اسکوتر الکتریکی جدید لیفان معرفی شد

اسکوتر الکتریکی لیفان E4
اسکوتر الکتریکی لیفان E4

اسکوتر الکتریکی جدید لیفان با نام ES4 در ماه مه ۲۰۲۱ به بازار کشور ایتالیا معرفی شد.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

این موتورساز چینی به طور ویژه محصول جدید را در ایتالیا طراحی کرد و آن را متناسب با نیازهای بازار اروپا استانداردسازی نمود. از استایل ظاهری گرفته تا عملکرد فنی که شامل چرخ های ۱۲.۰ اینچی هم می شود. این فلسفه در کل ماهیت اسکوتر الکتریکی جدید لیفان قابل لمس است. اسکوتری که در سه نسخه به بازار خواهد آمد.

مشخصات فنی اسکوتر الکتریکی جدید لیفان

بیایید تصور کنیم شما جوانی هستید که قصد خرید اولین وسیله نقلیه دوچرخ خود را دارید. هیچ مشکلی نیست! چراکه لیفان E4 در نسخه ۱۹۰۰ واتی، تأییدیه های لازم را دریافت کرده است. حداکثر سرعت آن هم به ۴۵ کیلومتر بر ساعت (۲۸ مایل بر ساعت) محدود می شود. نسخه ۱۹۰۰ واتی در دو ورژن تک باتری و دو باتری عرضه می گردد، اما یک نسخه قوی تر ۴۷۵۰ واتی از E4 هم موجود است که می تواند تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت (۴۳ مایل بر ساعت) سرعت بگیرد. این نسخه با کد L3e شناسایی می شود.

تمام موتورهای نصب شده در نسخه های مختلف اسکوتر الکتریکی جدید لیفان، به سفارش این شرکت چینی توسط کمپانی بوش ساخته می شوند. باتری های لیتیوم یونی مورد استفاده در آن ها نیز از سری Greenway هستند که توسط کمپانی LG به تولید می رسند. در خصوص زمان مورد نیاز برای شارژ باتری ها، طبق اعلام لیفان، هر یک از باتری ها در مدت ۳.۲۵ ساعت می توانند به طور کامل پر شوند. این بازه شارژ برای رفتن به سر کار، مدرسه و بسیاری از فعالیت های روزانه دیگر مناسب به نظر می رسد. برد حرکتی اسکوتر الکتریکی جدید لیفان در نسخه ۱۹۰۰ واتی دو باتری ۱۶۰ کیلومتر (۹۹ مایل) است.

ویژگی های اسکوتر الکتریکی جدید لیفان

نسخه ۴۷۵۰ واتی از پشت آمپر TFT بهره می برد، حال آن که، نمونه ۱۹۰۰ واتی به پشت آمپر دیجیتالی مجهز شده است. پشت آمپر TFT دارای بلوتوث نیز هست. لیفان E4 با ۳ حالت راید مختلف همراه شده است؛ اکو، داینامیک و اسپرت. این سبک نام گذاری برای حالت های راید، بسیار ساده تر و قابل فهم تر از به کارگیری حروف انگلیسی A، B و C است. اسکوتر الکتریکی جدید لیفان از شاسی فولادی و رینگ های آلیاژی برخوردار است. همچنین سیستم تعلیق آن نیز از چنگک های ۳۳ میلی متری هیدرولیکی تلسکوپی در جلو و میله های ضربه گیر دوتایی در عقب تشکیل می یابد. رینگ های آن، ۱۲.۰ اینچی هستند و ترمزها در جلو و عقب، دیسکی انتخاب شده اند. برای چراغ های جلو در لیفان E4 همراه با چراغ های راهنما از لامپ های LED استفاده کرده اند.

قیمت اسکوتر الکتریکی جدید لیفان

لیفان E4 اکنون در نمایندگی های این برند در ایتالیا با رنگ خاکستری گرافیتی همراه با تزیینات آبی به نمایش درآمده است. بازه قیمت اسکوتر الکتریکی جدید لیفان از ۲,۹۱۷ دلار برای نسخه ۱۹۰۰ واتی تک باتری آغاز و تا ۵,۲۳۶ دلار برای مدل ۴۷۵۰ واتی دو باتری پایان می باید. حال آن که، مدل ۱۹۰۰ واتی دو باتری هم ۳,۴۶۹ دلار قیمت دارد.

سپهر عظیمی

پایگاه خبری اسب بخار

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.