خرید لوازم یدکی و دغدغه های قبل از خرید

لوازم یدکی
لوازم یدکی

از هنگامی که خودرو استارت می‌خورد تا زمانی که خاموش می‌شود، در تمام مراحل یکی از سیستم‌های ماشین فعال بوده و عملکرد هر سیستم بر روی سیستم دیگر تاثیر دارد. از همین رو حذف هر سیستم مساوی با اختلال در کارکرد تمام ماشین است. به بیان ساده‌تر مانند اجزای یک ساعت، تمام بخش‌ها و قطعات موجود در خودرو برای روشن شدن و به حرکت درآمدن آن لازم و ضروری است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

لوازم یدکی برقی خودرو

سیستم برق خودرو حیاتی‌ترین سیستم ماشین است که بیشترین وظیفه را بر عهده دارد و پیچیده‌ترین سیستم درون خودرو است. سیستم برق ماشین دارای بخش‌ها و قطعات متفاوتی است که در ادامه قطعات اصلی آن به اختصار معرفی می‌شوند.

باتری منبع اصلی برق‌رسانی ماشین است که تمام برق مورد نیاز خودرو را تامین می‌کند. دینام نیز لوازم یدکی دیگری است که وظیفه پر نگه داشتن باطری را بر عهده دارد. وظیفه تقویت ولتاژ برق باطری نیز برعهده کوئل است. انژکتور قطعه برقی دیگری است که سوخت و هوا را ترکیب کرده و آن را به موتور ماشین تزریق می‌کند. وایر شمع جریان الکتریسیته لازم را به شمع‌های ماشین می‌رسانند تا جرقه لازم برای روشن شدن ماشین ایجاد شود. علاوه بر این، در خودروهای انژکتوری برای کنترل مقدار سوخت ماشین از کامپیوتر استفاده می‌شود.

استپر موتور، رله اصلی، سنسور دمای آب، سنسور دور موتور، سنسور سرعت، سنسور روغن ترمز، سنسور دمای هوا، سوئیچ درب‌ها، سوئیج موتور، سنسور روغن ترمز، انواع لامپ‌های موجود در خودرو و… از جمله لوازم یدکی برقی خودرو محسوب می‌شوند. بسیاری از این قطعات طول عمر مشخصی داشته و نیاز به تعویض دارند. نکته حایز اهمیت این است که برای تعویض برخی قطعات برقی ماشین نیازی به متخصص و مراجعه به تعمیرگاه نیست و هنگامی که عملکرد قطعه با اختلال مواجه شد می‌توانید قطعه مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های آنلاین یدک لوکس تهیه کنید.

لوازم یدکی بدنه خودرو

بدنه خودرو ظاهری‌ترین بخش ماشین بوده و اولین قسمتی است که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. می‌توان گفت به همین دلیل است که خودروسازان هزینه‌ گزافی برای طراحی بدنه می‌پردازند. ساختار بدنه ماشین معمولا از آلیاژ فولاد ضد زنگ و استیل ۳۰۴  تولید می‌شود.

 بدنه ماشین از قطعات مختلفی ساخته شده است. اولین بخشی که نمای ظاهری و کلی خودرو محسوب می‌شود شاسی خودرو است که آن را چهارچوب اتومبیل می‌دانند. درواقع سایر لوازم یدکی بدنه خودرو مانند درب، سقف و… بر روی آن نصب می‌شوند.

سپر از دیگر قطعات مهم در بدنه ماشین است که وظیفه محافظت از بدنه خودرو را بر عهده دارد. این قطعه یدکی از ترکیب آلیاژ فلز، پلاستیک و الیاف کربن تولید شده و به همین دلیل دارای وزن کم، مقاومت بالا و انعطاف و استحکام بالایی است. چراغ‌ها نیز جزو اجزای بدنه ماشین بوده و شامل چراغ جلو، چراغ‌های راهنمایی، چراغ‌ عقب و… می‌شوند.

سینی زیر موتور ماشین از دیگر بخش‌های خودرو است که زیر موتور نصب می‌شود و نوعی پوشش برای موتور ایجاد می‌کند. جنس این قطعه پلاستیکی و در بعضی مواقع فلزی است. در واقع جنس سینی زیر موتور باید به‌گونه‌ای باشد که در صورت تماس با آب زنگ نزند.

گلگیر نیز یک قطعه فلزی است که در تصادف‌ها در معرض ضربه و آسیب‌دیدگی قرار دارد. در واقع بدون وجود گلگیر در ماشین، بدنه خودرو زنگ زده و تراشیده می‌شود. سقف، درب‌ها، کاپوت و… سایر قطعات مربوط به بدنه خودرو هستند.

لوازم یدکی انژکتور خودرو

وظیفه انژکتور در خودرو پاشش سوخت به درون سیلندر است. محل قرارگیری این قطعه در ورودی سیلندر بوده و عمل تزریق سوخت درون محفظه‌ احتراق را انجام می‌دهد. این قطعه یدکی وظیفه خود را به کمک جریان الکتریکی انجام می‌دهد و به همین دلیل از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است.

اورینگ، فیلتر ورودی، بدنه انژکتور، سلونوئید، سوزن انژکتور، سوراخ خروجی، درپوش محافظ و… از بخش‌های مهم انژکتور خودرو محسوب می‌شوند. از دیگر لوازم یدکی انژکتور خودرو می‌توان به سیستم منطق خودرو، پمپ بنزین، مانیفولد هوا، مانیفولد گاز، سنسور دریچه گاز، سنسور اکسیژن، سنسور دور موتور، پیچ درب ترموستات، رابط منیفول، دوراهی منیفول فلزی رزوه‌دار پلاستیکی، دوراهی منیفول فلزی رزوه‌دار، دوراهی منی فول فلزی رزوه‌دا رپلاستیکی ، سوکت فن انژکتور و… اشاره کرد.

انواع سیستم‌های انژکتوری در خودرو شامل سیستم انژکتوری مکانیکی، سیستم انژکتوری الکترونیکی، سیستم انژکتوری الکترومکانیکی، سیستم انژکتوری نقطه‌ای و سیستم انژکتوری چند نقطه‌ای می‌شود. هر کدام از این سیستم‌ها براساس نوع سیستم به کار رفته در خودرو انتخاب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فروشگاه یدک لوکس

واردکننده و ارائه دهنده لوازم یدکی خودرو ایرانی و چینی در حوزه برق – انژکتور – بدنه و داخلی خرید لوازم یدکی را برای مصرف کننده بی دغدغه خواهد کرد با مراجعه به سایت ما (یدک لوکس) قبل از خرید از مشاوره رایگان بهرمند شوید.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.