معرفی ب ام و i5 تورینگ 593 اسب بخاری 2025

ب ام و i5 تورینگ 2025
ب ام و i5 تورینگ ۲۰۲۵

استایل طراحی واگن یا استیشن و پیشرانه برقی بی‌صدا، باعث ترکیبی بسیار سریع و جذاب در ب ام و i5 M60 Touring شده؛ این خودرو به تازگی معرفی شده است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

روز سه‌شنبه، ب ام و، مدل ۲۰۲۵ سری ۵ تورینگ را معرفی کرد، که در حال حاضر، به صورت دیزلی، هیبرید قابل شارژ، بنزینی و یا به عنوان یک خودروی تمام برقی در دسترس است.

مطابق روند رشد همیشگی خودروهای جدید، سری ۵ تورینگ ۲۰۲۵ بزرگ‌تر از همیشه است. با طول ۵۰۵ سانتی‌متر، حالا تنها ۲.۵ سانتی متر از نسل قبلی سدان ب ام و سری ۷ (G11) کوچک تر است. البته این افزایش ابعاد فقط درخصوص کلاس استیشن رخ نمی دهد، قبل از این هم، آخرین نسخه سدان سری ۵ با ورود خود در سال ۲۰۲۳ به طور چشم‌گیری بزرگ‌تر شد. همچنین خودرو جدید ب ام و به اندازه کمی در عرض (۱۹۰ سانتی‌متر) و ارتفاع (۱۵۱ سانتی‌متر) بزرگ‌تر است. اگرچه این موضوع برای کسانی که چالش پارک در فضای تنگ دارند جالب نیست، اما برای افرادی که از استیشن ها استفاده می‌کنند خبر خوبی محسوب می شود.

با جای‌گیری صندلی های عقب در پوزیشن های مختلف، فضای باری به میزان ۵۶۹ لیتر در این خودرو موجود است، اما در صورت جمع شدن آن ها، این فضا به ۱۶۹۹ لیتر افزایش می‌یابد. در مقایسه با رقبای آلمانی خود، ب ام و از آئودی A6 آوانت فضای بار بیش تری دارد، اما همچنان کم‌تر از خودروی مرسدس-بنز کلاس E به حساب می‌آید، به شرطی که، نسخه هیبرید قابل شارژ مرسدس را در نظر نگیرید که به دلیل باتری‌ها، کمی از فضای عقب خودرو را از دست می‌دهد. آمارهای ب ام و برای هر دو نسخه تورینگ با پیشرانه احتراق داخلی و الکتریکی در مدل i5 یکسان است.

اکنون که درباره خودروی الکتریکی صحبت می کنیم، i5 M60 xDrive Touring نسخه انتخابی برای طرف‌داران استیشن ب ام و است که می‌خواهند با سرعت بالا حرکت کنند. بالاترین سطح توانایی ۵۹۳ اسب بخار قدرت و حداکثر ۸۲۰ نیوتن متر گشتاور در حالت بوست است. این مشخصات فنی همانند مدل سدان است، با این حال، وجود وزن اضافی مدل استیشن ممکن است کمی از عملکرد را کاهش دهد. ب ام و می‌گوید این خودرو شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را در ۳.۹ ثانیه طی می کند و حداکثر سرعت ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت را دارد. با تغییر به مدل i5 eDrive 40، موتور الکتریکی جلو حذف می‌شود و قدرت خروجی حداکثر ۳۳۵ اسب بخار و زمان شتاب به ۶.۱ ثانیه کاهش می‌یابد.

ب ام و i5 تورینگ 2025
ب ام و i5 تورینگ ۲۰۲۵

در دنیای احتراقی، سری ۵ تورینگ جدید همچنان با سیستم‌های نیمه هیبرید یا پلاگین هیبریدی عرضه می‌شود. مدل ۵۳۰ e از موتور چهار سیلندر بنزینی ۲.۰ لیتری توربوشارژ ب ام و به همراه یک موتور الکتریکی برای تولید توان کلی ۲۹۵ اسب بخار استفاده می کند، که با پیشرانه برقی آن تنها می توان مسافتی در حدود ۹۵ کیلومتر را طی کرد. نسخه دارای سیستم چهار چرخ محرک نیز همان توان خروجی را دارد، اما برد پیشرانه الکتریکی آن به ۸۵ کیلومتر کاهش پیدا می کند. همچنین مدل ۵۲۰ d از موتور دیزل توربوشارژ دو سیلندر ۲.۰ لیتری با یک سیستم نیمه هیبرید برای تولید توان ۱۹۵ اسب بخار استفاده می‌کند و به صورت دو و چهار چرخ محرک عرضه می‌شود. همچنین نسخه d xDrive Touring 540 با تزریق یک موتور دیزل توربوشارژ شش سیلندر نیمه هیبرید ۳.۰ لیتری، توان ۲۹۵ اسب بخار را تولید می‌کند.

در زمان معرفی، ب ام و، هیچ اشاره‌ای به مدل M5 تورینگ نکرده است، اما در ماه های گذشته تعداد زیادی نمونه تست‌شده و کاورشده این مدل در سراسر جهان مشاهده شده است؛ به احتمال زیاد، با بسته قدرت مشابه XM، می‌تواند تا ۷۰۰ اسب بخار توان تولید کند، که با این مشخصات فنی، این خودرو رقیب اصلی مدل آئودی RS6 آوانت خواهد شد.

۳.۳ امتیاز از ۷ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.