هر آنچه باید از فورد موستانگ Mach-E بدانید

فورد موستانگ Mach-E
پس از انتشار چندین عکس جاسوسی و درز پیدا کردن عکس های نسخه اصلی پیش از معرفی، بالاخره «فورد موستانگ مک ای» (Mach-E) رونمایی شد.
این خودرو برمبنای فورد موستانگ کوپه طراحی شده و در قسمت جلو از طراحی تهاجمی و جلوپنجره بسته بهره می برد. چراغ های LED کشیده و قسمت زیرین اسپرت سپر نیز از نکات قابل توجه طراحی جلو هستند.
فورد موستانگ Mach-E
طراحی اسپرت تا قسمت عقب با سقف کوپه ای شیب دار و شیشه عقب با حالت فست بک ادامه پیدا می کند. در قسمت عقب گلگیرهای پهن تری نصب شده و دستگیره های در به حالت پنهان طراحی شده اند. طراحی قسمت عقب نیز از فورد موستانگ الهام گرفته شده و شامل سه چراغ عمودی و یک چراغ کشیده افقی می شود.
فورد موستانگ Mach-E
در قسمت عقب برآمدگی هایی دیده می شود و یک باله روی سقف قرار گرفته است. خلاف بدنه، کابین موستانگ Mach-E هیچ شباهتی با موستانگ کوپه ندارد. با این وجود، قطعات و مواد باکیفیت تری در کابین استفاده شده است. فرمان با نشان اسب موستانگ طراحی شده و نمایشگر ۱۰٫۲ اینچی دیجیتالی اطلاعات مورد نیاز راننده را نمایش می دهد.
فورد موستانگ Mach-E
نمایشگر ۱۵٫۵ اینچی در پنل میانی به صورت عمودی نصب شده و در کابین تریم آلومینیومی استفاده شده است. خروجی های سیستم تهویه نیز در عرض داشبورد قرار گرفته اند. آپشن های متعددی برای کابین درنظر گرفته شده که شامل سیستم صوتی حرفه ای Bang & Olufsen با ۱۰ بلندگو، سیستم روشنایی مخصوص و سقف شیشه ای پانورامیک می شود.
فورد موستانگ Mach-E
در بحث فضای بار، در قسمت جلو فضایی با حجم ۱۳۶ لیتر موجود است. فضای بار عقب به ۸۲۱ لیتر می رسد، اما با خواباندن ردیف صندلی های عقب، فضای بار به ۱۶۸۸ لیتر افزایش می یابد.
مدل های مختلف موجود
پنج نسخه متفاوت برای موستانگ Mach-E موجود خواهد بود. قیمت نسخه پایه ای از ۴۳,۸۹۵ دلار آغاز می شود.
فورد موستانگ Mach-E
این مدل در دو نوع چرخ های عقب محرک یا چهارچرخ محرک عرضه می شود. هر دو مدل از بسته باتری ۷۵٫۷ کیلووات ساعتی با قدرتی نزدیک به ۲۵۵ اسب بخار بهره می برند. مدل چرخ عقب محرک دارای ۴۱۴ نیوتن متر گشتاور و مدل دو موتوره دارای ۵۶۵ نیوتن متر گشتاور است. مدل تک موتوره در زمانی نزدیک به ۶ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد و ۳۷۰ کیلومتر مسافت را با هر بار شارژ طی می کند.
فورد موستانگ Mach-E
نسخه دو موتوره در مدت زمان حدودی ۵٫۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد و شعاع مسافتی آن به ۳۳۸ کیلومتر کاهش می یابد. پس از آن مدل پریمیوم با قیمت پایه ای ۵۰,۶۰۰ دلار موجود است. این نسخه در دو مدل استاندارد و با شعاع مسافتی زیاد، با یک و دو موتور الکتریکی عرضه می شود.
فورد موستانگ Mach-E
نمونه ای که شعاع مسافتی بیشتری دارد، از بسته باتری های ۹۸٫۸ کیلووات ساعتی بهره می برد. در این حالت با بهره مندی از یک موتور الکتریکی، موستانگ Mach-E قادر به تولید ۲۸۲ اسب بخار قدرت و ۴۱۴ نیوتن متر گشتاور خواهد بود. در این حالت سرعت گیری صفر تا ۱۰۰ در زمانی نزدیک به ۶ ثانیه انجام می گیرد و شعاع مسافتی به ۴۸۳ کیلومتر می رسد.
فورد موستانگ Mach-E
مدل دو موتوره با ۳۳۳ اسب بخار قدرت و ۵۶۵ نیوتن متر گشتاور و شعاع مسافتی ۴۳۵ کیلومتر عرضه می شود. از این جا به بعد، تریم های فورد موستانگ مک ای کم تر سردرگم کننده می شوند. مدل مک ای California Route 1 قیمت پایه ای ۵۲,۴۰۰ دلار دارد. این مدل تنها در حالت شعاع بالا (Long Range) با یک موتور الکتریکی عرضه می شود. این مدل دارای ۲۸۲ اسب بخار قدرت و ۴۱۴ نیوتن متر گشتاور و ۴۸۳ کیلومتر شعاع مسافتی است.
فورد موستانگ Mach-E
موستانگ Mach-E First Edition خلاف مدل قبلی یادشده، چهار چرخ محرک است و ۳۳۳ اسب بخار قدرت و ۵۶۵ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. شعاع مسافتی این مدل نیز به ۴۳۵ کیلومتر می رسد. قدرتمندترین مدل، Mach-E GT است که ۶۰,۵۰۰ دلار قیمت دارد. هنوز مشخصات فنی دقیق این مدل منتشر نشده، اما پیش بینی می شود نسخه GT نزدیک به ۴۵۹ اسب بخار قدرت و ۸۳۰ نیوتن متر گشتاور داشته باشد.
فورد موستانگ Mach-E
این مدل منحصراً با سیستم چهار چرخ محرک و بسته باتری های ۹۸٫۸ کیلووات ساعتی عرضه می شود. با کاهش زمان سرعت گیری صفر تا ۹۶ به میانه های ۳ ثانیه، شعاع مسافتی نیز به ۳۷۸ کیلومتر کاهش می یابد.
زمان شارژ
فارغ از مشخصات فنی، مالکان باید موستانگ های مک ای خود را شارژ کنند. با استفاده از شارژر استاندارد فورد، در هر ساعت با بهره گیری از خروجی ۲۴۰ ولت، ۳۵ کیلومتر شعاع مسافتی به دست می آید.
فورد موستانگ Mach-E
خریداران می توانند شارژر مخصوص فورد را سفارش بدهند که در این حالت، در هر ساعت ۵۱ کیلومتر از شعاع مسافتی باتری شارژ می شود. فورد امکان شارژ سریع را هم با استفاده از ایستگاه های ۱۵۰ کیلوواتی خود فراهم کرده است. با استفاده از این شارژها بازیابی ۱۰ تا ۸۰ درصدی ذخیره باتری در زمان ۳۸ دقیقه به دست می آید. فورد هم اکنون پیش فروش موستانگ Mach-E را آغاز کرده و اولین نمونه ها تا نیمه دوم سال ۲۰۲۰ به دست مشتریان خواهد رسید. خریدارانی که بخواهند مدل های First Edition و GT را تحویل بگیرند، باید تا سال ۲۰۲۱ صبر کنند.


ارشیا شیخ الاسلامی
پایگاه خبری اسب بخار
منبع: Carscoops

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8
به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.