مازراتی کواتروپورته ۲۰۱۲؛ تجربه رانندگی با پنجمین نیزه دار

مازراتی کواتروپورته 2012

در روزگاری که هیچ مانعی بر سر راه واردات خودرو به کشور وجود نداشت، شاهد رشد و شکوفایی بازار خودروهای خارجی در کشور بودیم، که به واسطه آن، شرکت های واردکننده رقابت نزدیکی را با یکدیگر تجربه می کردند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

علاوه بر عرضه محصولات اقتصادی و متداول، شاهد راه یابی برندهای لوکس و معتبر نیز به کشور بودیم. پس از ورود «پورشه» به ایران، توسط شرکت «معین موتور»، و استقبال چشمگیر مصرف کنندگان ایرانی از محصولات اسپرت و لوکس و آلمانی، شرکت «آرتاتاک موتور» خود را به عنوان نماینده رسمی «مازراتی» در ایران معرفی کرد تا سهمی از بازار خودروهای لوکس کشور را از آن خود کند.

مازراتی کواتروپورته 2012

آغاز فعالیت آرتاتاک موتور و ورود محصولات مازراتی به کشور همزمان با شکوفایی صنعتی این برند بود که باعث شده بود رقابت نفس گیری میان برندهای لوکس در بازار ایران شکل بگیرد. از آن جایی که مازراتی همواره به عنوان برندی اسپرت شناخته می شود، دیدن خودرویی سدان با روحیه ای اسپرت و گیرا در سبد محصولاتش خالی از لطف نیست و همین موضوع علاقه مندان به سدان های مجلل در بازار ایران را ترغیب می کرد که نیم نگاهی به نیزه دار ایتالیایی نیز داشته باشند.

مازراتی کواتروپورته 2012

«کواتروپورته» همان محصول سدان مازراتی است که در اوج ظرافت و زیبایی، به نمادی از یک محصول اسپرت اما لوکس تبدیل شده است. اما این محصول هرگز نتوانست، با وجود ویژگی های منحصربه فردی که داشت، موفقیت هم رده های خود نظیر «مرسدس بنز کلاس S»، «ب ام و سری ۷» و «آئودی A8» را تجربه کند. با این وجود از گذشته تاکنون به عنوان یکی از گزینه های ارزشمند در رده خودروهای لوکس شناخته می شود.

مازراتی کواتروپورته 2012

ما نیز در ادامه به سراغ یکی از نمونه های موجود مازراتی در کشور می رویم و به تست و بررسی آن می پردازیم.

تاریخچه

مازراتی کواتروپورته 2012

مازراتی یکی از قدیمی ترین خودروسازان ایتالیایی است که فعالیتش را از سال ۱۹۱۴ توسط برادران مازراتی به نام های «آلفری»، «بیندو»، «کارلو» و «اتوره» در شهر مودنای ایتالیا آغاز کرده است. برند مازراتی از سال ۱۹۹۳ تاکنون زیر پرچم کمپانی «فیات» فعالیت می کند. در ساختار سازمانی گروه فیات، مازراتی همواره به عنوان زیرمجموعه شرکت «فراری» محسوب می شد، اما به تازگی به  همراه «آلفارومئو»، بخش اصلی خودروهای اسپرت فیات را تولید می کند. هرچند طی سال های گذشته به عنوان برندی زیان ده شناخته شده و ضررهای مالی متعددی را متحمل شده است، اما گویا مدیران ارشد این شرکت درصدد احیا و بازیابی پتانسیل اصلی این برند هستند و قصد دارند برای سال های آتی محصولاتی مدرن و جذاب را روانه بازار کنند.

