اولین خودرو پلاگین هیبرید دوج و کراس اوور برقی جیپ تا سال 2023 معرفی می شوند

اولین خودرو پلاگین هیبرید دوج
اولین خودرو پلاگین هیبرید دوج

گروه استلانتیس، چهارمین خودروساز بزرگ جهان، اکنون نزدیک به ۱۴ برند را زیر پوشش خود قرار می دهد. بسیاری از این برندها تا سال های آینده به طور کامل الکتریکی می شوند؛ از جمله لانچیا، آلفارومئو و DS که گفته شده تا سال ۲۰۱۷ محصولات بنزینی را از خطوط تولید خود خارج می کنند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

فهرست مطالب

نکته جالب این جاست که تا پیش از اجرا شدن این برنامه، ۲۰ خودرو پاک جدید هم ظرف ۲۴ ماه آینده روانه بازار می گردند. از این تعداد، ۱۰ مدل خودروهای تمام برقی، ۹ مدل خودروهای هیبریدی و یک مدل همزمان به صورت پلاگین هیبرید (PHEV) و تمام برقی خواهد بود. طبق اسناد به دست آمده از نقشه راه این گروه خودروسازی، برخی برندها و مدل های وابسته به استلانتیس در آمریکا نیز مشمول انقلاب الکتریکی سازی خواهند شد. به گونه ای که، در سال ۲۰۲۲، اولین خودرو پلاگین هیبرید دوج معرفی می شود. هر چند هنوز هویت آن فاش نشده است، اما با توجه به این که کمپانی دوج اکنون فقط مدل های چارجر، چلنجر و دورانگو را می فروشد، به نظر می رسد که محصول الکتریکی دوج، خودرویی در کلاس SUV باشد.

اولین جیپ برقی تاریخ

اما خودرو پلاگین هیبرید دوج به کنار، دیگر برند آمریکایی زیرمجموعه استلانتیس، یعنی کمپانی جیپ هم می خواهد اولین محصول تمام برقی خود را در سال ۲۰۲۳ رونمایی کند. طبق برخی شایعات، این خودرو به شکل یک کراس اوور کوچک و شبیه به محصولات فیات و آلفارومئو خواهد بود و احتمالاً در کشور لهستان به تولید می رسد. برای آن هم نام احتمالی Brennero را انتخاب کرده اند. استلانتیس پیش تر هم اعلام کرده بود که سرمایه گذاری زیادی بر روی سه برند زیرمجموعه خود در راستای الکتریکی سازی انجام می دهد. رسانه های ایتالیایی پیش بینی کرده اند که همچون تصمیم فیات برای جانشینی ۵۰۰X با یک محصول برقی، احتمالاً جیپ هم مدل رنگید را با کراس اوور الکتریکی جدیدش جایگزین می کند.

آینده ماسل کارها

در نقشه راه آینده استلانتیس به جز خودرو پلاگین هیبرید دوج هیچ اثری از نام ماسل کارها و پیکاپ های قدرتمند RAM به چشم نمی خورد. حداقل تا سال ۲۰۲۳ که خبری از عرضه نسخه های الکتریکی این خودروها نخواهد بود، اما می توان حدس زد که از سال ۲۰۲۴ این اتفاق بیافتد. استلانتیس فعلاً برای الکتریکی سازی کرایسلر هم در طی دو سال آینده هیچ برنامه ای اعلام نکرده است. حتا کانسپت Airflow Vision EV که اخیراً به عنوان کراس اووری با آلایندگی صفر معرفی شد هم بعید است که زودتر از نیمه دوم ۲۰۲۳ به دست خریداران برسد.

 سپهر عظیمی

پایگاه خبری اسب بخار

اولین خودرو پلاگین هیبرید دوج چه زمانی معرفی می شود؟

در سال ۲۰۲۲، اولین خودرو پلاگین هیبرید دوج معرفی می شود.

اولین خودرو پلاگین هیبرید دوج چیست؟

هر چند هنوز هویت آن فاش نشده است، اما با توجه به این که کمپانی دوج اکنون فقط مدل های چارجر، چلنجر و دورانگو را می فروشد، به نظر می رسد که محصول الکتریکی دوج خودرویی در کلاس SUV باشد.

اولین خودرو برقی جیپ چه زمانی به بازار می آید؟

کمپانی جیپ هم می خواهد اولین محصول تمام برقی خود را در سال ۲۰۲۳ رونمایی کند. طبق برخی شایعات، این خودرو به شکل یک کراس اوور کوچک و شبیه به محصولات فیات و آلفارومئو خواهد بود و احتمالاً در کشور لهستان به تولید می رسد. برای آن هم نام احتمالی Brennero را انتخاب کرده اند. 

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.