده است.

ویژگی های فنی دوج چارجر SRT هلکت ردآی

دوج چارجر هلکت ردآی

سدان محبوب آمریکایی ها، یعنی دوج چارجر، این بار از همیشه قدرتمندتر شده است. این خودرو اکنون از پیشرانه ۶٫۲ لیتری سوپرشارژ، که پیش از این در مدل چلنجر ردآی نصب شده، بهره می برد. قدرت این پیشرانه به ۷۹۷ اسب بخار و گشتاور آن به ۹۵۸ نیوتن متر می رسد. در نتیجه، چارجر ردآی را باید به عنوان قدرتمندترین و سریع ترین سدان تاریخ خودروسازی جهان معرفی کرد.

دوج چارجر هلکت ردآی

سرعت گیری صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت خودرو در زمانی نزدیک به ۳٫۵ ثانیه انجام می گیرد و بیشینه سرعت به رقم قابل توجه ۳۲۶ کیلومتر بر ساعت می رسد. به گفته مسئولان شرکت دوج، چارجر ردآی مسیر ۴۰۰ متری درگ را در زمان ۱۰٫۶ ثانیه و سرعتی بیش از ۲۰۷ کیلومتر بر ساعت طی می کند که در نوع خود قابل تحسین است.

دوج چارجر هلکت ردآی

انتقال قدرت در چارجر ردآی به وسیله جعبه دنده ۸ سرعته خودکار به چرخ های عقب صورت می گیرد. دوج از برخی قطعات سخت افزاری مدل «دیمن» در چارجر ۲۰۲۱ استفاده کرده که از جمله آن ها می توان به سوپرشارژر حجیم تر، پیستون ها و شاتون های قدرتمندتر، مجموعه سوپاپ های سخت‌کاری شده، سیستم انژکتور جدید، مبدل گشتاور جدید و سیستم روغن کاری بهبود یافته اشاره کرد.

دوج چارجر هلکت ردآی

مهندسان دوج از سیستم پاور چیلر برای خنک‌کاری بیش تر پیشرانه استفاده کرده اند. در این سیستم از هوای خنک سیستم تهویه کابین به منظور کاهش دمای پیشرانه و منیفولد ورودی استفاده می شود. یکی دیگر از ویژگی های جدید چارجر ردآی، استفاده از سیستم Race Cooldown است. در این سیستم با استفاده مداوم از فن و پمپ سیرکوله، پیشرانه در دمای بهینه کار می کند و بهترین عملکرد را ارائه می دهد. راننده می تواند دمای مایع خنک‌کننده را به صورت لحظه ای در نمایشگر کابین مشاهده نماید.

طراحی بدنه

دوج چارجر هلکت ردآی

دوج چارجر SRT Hellcat Redeye از نظر طراحی بدنه نیز به روزرسانی شده و از کیت بدنه واید بادی بهره می برد. این کیت شامل گلگیرها و سپرهای عریض تر در قسمت جلو و عقب و بال عقب می شود.

دوج چارجر هلکت ردآی

افزون بر این، رینگ های سبک وزن ۲۰×۱۱ به همراه لاستیک های عریض ۳۰۵/۳۵ میلی متری بر جذابیت ظاهری چارجر ردآی افزوده است. طراحی کاپوت خودرو نیز تغییر یافته و از ورودی های هوای جدید بهره می برد.

کابین

دوج چارجر هلکت ردآی

در کابین خودرو از صندلی های اسپرت با پوشش چرم لاگونا استفاده شده که بخشی از آن با پوشش آلکانترای آپشنال قابل سفارش است. صندلی ها و کنسول خودرو با دوخت نقره ای رنگ مزین شده اند و تریم کرومی در قسمت های مختلف دیده می شود. نشان های SRT Hellcat Redeye نیز در بخش های مختلف به کار رفته است.

دوج چارجر هلکت ردآی

از جمله ادوات استاندارد دوج چارجر هلکت ردآی می توان به سیستم تعلیق سازگار، راهنمای شروع حرکت، سیستم Torque Reserve، که پیش از گاز دادن منیفولد ورودی را تغذیه می کند، و ویژگی Line Lock، که برای انجام برن اوت طراحی شده است، اشاره کرد.

دوج چارجر هلکت ردآی

ثبت سفارش برای دوج چارجر هلکت ردآی از پاییز سال ۲۰۲۰ ممکن خواهد بود و اولین نمونه ها از اوایل سال ۲۰۲۱ به دست مشتریان تحویل داده می شود.

ارشیا شیخ الاسلامی
پایگاه خبری اسب بخار
منبع: Carscoops

۳ امتیاز از ۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.