مازراتی کواتروپورته 2012

مازراتی کواتروپورته یکی از قدیمی ترین محصولات این برند است. کواتروپورته نخستین بار در سال ۱۹۶۳ در قالب یک محصول چهاردر با پیشرانه ۸ سیلندر پا به عرصه رقابت گذاشت. این محصول با الهام از مازراتی ۵۰۰۰GT توسط طراح مشهور ایتالیایی، «پیترو فروآ»، طراحی و توسعه یافته بود. جالب است بدانید که کواتروپورته تاکنون شش نسل را به خود دیده و طی این سال ها اصالت خود را حفظ کرده است. خودروی موردنظر در این مقاله نیز پنجمین نسل از آن است که به عنوان یکی از ماندگارترین محصولات تاریخ مازراتی نیز شناخته می شود. نسل پنجم این خودرو در سال ۲۰۰۳ به صورت رسمی به بازار جهانی معرفی و عرضه شد. طراحی این خودرو توسط طراح مشهور و پرآوازه ژاپنی، «کِن اوکویاما»، صورت گرفته است. به عقیده بسیاری از کارشناسان صنعت خودرو، این نسل از کواتروپورته قابلیت تبدیل شدن به یکی از کلاسیک های ارزشمند در سال های آتی را دارد. به همین دلیل با توجه به توقف تولید و عرضه نسل ششم، همچنان مورد توجه علاقه مندان بوده و از ارزش بالایی برخودار است.

مازراتی کواتروپورته 2012

نسل پنجم کواتروپورته از سال ۲۰۱۱ توسط آرتاتاک موتور به بازار ایران راه پیدا کرد و پس از موفقیت نسبی (نسبت به تیراژ عرضه)، سرانجام در سال ۲۰۱۴ شاهد ورود تعداد اندکی از نسل ششم آن به بازار بودیم.

باوقار و جذاب

مازراتی کواتروپورته 2012

نسل پنجم مازراتی کواتروپورته را می توان سدانی باوقار توصیف کرد که با بهره گیری از المان های لوکس در طراحی، نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. نکته قابل توجه در ظاهر این خودرو، الهام از سایر مدل های اسپرت این برند، نظیر گرن توریسمو و گرن کابریو، است که باعث شده در عین لوکس بودن، دارای خلق و خوی اسپرت و هیجان انگیز باشد.

مازراتی کواتروپورته 2012

در نمای جلو به رسم همیشگی شاهد استفاده از جلوپنجره ای بزرگ و بیضی هستیم که در دو طرف آن ها چراغ ها خودنمایی می کنند. جانمایی چراغ ها و جلوپنجره به گونه ای است که سبب شده ظاهری مخوف و باابهت برای این سدان جذاب ایتالیایی رقم بخورد. فرم کلی بدنه این خودرو به گونه ای است که از نمای کناری با پروفیل طولی کشیده ای همراه شده که هرچه به سمت جلوی خودرو حرکت می کند با کاهش ارتفاع همراه می شود. همین امر سبب شده دماغه خودرو به وسیله سپری نسبتاً کوتاه، ظاهری گوه  مانند پیدا کند.

مازراتی کواتروپورته 2012

مهم ترین ویژگی در طراحی ظاهری کواتروپورته، استفاده حداکثری از المان های ساده و به دور از تجمل است. به همین دلیل در نمای کناری این خودرو شاهد طرحی ساده اما بسیار گیرا هستیم. وجود سه دریچه خروجی هوا روی گلگیرهای جلو نشان از اصالت طراحی در این خودرو دارد که افزون بر ایجاد ظاهری اسپرت و جذاب، نمایانگر قدمت این محصول است. همچنین لوگوتایپ «پینین فارینا» نیز روی گلگیرهای جلو خودنمایی می کند که به بینندگان گوشزد می کند این شاهکارِ ایتالیایی حاصل تلاش طراحان استودیوی طراحی مشهور و پرآوازه پینین فاریناست. روی ستون C نیز، به رسم سدان های لوکس، شاهد نصب لوگوی مازاراتی هستیم.

مازراتی کواتروپورته 2012

سرانجام به نمای عقب این خودرو می رسیم که برای سال ها الگوی بسیاری از خودروسازان قرار گرفته بود. چراغ های عمودی و کشیده در دو طرف این خودرو، که فرمی مثلثی دارند، نقش تأثیرگذاری در زیبایی این بخش ایفا می کنند. سادگی در این قسمت نیز حرف اول را می زند، به همین دلیل تنها نشان نصب شده روی درِ صندوق این خودرو به لوگوتایپ “MASERATI” ختم می شود که با فونتی اختصاصی به نمایش درآمده است. خودروی موردنظر، که از نوع کواتروپورته اسپرت است، دارای چهار خروجی اگزوز بوده که در قسمت زیرین سپر و دو طرف آن تعبیه شده اند. در واقع خروجی های اگزوز در این خودرو حکم ساز موسیقی دارند که پس از روشن شدن پیشرانه، صدای گوش نوازی را به گوش اطرافیان می رسانند.

