انتشار تصاویری از ام وی ام X55 فیس لیفت

ام وی ام X55 فیس لیفت

به تازگی تصاویری از «ام وی ام X55» فیس لیفت یا همان «چری تیگو ۵x» در رسانه های چینی منتشر شده است که ظاهری به تیگو ۷ جدید دارد.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

از نظر ظاهری می توان گفت ام وی ام X55 جدید هیچ شباهتی به نسخه قبلی ندارد و طراحی به کلی تغییر کرده است. زبان طراحی این خودرو سبک جدید طراحی های چری را دنبال می کند، به طوری که به نظر می رسد با چری تیگو ۷ جدید، در ابعاد کوچک تر، طرف هستیم. در طراحی نمای جلو، خطوط طراحی جدید خانواده چری را می بینیم که در مرکز آن سبک جدید جلوپنجره مخصوص چری قرار گرفته است، یعنی همان خطوط ماتریسی کرومی که جلوه خاصی به ظاهر تیگو ۷ هم داده بود. خط کرومی هم که در پایین هر دو سپر جلو و عقب دیده می شد، در نسخه جدید حذف شده و مه شکن ها به صورت حفره ای درون سپرها قرار گرفته اند.

در نمای کناری خودرو خطوط قرمزرنگی را در پایین درها می بینیم که ظاهر اسپرت تری به این خودرو داده است، اما خطوط طراحی در نمای کناری به نسبت محصولات جدید چری ساده تر به نظر می رسند. برخلاف جلوی خودرو، قسمت عقب تغییرات کم تری را به خود دیده است. مثلاً خط کرومی بین دو چراغ ضخیم تر شده و جز رنگ سپر عقب، که تغییر کرده و دورنگ شده، تغییر دیگری را در عقب خودرو نمی بینیم. ام وی ام X55 فیس لیفت یا همان چری تیگو ۵x جدید ۴۳۵۸ میلی متر طول، ۱۸۳۰ میلی متر عرض و ۱۶۷۰ میلی متر ارتفاع دارد و فاصله محوری در این خودرو ۲۶۳۰ میلی متر است.

ام وی ام X55 فیس لیفت

ام وی ام X55 فیس لیفت با دو پیشرانه موتورهای ۱٫۵ لیتری تنفس طبیعی و ۱٫۵ لیتری توربو به بازار می آید. موتور ۱٫۵ لیتری تنفس طبیعی ۱۱۶ اسب بخار قدرت دارد و پیشرانه توربو نهایت قدرت ۱۵۶ اسب بخار را ارائه می دهد. انتقال قدرت در این خودرو در سه حالت مختلف قابل سفارش است: جعبه دنده CVT، جعبه دنده دستی ۵ دنده و جعبه دنده اتوماتیک ۶ دنده دوکلاچه.

ام وی ام X55، که چندی پیش پا به بازار ایران گذاشت، به پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو ۱۴۷ اسب بخار با گشتاور ۲۱۰ نیوتن متر مجهز است و جعبه دنده ۶ دنده اتوماتیک دوکلاچه توان آن را به چرخ های جلو می رساند. این کراس اوور در اصل با نام «چری تیگو ۴» یا «چری ۵X» به بازار کشورهای آسیایی و آمریکای لاتین عرضه می شود و حالا باید دید نسخه جدید این خودرو هم به ایران می آید یا خیر.

محمدرضا پاداش
پایگاه خبری اسب بخار

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.