لوازم یدکی ون وانا از کجا بخریم؟

لوازم یدکی ون وانا
لوازم یدکی ون وانا

ون وانا که با نام ون فوتون نیز شناخته میشود یکی از شناخته شده ترین خودروهای کمپانی خودروسازی فوتون موتور است. خوشبختانه فوتون به تولید لوازم یدکی اختصاصی خودروهای خود میپردازد تا نیاز کاربران را به راحتی برآورده کند.

فونیکس تیگو 8 پرو مکس فونیکس تیگو 8 پرو مکس مدیران 777 مدیران 777

یکی از دغدغه های اصلی در هنگام خرید خودرو، به خصوص خودروهای کمتر شناخته شده و تولید کشور چین، سخت پیدا شدن لوازم یدکی و قطعاتیست که به مرور زمان کارایی خود را از دست میدهند. از این رو ممکن است برخی از افراد خرید خودروهای چینی را به طور کلی نادیده بگیرند. اما این روزها به دلیل تحریم های جهانی، واردات خودرو تنها از کشورهای محدودی صورت میگیرد و یکی از بهترین انتخاب ها میتواند خودروهای فوتون موتور باشد، چرا که به طور اختصاصی به تولید لوازم یدکی خودروهای خود میپردازد و از این رو دغدغه ی خریداران این دست خودروها، تا حد زیادی کاهش میابد. با ما در ادامه همراه باشید تا با ویژگی های لوازم یدکی آشنا شوید و از مزایای خرید لوازم یدکی ون وانا از فروشگاه های معتبر آگاه شوید.

فوتون ون وانا

ون وانا که با نام ون فوتون نیز شناخته میشود یکی از شناخته شده ترین خودروهای کمپانی خودروسازی فوتون موتور است. فوتون موتور یکی از شرکت های فعال در زمینه تولید خودروهای چینی است که علاوه بر تولید خودروهای متنوع مانند اتوبوس، کامیون، خودروهای شاسی بلند شخصی، به تولید لوازم یدکی این دسته از خودروها نیز میپردازد. مزیت این کار، تهیه لوازم یدکی با کیفیت بالا و قطعات اورجینال است. از طرفی دیگر یکی از دغدغه های اصلی برای خریداران خودروهای کمتر شناخته شده یا تولید کشور چین؛ محدود بودن لوازم یدکی آن است، از آنجایی که این کمپانی به طور اختصاصی به تولید لوازم یدکی و جانبی خودروها میپردازد، دیگر جای نگرانی برای خریداران باقی نمیماند.

لوازم یدکی ون وانا

همانطور که اشاره شد، خوشبختانه شرکت خودروسازی فوتون در یک خط تولید مجزا به تولید لوازم یدکی و قطعات جانبی خودروهای تولید این شرکت میپردازد که میتواند تضمینی بر کیفیت محصولات و لوازم یدکی خریداری شده باشد و نگرانی از بابت خرید محصولات بی کیفیت و غیر اصل را تا حد زیادی کاهش دهد. یکی از سوال هایی که افرادی که با سیستم خودرو آشنایی ندارند، این است که به طور کلی نمیدانند کدام قطعات و محصولات شامل لوازم یدکی میشود. این موضوع میتواند در زمان خرید و بررسی قیمت قطعات خودرو موثر باشد که در ادامه به طور تخصصی تر به بررسی آن پرداخته میشود.

به طور کلی لوازم یدکی خودرو، شامل قطعات مصرفی خودرو میشود که عمر مفید مشخصی دارند و پس از مدتی استفاده ممکن است در اثر وارد شدن ضربه و یا به پایان رسیدن عمر خود، دچار فرسودگی شوند و نیاز به تعویض آنها حس شود.