کابین لوکس و باکیفیت

مازراتی کواتروپورته 2012

بدون شک یکی از جذاب ترین قسمت های خودروی موردنظر در این مقاله، فضای درون کابین آن است، زیرا به دلیل ترکیب رنگ بندی جذاب و مهیجی که دارد، می تواند به خوبی خلق و خو و روحیات درونی این سدان اسپرت ایتالیایی را به نمایش درآورد. تودوزی تمام چرمی قرمزرنگ این خودرو، که به همراه تریم داخلی مشکی پیانویی عرضه شده است، افزون بر القای حس لوکس بودن، فضایی کاملاً اسپرت و مهیج را به ارمغان آورده است.

مازراتی کواتروپورته 2012

اگر بخواهیم در حالت کلی طراحی فضای کابین کواتروپورته نسل پنجم را مورد ارزیابی قرار دهیم، باید به سادگی بیش از حد داشبورد و کنسول میانی اشاره کرد که از نکات نه چندان مطلوب در کابین است. با توجه به سگمنتی که این خودرو در آن حضور دارد، وجود ادوات کنترلی پیشرفته، طراحی منحصربه فرد و تکنولوژی های جدید از ویژگی های بارزی است که دارا بودن آن ها از ملزومات یک خودروی لوکس به شمار می رود. با این حال، مازراتی کواتروپورته با وجود این که از طراحی ساده ای برخوردار است، اما طیف وسیعی از امکانات و تکنولوژی های کاربردی را به دارندگان خود عرضه می کند. از سویی سواری لذت بخش، صدای گیرای پیشرانه و پرستیژ منحصربه فردی که دارد باعث می شود نظر بسیاری از خریداران را به خود جلب کند.

مازراتی کواتروپورته 2012

یکی دیگر از نکات نه چندان جالب در کابین این خودرو، استفاده از قطعات مشترک در این مدل و سایر مدل های اسپرت این برند است. به عنوان مثال، غربیلک فرمان در این خودرو دقیقاً مشابه نمونه به کار رفته در گرن کابریو یا گرن توریسمو است. همچنین کلیدهای کنترلی سیستم تهویه نیز از همین وضعیت برخودارند. این درحالی است که از دید بسیاری از خریداران، این خودرو باید یک رده بالاتر از سایر محصولات مازراتی قرار می گرفت و از تجهیزات منحصربه فردی برای خود برخودار بود.

مازراتی کواتروپورته 2012

با این وجود نمی توان به آسانی از جذابیت های این خودرو گذشت و تا زمانی که پشت فرمان آن ننشینید و لذت رانندگی با آن را تجربه نکنید، نمی توانید درخصوص سادگی و کلاسیک بودن آن اظهارنظر کنید. کابین این خودرو به صورت نیمه دست ساز توسط نیروهای زبده و چیره دست ایتالیایی ساخته شده است که این موضوع از نکات حائز اهمیت در این خودرو به شمار می رود.

امکانات رفاهی و آپشن ها

مازراتی کواتروپورته 2012

درخصوص امکانات رفاهی و آپشن های این خودرو باید گفت که در مقایسه با برخی سدان های لوکس آلمانی ممکن است از آپشن های کم تری برخوردار باشد، اما دارا بودن امکانات و آپشن های اصلی باعث می شود در رقابت با آن ها حرف های بسیاری برای گفتن داشته باشد. البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که کواتروپورته با سه تیپ معمولی، S و GTS به بازار جهانی عرضه شده که از نظر امکانات رفاهی و مشخصات فنی با یکدیگر تفاوت دارند. خودروی موردنظر نیز از نوع اسپرت است که از نظر فنی تفاوت های جزئی با نسخه قدرتمند GTS دارد، اما از نظر آپشن در رده های پایین تری قرار می گیرد.

