درب سوپاپ پژو و موتور XU7

خودروی پژو از دسته خودروهای با سابقه طولانی در ایران می باشد . این خودرو در طی سالیانی که گذشته است ، ایرادات بسیار متداولی را برای مصرف کنندگان داشته و همچنان شرکت های خودروسازی در پی رفع آن هستند. از دسته ایرادات خودروی پژو می توان به درب سوپاپ آن اشاره کرد . به تازگی شرکت های قطعات خودرو محصولی با عنوان درب سوپاپ را ارائه کرده اند .

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

اصلی ترین مشکل خودروهای پژو سری xu7

اصلی ترین مشکل خودروهای پژو ضعف در سرسیلندر پژو و عدم آب بندی صحیح خودروهای پژو می باشد. به تازگی در خودروهای با موتور xu7+ که بر روی پژو پارس های سال جدید نصب شده است ، یک سری تغییرات انجام شده است . به گفته ی شرکت ایرانخودرو این دسته موتورهای جدید دارای مقاومت بالاتر در برابر گرما و دارای آب بندی بهترین نسبت به گرما هستند.

در واقع مهم ترین مشکل عدم مقاومت بالا در برابر گرما می باشد. بدین ترتیب گرمای خودرو بیش از حد بالا رفته و موجب آسیب به موتور خودرو می شود. مقاومت پایین و عدم آب بندی صحیح موجب شده تا آب و روغن با بکدیگر مخلوط شود و موجب بروز اتفاقات ناگوار برای خودروی شما می شود.

مخلوط شدن آب و روغن با یکدیگر

 • واشر سر سیلندر آسیب دیده است:  این یک مشکل جدی است که می تواند باعث مخلوط شدن آب و روغن در موتور شود. معمولاً به دلیل ترک یا سوراخ در واشر سر سیلندر ایجاد می شود که یک قطعه فلزی نازک است که محفظه احتراق را از بقیه قسمت های موتور می پوشاند.
 • نشتی واشر کولر روغن:  کولر روغن رادیاتوری است که به خنک شدن روغن موتور خودروی شما کمک می کند. اگر واشر کولر روغن نشت کند، می تواند اجازه دهد آب با روغن مخلوط شود.
 • ترک خوردگی بلوک موتور:  این یک مشکل بسیار جدی است که می تواند باعث تعدادی نشتی از جمله آب و روغن شود. اگر فکر می کنید دیواره سیلندر موتور شما ممکن است ترک خورده باشد، مهم است که فوراً توسط مکانیک بررسی و اقدام درستی انجام شود .

علائم مخلوط کردن آب و روغن خودرو

اگر ماشین شما آب و روغن را با هم مخلوط می کند، ممکن است این نشانه ها را در خودروی خود ببینید .

 • دود سفیدی که از اگزوز بیرون می آید:  این یکی از رایج ترین علائم مخلوط کردن آب و روغن خودرو است. آب موجود در روغن تبخیر شده و باعث خروج دود سفید از اگزوز می شود.
 • سطح روغن پایین:  اگر ماشین شما آب و روغن را با هم مخلوط می کند، به احتمال زیاد سطح روغن پایین خواهد بود. این به این دلیل است که آب روغن را رقیق کرده و کارایی آن را در روانکاری موتور کاهش می دهد.
 • گرمای بیش از حد موتور:  اگر آب موجود در روغن نتواند به درستی تبخیر شود، باعث گرم شدن بیش از حد موتور می شود. این می تواند منجر به آسیب جدی به موتور شود.
 • ضربه موتور:  اگر آب موجود در روغن باعث رقیق شدن بیش از حد روغن شود، می تواند منجر به کوبش موتور شود. این صدای بلندی است که از موتور شنیده می شود.