لوازم یدکی خودرو
لوازم یدکی خودرو
 • لوازم بدنه و داخلی ون وانا

لوازم بدنه شامل تمامی اجزا و قطعات مانند رینگ و لاستیک، قطعات داخلی کابین، بدنه و شیشه، آینه ها، قطعات روشنایی و کمربند میشود. این قطعات به طور مستقیم در معرض خطر بوده و خرابی هریک از این موارد به خصوص لوازم بدنه میتواند در عملکرد خودرو موثر باشد.

 • لوازم جلوبندی و سیستم تعلیق ون وانا

لوازم جلوبندی و سیستم تعلیق خودرو شامل مجموعه فرمان، سیستم ترمز، جلوبندی و سیستم باد میشود. مجموعه فرمان شامل جعبه فرمان، پمپ هیدرولیک، تلسکوپی فرمان و… میشود. سیستم ترمز شامل قطعات بیشتری میشود که مهمترین آنها عبارتند از ترمز دستی، دیسک ترمز، لنت ترمز، کالیپر ترمز و پدال ترمز.

سیستم جلوبندی و تعلیق به طور کلی باید به عنوان بخش مجزا در نظر گرفته شوند که شامل دسته موتور، میل تعادل، کمک فنر، طبق، اکسل، بلبرینگ چرخ و سگدست میشود. عملکرد این سیستم به طور مستقیم در خودرو تاثیرگذار بوده و میتواند در صورت نقص در کارکرد، منجر به خرابی و یا تصادف شود.

 • لوازم برقی و الکترونیکی ون وانا

قطعات برقی، قطعات امنیتی و سنسورها همگی زیرمجموعه لوازم برقی قرار میگیرند و همگی به کمک باتری، به درستی عمل میکنند. طبیعیست در صورت مشاهده و بروز هرگونه مشکل در باتری خودرو، عملکرد لوازم برقی و الکترونیکی با مشکل رو به رو خواهد شد.

 • لوازم مکانیکی ون وانا

دسته بندی آخر لوازم یدکی و محصولات مصرفی که از تنوع نسبتا بالایی نیز برخوردار است، لوازم مکانیکی بوده که مهم ترین بخش آن، لوازم سیستم موتور میباشد. به طور کلی باید در هنگام استفاده از خودرو و پیش از خرید لوازم یدکی مرتبط، دقت بالایی به کار برود چرا که در صورت ایجاد کوچک ترین اشتباه ممکن است خودرو با مشکلات بزرگ و مهمی رو به رو شود. لوازم مکانیکی خودرو به بخش های کوچکتر سیستم موتور، سوخت رسانی، سیستم خنک کننده و گرم کننده خودرو تقسیم بندی میشود.

 • سیستم موتور شامل قطعات موتوری، لوازم انتقال نیرو، مجموعه کلاچ و گیربکس را در بر میگیرد.
 • بخش دیگر از لوازم مکانیکی شامل سیستم اگزوز و سوخت رسانی میشود.
 • همانطور که از نام بخش بعد مشخص است سیستم گرم کننده و خنک کننده خودرو نیز شامل کولر، تهویه و بخاری میشود.

قیمت لوازم یدکی ون وانا

قیمت لوازم یدکی به عوامل متعددی مانند کیفیت و برند تولید کننده لوازم یدکی، مدل خودرو، سال تولید خودرو بستگی دارد. اما در مورد محصولاتی که کمتر شناخته شده هستند، به خصوص خودروهای چینی و کمتر شناخته شده، این موضوع میتواند به یکی از دغدغه های اصلی خریداران این دسته از خودروها تبدیل شود.

خوشبختانه شرکت فوتون موتور به طور اختصاصی به تولید لوازم یدکی با کیفیت و مشابه محصول مورد استفاده در خودرو، پرداخته است و شما میتوانید با اطمینان کامل این لوازم یدکی را تهیه نمایید. خرید این محصولات از فروشگاه های شناخته شده میتواند تا حد قابل توجهی قیمت معقول تر و منصفانه تری به همراه داشته باشد.