مازراتی کواتروپورته 2012

از امکانات موجود در این خودرو می توان به صندلی های جلوی برقی ۱۴ جهت دارای ۳ حافظه مجزا، ماساژور، گرم کن و تهویه صندلی های عقب و جلو، سیستم تهویه مطبوع چهارگانه برای ردیف جلو و عقب، سیستم صوتی Bose به همراه دکمه های کنترلی روی فرمان، بلوتوث، سیستم MMS، نویگیشن به همراه سیستم TMC Premium، پخش CD و MP3 به همراه ۳۰GB حافظه داخلی، USB و خروجی AUX، صفحه نمایش ۷ اینچی، سیستم تعلیق Skyhook، سیستم الکتریکی باز و بسته شدن در صندوق عقب و سایر درها، آفتاب گیر شیشه های عقب، شیشه های لمینیتی، یخچال، کروزکنترل، نشان دهنده باد لاستیک ها، سانروف، شیشه دودی، سنسور پارک جلو و عقب، آینه های الکتروکومیک، سیستم HomeLink  و شیفتر تعویض دنده اشاره کرد.

مازراتی کواتروپورته 2012

از امکانات ایمنی این خودرو نیز می توان به کیسه هوای سرنشینان جلو، کناری و پرده ای، سیستم ترمز و پایداری MSP – ASR – ABS – EBD – MSR – EPH اشاره کرد.

ویژگی های فنی پیشرانه

مازراتی کواتروپورته 2012

همان طور که گفته شد مازراتی کواتروپورته دارای سه تیپ بوده که از امکانات رفاهی و مشخصات فنی مجزایی برخوردار هستند. اکثر نمونه های واردشده به کشور از نوع تیپ پایه بوده که دارای پیشرانه ۸ سیلندر ۴٫۲ لیتری هستند. در این بین تعدادی نسخه اسپرت نیز توانسته اند به بازار ایران راه پیدا کنند، اما کم یاب ترین نمونه در کشور نسخه قدرتمند GTS است که تنها تعداد محدودی از آن توسط آرتاتاک موتور وارد شده است.

مازراتی کواتروپورته 2012

نمونه موردنظر در این مقاله نیز نسخه اسپرت است که از یک پیشرانه ۸ سیلندر ۳۲ سوپاپ با حجم دقیق ۴۶۹۱ سی سی برخوردار است. این پیشرانه دقیقاً مشابه نسخه GTS است که تنها در برخی از جزییات و توان خروجی با آن تفاوت دارد. گفتنی است پیشرانه های به کار رفته در این خودرو از نوع K136 بوده که حاصل همکاری مشترک مازراتی و فراری است. گفتنی است در این خودرو حداکثر توان خروجی حدود ۴۳۴ اسب بخار در ۷۰۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور حدود ۴۹۰ نیوتن متر در ۴۷۵۰ دور در دقیقه است.

مازراتی کواتروپورته 2012

سیستم انتقال قدرت در این خودرو در ابتدا به صورت نیمه اتوماتیک الکتروهیدرولیک ۶ سرعته بود که دقیقاً مشابه نمونه های به کار رفته در محصولات «فراری» بود. بعدها مهندسان مازراتی تصمیم گرفتند به دلیل کاهش استهلاک و نگهداری آسان تر، از جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک ساخت شرکت ZF آلمان استفاده کنند. به همین دلیل اکثر نمونه های واردشده به کشور نیز دارای همین جعبه دنده هستند. همچنین وجود شیفترهای تعویض دنده پشت فرمان از ویژگی های بارزی است که تنها در نسخه GTS و S دیده می شود.

تجربه رانندگی

مازراتی کواتروپورته 2012

پشت فرمان مازراتی، تفاوتی نمی کند که کدام مدل از این کمپانی نام آشنای ایتالیایی را انتخاب کنید. تمامی مدل های این شرکت از یک پیشرانه حجیم و پرقدرت بهره می گیرند که نوید رانندگی لذت بخشی را به شما می دهد. کواتروپورته نسل پنجم نیز از این قاعده مستثنا نیست.

مازراتی کواتروپورته 2012

با نشستن پشت فرمان، تمامی ادوات و امکانات موجود به خوبی در دسترس راننده است و استفاده از آن ها برای کنترل هرچه بهتر خودرو آسان تر شده است. از سویی، از همان ابتدا با دیدن فضای کابین قرمزرنگ و اسپرت و همچنین روشن کردن پیشرانه ۸ سیلندر، به سرعت میزان آدرنالین خون افزایش می یابد. با روشن کردن موتور غرشی گوش نواز از دل موتور برخاسته و نوید یک تجربه لذت بخش را به راننده و سرنشینان می دهد.