چگونه بفهمیم روغن و آب با هم مخلوط شده اند؟

 • رنگ مایع را بررسی کنید:  اگر مایع موجود در بطری آب یا بطری انبساط شیری یا کف آلود باشد، نشانه این است که روغن و آب با هم مخلوط شده اند. زیرا روغن و آب به طور یکنواخت با هم مخلوط نمی شوند و آب باعث شیری شدن روغن می شود.
 • بوی مایع را بررسی کنید:  اگر مایع موجود در بطری آب یا بطری انبساط بوی شیرین یا ماهی داشته باشد، نشانه آن است که روغن و آب با هم مخلوط شده اند. این به این دلیل است که آب باعث شکسته شدن روغن و انتشار گازهایی می شود که بوی شیرین یا ماهی می دهد.
 • چگالی مایع را بررسی کنید:  اگر مایع موجود در بطری آب یا بطری انبساط سبکتر از حد معمول باشد، نشانه این است که روغن و آب با هم مخلوط شده اند. این به این دلیل است که آب روغن را رقیق می کند و آن را سبک تر می کند.
 • سطح روغن را بررسی کنید:  اگر سطح روغن در موتور پایین باشد، نشانه مخلوط شدن روغن و آب است. زیرا آب روغن را رقیق کرده و باعث تبخیر آن می شود که سطح روغن را پایین می آورد.

ارتباط درب سوپاپ فلزی با عملکرد موتور چیست

در محصول جدید ایده پارت که سال پیش از آن رونمایی شد قطعه ی درب سوپاپ پژو فلزی ، با تغییراتی جهت حفظ و بهبود فشار روغن و آب بندی صحیح انجام شد . در این قطعه از تغییر شکل برای حفظ فشار روغن بهره گرفته شده است و این قطعه به صورت ویژه ای روی موتور خودرو شما تاثیر می گذارد .

 • تغییر شکل محفظه بخارات روغن به منظور بهینه شدن جریانات سیال
 • آب بندی مناسب و بهینه لوله های ورودی و خروجی
 • تغییر درب روغن ریز جهت آب بندی و توزیع بهتر نیرو
 • تغییر وضعیت کلمپ درپوش فیلتر یکنواختی نیرو
 • طراحی زیبا مطابق درپوش های موتور های روز دنیا

آیا این محصول بر روی خودروی ۴۰۵ و پژوپارس سال نصب می شود ؟

یکی از ویژگی های این محصول می توان به نصب راحت بر روی موتورهای xu7 اشاره کرد. موتورهای xu7 و تمامی خودروهایی که دارای این موتور هستند می توانند از این قطعه برای موتورهای خود در جهت بهبود فرآیند آبندی و افزایش عمر موتور خود از این قطعه استفاده کنند . از سری سوالات بسیاری از مصرف کنندگان این می باشد که قطعه درب سوپاپ هیچ تاثیری بر روی عملکرد موتور نمی گذارد ، اما این تصور کاملا اشتباه می باشد و قطعه درب سوپاپخودرو به صورت مستقیم بر روی موتور خودرو تاثیر گذار می باشد .

چرا درب سوپاپ فلزی ایده پارت بخریم ؟

درب سوپاپ فلزی ایده پارت اولین و ویژه ترین محصول بهینه برای خودروهای پژو می باشد. شرکت ایده پارت دارای تاییدیه پژو سیتروئن می باشد. درب سوپاپ ایده پارت با سال ها تلاش و آزمایش دانشمندان ما برای ساخت قطعه ی مفید و بسیار ماندگار می باشد.

داشتن گارانتی ۱ ساله برای تمامی محصولات و همچنین مقاومت بسیار بالای آن از دیگر ویژگی هایی است که از خرید قطعه درب سوپاپ از ایده پارت بهره مند می شوید.

تست های ویژه ای که روی قالپاق سوپاپ انجام شده است

در تولید این قطعه ایده پارت تمامی تست های لازم را به انجام رسانده است. انواع تست های دوام ، حرارتی ، تست های مقاومت به روغن و ضربات و تست های مکانیکی بر روی این قطعه انجام شده است.

 1. تست شوک حرارتی
 2. تست کنترل سطح فیلتراسیون و پرت شارژ
 3. تست سیکل های آب و هوایی
 4. تست دوام
 5. تست مقاومت به روغن تحت فشار
 6. تست های ضربه و مکانیکی
 7. تست خوردگی قطعات فلزی

نتیجه گیری

توجه به موتور و قطعات موتوری از دسته مراقبت هایی است که باید به آن توجه لازم را داشته باشید. در صورتی که سرویس های دوره ای خود را فراموش کنید و نسبت به تعویض قطعات مصرفی خودروی خود کوتاهی کنید ، خودروی شما دچار آسیب های زیان باری می شود .

۳.۷ امتیاز از ۲۴ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.