نسل جدید تویوتا پرادو به زودی می آید

نسل جدید تویوتا پرادو
نسل جدید تویوتا پرادو

به تازگی، پیش نمایش دیگری از نسل جدید تویوتا لندکروزر پرادو منتشر شده است که نکات جالب توجهی را نشان می دهد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

تویوتا قصد دارد بر مبنای نسل جدید لکسوس GX، آفرودری توانمند و ارزان قیمت تر را به بازار ایالات متحده آمریکا و سپس بازار خاورمیانه عرضه کند و این خودرو نسل آتی پرادو نام دارد که به احتمال زیاد به عنوان مدل ۲۰۲۵ معرفی خواهد شد و در رده ای پایین تر از لکسوس GX می ایستد. رابطه این دو خودرو دقیقاً مانند لندکروزر سری ۳۰۰ و لکسوس LX600 تعریف می شود.

رندرهای پرادو

جدیدترین رندرها از نسل نو لندکروزر پرادو پیش نمایش یک SUV جعبه ای بزرگ با اورهنگ های کوتاه و طراحی خشن و آفرودی است. نمای کلی بسیار ما را به یاد لکسوس GX جدید می اندازد، چراکه نسل جدید پرادو دقیقاً مانند لکسوس GX بر مبنای پلت‌ فرم GA-F بنا شده است، اما زبان طراحی تویوتا در این رندرها نفوذ کرده است و به طور مثال، جلوپنجره و چراغ ها ما را به یاد لندکروزر سری ۳۰۰ می اندازند. همچنین زرق و برق های برند لکسوس را نیز قطعاً در نسل جدید پرادو شاهد نخواهیم بود، چراکه پرادو قصد دارد صرفاً یک آفرودر تمام عیار باشد تا یک جعبه لوکس و مملو از امکانات رفاهی. همچنین پیش بینی ها حاکی از آن است که شاید نسل جدید پرادو در بازار آمریکا و اروپا صرفاً با نام لندکروزر عرضه شود و به نوعی، کمپانی تویوتا از خودروی لندکروزر نسخه ای ویژه این دو بازار داشته باشد و سری ۳۰۰ را هم در سایر بازارهای هدف نظیر خاورمیانه عرضه کند.

مشخصات فنی احتمالی تویوتا پرادو

نسل جدید تویوتا پرادو

پرادو جدید احتمالاً مانند GX به یک پیشرانه ۳.۴ لیتری تویین توربو با حداکثر قدرت ۳۴۹ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۶۴۹ نیوتن متر مجهز باشد. وظیفه انتقال قدرت در این اس یو وی را هم یک جعبه دنده ۱۰ سرعته AT برعهده خواهد داشت. نحوه انتقال قدرت استاندارد پرادو هم احتمالاً مانند GX شامل چهار چرخ محرک تمام وقت و یک دیفرانسیل مرکزی با لغزش محدود باشد.

نسل جدید تویوتا پرادو چه پلتفرمی دارد؟

نمای کلی به شدت ما را به یاد لکسوس GX جدید می اندازد، چراکه نسل جدید پرادو دقیقاً مانند لکسوس GX بر مبنای پلت‌ فرم GA-F بنا شده است.

نسل جدید تویوتا پرادو چه مشخصاتی خواهد داشت؟

پرادو جدید احتمالاً مانند GX به یک پیشرانه ۳.۴ لیتری تویین توربو با حداکثر قدرت ۳۴۹ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۶۴۹ نیوتن متر مجهز باشد. وظیفه انتقال قدرت در این اس یو وی را هم یک جعبه دنده ۱۰ سرعته AT بر عهده خواهد داشت. نحوه انتقال قدرت استاندارد پرادو هم احتمالاً مانند GX شامل چهار چرخ محرک تمام وقت و یک دیفرانسیل مرکزی با لغزش محدود باشد.

۴ امتیاز از ۵ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.