مازراتی کواتروپورته 2012

با قرار دادن دنده در حالت D شروع به حرکت می کنیم. جا دارد در همین ابتدا به این موضوع اشاره کنیم که شتاب اولیه در مازراتی کواتروپورته آن طور که انتظار می رود نیست و کمی تنبل به نظر می رسد، اما به محض بالا رفتن دور موتور، شتاب ثانویه قابل قبولی را تجربه خواهید کرد.

مازراتی کواتروپورته 2012

عملکرد جعبه دنده در این خودرو بسیار مناسب است و بدون کوچک ترین تعلل اقدام به تعویض دنده ها می کند. همین موضوع باعث می شود رانندگی سرحال و بانشاطی را تجربه کنید. این عملکرد هنگامی که حالت رانندگی را روی اسپرت تنظیم می کنیم بهتر هم می شود.

مازراتی کواتروپورته 2012

در مجموع عملکرد جعبه دنده به گونه ای است که سرنشینان اصلاً متوجه تعویض دنده ها نمی شوند. هنگام تعویض دنده و به خصوص دنده معکوس، صدایی جذاب از خروجی های اگزوز به گوش می رسد که لذت رانندگی را بیش تر و بیش تر می کند. مازراتی در مسیرهای پرپیچ و خم عملکرد قابل قبولی از خود به جای می گذارد، پایداری و چسبندگی این خودرو به سطح جاده بسیار بالاست، به طوری که هرچه قدر رانندگی مهیج تری داشته باشید، کواتروپورته سرحال تر می شود. اما ایرادی که می توان از این خودرو گرفت، سیستم تعلیق آن است که حتا با تنظیم کردن آن روی حالت نرم کمک فنر ها، باز هم در مسیرهای ناهموار، لرزش و تکان هایی به کابین وارد می شود. که این موضوع در مورد این برند ایتالیایی کمی دور از انتظار است.

مازراتی کواتروپورته 2012

نکته مهم در این خودرو فرمان پذیری عالی و دقیق آن است که در حین رانندگی کاملاً ملموس است. در مجموع می توان گفت همه چیز ایده آل و منطقی به نظر می رسد. همان طور که انتظار می رود سواری یک سدان لوکس باید کاملاً آرام و بی دغدغه باشد، که کواتروپورته هم دقیقاً همین گونه است، اما تا هنگامی که با ملایمت و خونسردی با آن رانندگی کنیم. زمانی که هیجان را چاشنی کار می کنیم، کاملاً سیستمش عوض شده و تبدیل به خودرویی اسپرت و جوان پسند می شود. همین هم باعث جذابیت چنین خودرویی می شود.

نتیجه گیری

مازراتی کواتروپورته 2012

مازراتی کواتروپورته درست زمانی پا به خاک ایران گذاشت که هیچ محدودیتی بر سر راه واردکنندگان قرار نداشت و شاهد ورود انواع و اقسام برندها و مدل های گوناکون بودیم. اما نکته ای که از ابتدا درخصوص این خودرو وجود داشت، برچسب قیمت نجومی آن بود. درحال حاضر، نمونه های کارکرده این خودرو قیمتی بیش از ۲ میلیارد تومان دارند که، با توجه به تیپ بندی خودرو و آپشن های موجود در آن، می تواند مرز ۳ میلیارد تومان را نیز به راحتی رد کند. باید توجه داشت که این مبلغ تنها بابت جلب توجه و حفظ پرستیژ پرداخت می شود، زیرا کواتروپورته، با وجود توانایی های بسیاری که دارد، در مقایسه با رقبای آلمانی موجود در بازار ایران حرف چندانی برای گفتن ندارد. از سویی، هزینه های نگهداری سرسام آور این خودرو از دیگر مواردی است که ممکن است در مقایسه با یک سدان لوکس آلمانی به مراتب بیش تر باشد.

در پایان از حسام الدین داوودی، مالک محترم خودرو، سپاس گزاریم.

۵ امتیاز از ۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.