اطمینان از کیفیت، نقطه اتکاء ایکس33اس

تجربه رانندگی با ام وی ام X33S
ایکس۳۳ اس سومین نسل خودرو شاسی بلندی است که عنوان پرفروش ترین خودرو شاسی بلند تولید شده در ایران را یدک می‌کشد. خودرویی که تولید آن از سال ۲۰۰۷ میلادی در چین شروع شد و توانست در تولید دو نسل قبلی خود با بهبودهای مکرر نهایتا در قالب نسل سوم با نام ایکس۳۳اس فروش خود را به عدد یک میلیون دستگاه برساند و عنوان پرفروش ترین محصول برند چری را نیز کسب نمایند.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

خودرویی که سعی شده در نسخه سوم آن، وضعیت مشتری در حین رانندگی نیز در نظر گرفته شود تا علاوه بر برطرف کردن نیازهای روزانه ، ایمنی سرنشینان و سهولت کنترل و تسلط راننده را افزایش داده باشد. بلوغ طراحی در نسل سوم این محصول ، اولین نکته ایست که ام وی ام ایکس۳۳ اس خود را با آن به بیننده معرفی می‌کند بگونه ایی که جلو پنجره خودرو ضمن حفظ شمه هایی از اصالت نسل های پیشین، با چهره ایی جذاب و طراحی هماهنگ در قسمت سپر همراه شده است. این هماهنگی در امتداد بدنه ادامه پیدا می‌کند تا نهایتا پوشش عضلانی موقری برای قلب تپنده پرقدرت ۲۰۰۰ سی‌سی آن باشد. اما این طراحی و موتور پرقدرت همه آن چیزی نیست که ایکس۳۳ اس برای سرنشینان خود خواهد داشت. نقطه اتکاء در ایکس۳۳ اس اطمینان ایجاد شده از کیفیت و ایمنی این خودرو است. مسئله ایی که گواه آن نتایج مثبت آزمایش های مختلف در بیش از ۲ میلیون ۸۰۰ هزار کیلومتر پیمایش آزمایشی این محصول بوده است. مجموعه تست های فنی با عنوان “تست قابلیت اعتماد پذیری” که پایه آن تست خودرو در شرایط مختلف آب و هوایی غیر معمول بوده، انجام شده است. این تست ها شامل تست تثبیت کمربند ایمنی، تست استحکام نقاط، تست مقاومت در برابر مه و سرمای بیش از حد، تست تطبیق ABS در گرما و سرمای بیش از حد، تست صدا، تست سختی و مقاومت، تست بوی داخل کابین، تست در مناطق مرتفع، تست کوهستان، تست تصادف و … بوده است و موجب گردید بیش از ۵۰ گواهینامه WVTA اروپا برای این خودرو صادر شود و مجوزی برای صادرات به بیش از ۸ کشور جهان را موجب شود. همچنین این موفقیت ایکس۳۳اس آن را در رتبه سوم ارزیابی کیفی موسسه J. D. Power در بین خودرو های شاسی بلند ۲۰۱۵ قرارداد.
پیشرانه MVM X33S، موتوری قدرتمند و کم مصرف در کلاس جهانی بر پایه پلتفرم اختصاصی ACTECO است که محصول همکاری با شرکت اتریشی AVL می باشد و در آن از فناوری DVVT استفاده شده است. این فناوری باعث زمان‌بندی متغیر باز و بسته شدن سوپاپ‌ها (سوپاپ‌های دود و هوا) شود و از این طریق و با مدیریت درست آنها در دورهای موتور مختلف باعث افزایش توان موتور و کاهش مصرف سوخت می‌شود. همچنین با ایجاد قابلیت احتراق با سرعت کم که به واسطه بهینه سازی ماژول های کنترل ECU موتور و تغییر نحوه کارکرد سیستم تهویه تقویت شده است، شتاب صفر تا صد این خودرو به ۱۳.۴ ثانیه کاهش داده شده و در عین حال قدرت آن ۲۶ درصد افزایش پیدا کرده است.
بطور کلی ۱۸۳ نقطه بهبود در این خودرو اعمال شده است. بسیاری از این تغییرات در کالبد ایکس۳۳اس نهفته شده تا نهایتا بعنوان یک اصل در ایمنی و کیفیت این محصول نمود پیدا می‌کند.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.