نسل جدید هیوندای اکسنت رونمایی شد

هیوندای اکسنت ۲۰۲۳
هیوندای اکسنت ۲۰۲۳

اگرچه عرضه هیوندای اکسنت یا همان ورنا در برخی از بازارهای جهانی مانند آمریکا از سال ۲۰۲۲ متوقف شد، اما این خودرو همچنان در بسیاری از بازارهای صادراتی هدف هیوندای پرطرف‌دار است و از همین روی، به تازگی، ششمین نسل هیوندای ورنا (اکسنت) در کشور هند رونمایی شده است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

هیوندای اکسنت از آن دسته خودروهایی است که با چند نام در بازارهای مختلف به فروش می رسد؛ به طور مثال، زمانی این خودرو با نام ورنا در خودروسازان بم در ایران مونتاژ می شد و نسل جدید آن هم دقیقاً با نام ورنا و با مدل ۲۰۲۴ رونمایی شده است. این خودرو نسبت به النترا در یک سگمنت پایین تر قرار می گیرد.

طراحی ظاهری و کابین

در نسل جدید اکسنت، کمپانی هیوندای به وضوح از زبان طراحی برادر بزرگ تر این خودرو، النترا، بهره گرفته است. در نمای جلوی اکسنت شاهد به کارگیری LED سرتاسری، مشابه آن چه در کونا و استاریا و آزرا جدید وجود دارد، هستیم. این خودرو در نمای کناری دارای خطوط شکسته ای است که پیش از این تنها در النترا و توسان دیده بودیم. اکسنت جدید مجهز به رینگ های ۱۶ اینچی آلیاژی است و از تایرهای ۲۰۵/۵۵ برای آن استفاده شده است. نمای عقب خودرو هم با استفاده از چراغ های به هم پیوسته، به امضای جدید هیوندای مزین شده است و به طور کلی باید گفت، نسل جدید ورنا نسبت به قبل، در زمینه طراحی پیشرفت بسیار چشم‌گیری داشته است.

در بخش کابین شاهد به کارگیری دو نمایشگر دیجیتالی ۱۰.۲۵ اینچی به عنوان کلاستر و مانیتور خودرو هستیم. صندلی های جلو دارای گرم‌کن و سردکن و همچنین تریم چرمی هستند. از جمله دیگر ویژگی های نسل جدید هیوندای اکسنت (ورنا) می توان به شش ایربگ، ترمز عقب دیسکی، سامانه پایش فشار باد تایرها، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی، ترمز پارک برقی، نورپردازی کابین، سانروف برقی، صندلی راننده برقی، پد شارژر وایرلس تلفن همراه و همچنین شیفترهای دنده پشت فرمان آن هم اشاره کرد.

ابعاد خودرو

هیوندای اکسنت ۲۰۲۳
هیوندای اکسنت ۲۰۲۳

هیوندای ورنا ۲۰۲۳ دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۴۵۳۵، ۱۷۶۵ و ۱۴۷۵ میلی متر است و فاصله محوری آن هم ۲۶۷۰ میلی متر اعلام شده است.

مشخصات فنی هیوندای اکسنت جدید

هیوندای ورنا ۲۰۲۳ دارای یک موتور ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی چهار سیلندر با حداکثر قدرت ۱۱۳ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۱۴۴ نیوتن متر است. نیروی تولیدی پیشرانه توسط یک گیربکس شش سرعته دستی یا اتوماتیک IVT، که در واقع نوعی پیشرفته و هوشمند از CVT به شمار می آید، به چرخ های جلو منتقل می شود. لازم به ذکر است که ورنا دارای یک نسخه ۱.۵ لیتری توربوشارژ نیز است‌. این پیشرانه قادر به تولید ۱۵۶ اسب بخار قدرت و ۲۵۳ نیوتن متر گشتاور است. نیروی تولیدی در این نسخه توسط گیربکس شش دنده دستی یا هفت سرعته اتوماتیک دو کلاچه به چرخ های جلو منتقل می شود.

قیمت

هیوندای اکسنت ۲۰۲۳
هیوندای اکسنت ۲۰۲۳

نسخه پایه هیوندای اکسنت ۲۰۲۳ دارای برچسب قیمتی ۱۳ هزار و ۲۰۰ دلار است و قیمت مجهزترین مدل آن به ۲۱ هزار دلار می رسد.

هیوندای اکسنت ۲۰۲۳ چه مشخصاتی دارد؟

هیوندای ورنا ۲۰۲۳ دارای یک موتور ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی چهار سیلندر با حداکثر قدرت ۱۱۳ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۱۴۴ نیوتن متر است. لازم به ذکر است که ورنا دارای یک نسخه ۱.۵ لیتری توربوشارژ نیز است‌. این پیشرانه قادر به تولید ۱۵۶ اسب بخار قدرت و ۲۵۳ نیوتن متر گشتاور است.

هیوندای ورنا ۲۰۲۳ چه امکاناتی دارد؟

از جمله امکانات نسل جدید هیوندای اکسنت (ورنا) می توان به شش ایربگ، ترمز عقب دیسکی، سامانه پایش فشار باد تایرها، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی، ترمز پارک برقی، نورپردازی کابین، سانروف برقی، صندلی راننده برقی، پد شارژر وایرلس تلفن همراه و همچنین شیفترهای دنده پشت فرمان آن هم اشاره کرد.

هیوندای ورنا ۲۰۲۳ چه قیمتی دارد؟

نسخه پایه هیوندای ورنا ۲۰۲۳ دارای برچسب قیمتی ۱۳ هزار و ۲۰۰ دلار است و قیمت مجهزترین مدل آن به ۲۱ هزار دلار می رسد.

۴.۷ امتیاز از ۱۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.