تنظیم آینه خودرو
تنظیم آینه خودرو

تنظیم آینه های خودرو به صورت استاندارد می توانند دید بسیار خوبی از پشت سر خودرو به شما بدهند تا کمترین نقظه کور را داشته باشید و رانندگی امن تری داشته باشید.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

تأثیرگذاری و میزان مفید بودن آینه های کناری حتا از آینه وسط هم که درون کابین و بالای سر راننده نصب می شود بیش تر است، زیرا در آینه وسط شما فقط تصویر پشت خودرو را دارید و می توانید اجسام پشت سر را تشخیص دهید، اما تصاویری که آینه های کناری در اختیار شما قرار می دهند، هم در طول رانندگی به کمک شما می آید و می تواند شما را از دو سوی خودرو آگاه کند و هم این که هنگام پارک کردن خودرو جدول های کنار خیابان را به شما نشان می دهند و می توانند بسیار مفید باشند. بنابراین کاربرد آینه های کناری نسبت به آینه وسط هنگام استفاده از خودرو بیش تر است.

تنظیم آینه های خودرو به صورت استاندارد چگونه است؟

برای تنظیم مناسب و دقیق آینه های کناری باید آن ها را طوری جا به جا کنید که وقتی درست بر روی صندلی نشستید بتوانید دستگیره درهای جلو را در گوشه آینه ببینید. برای مثال، اگر در حال تنظیم آینه سمت راننده هستید، تصویر دستگیره در جلو باید در گوشه پایین و سمت راست آینه قرار گیرد تا با تصویر کلی به دست آمده بتوانید هم خیابان را ببینید و هم خودروی خود را تحت نظر داشته باشید. همین روش برای آینه سمت شاگرد هم باید اعمال شود، با این تفاوت که دستگیره در جلوی سمت شاگرد باید در گوشه پایین و سمت چپ آینه باشد.

به طور کلی، اگر آینه های کناری خودرو درست تنظیم شده باشند، دیگر نیاز ندارید برای دیدن یک نقطه مهم از خودرو و اطراف آن، خود را جا به جا کنید و تغییر موقعیت دهید. از سویی دیگر، در این صورت، یک تصویر درست در اختیار شما قرار داده می شود و دیگر در آینه ها تماماً آسمان و تماماً آسفالت را نمی بینید.

۳.۷ امتیاز از ۱۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.