در زمان خرید لوازم یدکی به چه نکاتی توجه کنیم؟

یکی از سخت ترین کارها در مورد نگهداری خودرو، خرید لوازم جانبی و قطعات یدکی خودرو است که میتواند چالش های زیادی با خود به همراه داشته باشد. به همین دلیل در ادامه به نکات مهم و ابتدایی که پیش از خرید لوازم یدکی باید مورد توجه قرار بگیرد، اشاره شده است.

لوازم یدکی خودرو
لوازم یدکی خودرو
 • سعی کنید لوازم یدکی اصلی خریداری کنید.

همانطور که در طول متن اشاره شد، خرید لوازم یدکی اورجینال یا اصل میتواند تا حد قابل توجهی هزینه های پیش بینی نشده را کاهش دهد و علاوه بر طول عمر بالاتر و کیفیت قابل توجه تر، بر اساس مدل خودرو انتخاب شده و این موضوع میتواند خرید کالاهای غیراصل و مدل متفاوت را تا حد زیادی کاهش دهد.

 • قبل از خرید لوازم یدکی از مدل خودرو و قطعه مورد نظر مطمئن شوید.

یکی از نکات مهمی که در خرید لوازم یدکی باید به دقت بررسی شود، آگاهی از مدل قطعه مورد نظر و متناسب با خودرو است، برای این کار باید شماره شناسایی وسیله نقلیه و شماره تولید خودرو را بدانید. این موضوع میتواند از ایجاد مشکلات بعدی مثل عدم هماهنگی و کارکرد نادرست قطعه جلوگیری نماید.

 • در هنگام خرید از فروشنده، مهلت تست بگیرید.

از شایع ترین مشکلاتی که میتواند در زمان خرید قطعات خودرو اتفاق بیافتد، خراب شدن یکباره قطعه است، اگر برای اولین بار میخواهید از فروشگاهی قطعات مورد نیاز خودروی خود را خریداری کنید و از کیفیت محصول اطمینان ندارید، درخواست مهلت تست میتواند کمک کننده باشد. از فروشنده بخواهید تا در صورت معیوب بودن و یا ناسازگاری محصول، نسبت به تعویض آن اقدام کند.

 • خرید خود را از فروشگاه های معتبر و شناخته شده انجام دهید.

حتما با این موضوع برخورد داشته اید که در صورت خرید از فروشگاه های کمتر شناخته شده با مشکلاتی مانند بسته بندی نامناسب، قیمت نامتعارف، کالای غیر اصل و… رو به رو شوید. یکی از مهمترین مزیت های خرید از فروشگاه های معتبر و شناخته شده، پاسخگویی و ضمانت اصالت کالاست. این موضوع به خصوص در مورد خرید کالاهایی مثل لوازم یدکی خودرو میتواند به داشتن خریدی مطمئن و ایمن منجر شود.

مزایای خرید لوازم یدکی خودرو از فروشگاه های معتبر

توصیه میشود خرید لوازم یدکی خودرو را از فروشگاه های معتبر و شناخته شده انجام شود تا در صورت مشاهده مشکل بتوانید نسبت به تعویض و خرید قطعه نو اقدامات لازم را انجام دهید. برخی از مهمترین مزیت های خرید لوازم یدکی از فروشگاه های شناخته شده عبارتند از:

 • مشاوره رایگان قبل از خرید کالا
 • ضمانت اصالت و گارانتی محصول
 • ارسال محصول خریداری شده در کوتاه ترین زمان

پارتیفا یکی از شناخته شده ترین و بهترین فروشگاه ها در زمینه فروش لوازم یدکی و قطعات جانبی خودروهای فوتون موتور میباشد. شما میتوانید به منظور داشتن خریدی مطمئن و با کیفیت، خرید خود را از مجموعه پارتیفا انجام دهید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و یا خرید لوازم یدکی ون وانا از وبسایت این مجموعه دیدن نمایید.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.