فولکس واگن ID.Buzz GTX ؛ ون برقی با 335 اسب بخار قدرت

فولکس واگن ID.Buzz GTX
فولکس واگن ID.Buzz GTX

به تازگی، کمپانی فولکس واگن از ون الکتریکی ID.Buzz GTX با قدرت ۳۳۵ اسب بخار رونمایی کرده است، که در اروپا با لوگوی GTX و در آمریکا بدون لوگو با همان مشخصات فنی عرضه خواهد شد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

بعد از معرفی مدل‌های ID.4 و ID.5 GTX در سال ۲۰۲۱، فولکس واگن، مجموعه خودروهای الکتریکی پرفورمنس خود را با مدل‌های ID.3 GTX و ID.7 GTX Tourer به‌روزرسانی یا تقویت کرده است. اکنون این به‌روزرسانی به طور ویژه توسط یک ون الکتریکی اسپرت از بخش وسایل نقلیه تجاری فولکس واگن صورت گرفته است.

در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با ون الکتریکی اسپرت ID.Buzz GTX بیش‌تر آشنا شویم، خودرویی که نسخه قوی‌تری از میکروبوس مدرن فولکس واگن است.

این ون الکتریکی برای خانواده های پرجمعیت که قصد طی کردن مسافت های طولانی را دارند، طراحی و تولیده شده است. این ون به صورت استاندارد با سیستم  چهار چرخ محرک یا AWD به‌دلیل دو موتور الکتریکی خود عرضه می‌شود. مشتریان می‌توانند نسخه با طول محور استاندارد با باتری ۷۹.۰ کیلووات ساعت را سفارش دهند یا از نسخه با طول محوری بلندتر با توان باتری ۸۶.۰ کیلووات ساعت استفاده کنند.

دو موتور این ون توانایی ارائه قدرت ترکیبی ۳۳۵ اسب بخار را دارند، که امکان شتاب‌زنی صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در زمان ۶.۵ ثانیه برای هر دو نسخه فراهم می‌کند. در بخش حداکثر سرعت، VW ID.Buzz GTX می تواند به حداکثر سرعت محدود شده ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

اگر مشتریان نسخه استاندارد فولکس واگن ID.Buzz GTX را سفارش دهند، قادر خواهند بود، حداکثر ۱.۸ تن را حمل کنند،  در حالی که اگر نسخه با طول محور بزرگ‌تر و با باتری بزرگ‌تر و توان بیش‌تر را سفارش دهند، قادر به حمل ۱.۶ تن خواهند بود. فولکس واگن مقدار گشتاور ترکیبی را به طور دقیق مشخص نکرده، اما بیان کرده است که موتور عقب ۵۶۰ نیوتن متر و موتور جلو ۱۳۵ نیوتن متر گشتاور تولید می کنند.

قدرت شارژ ماکسیمم به باتری وابسته خواهد بود. بسته کوچک‌تر از ۱۸۵ کیلووات پشتیبانی می‌کند و بسته به‌روزرسانی‌شده می‌تواند تا ۲۰۰ کیلووات را تحمل کند. باتری پایه حدود ۲۵ دقیقه زمان می‌برد تا از ۱۰ تا ۸۰ درصد شارژ شود، در حالی که باتری بزرگ‌تر کم‌تر از ۳۰ دقیقه نیاز دارد.

مانند سایر مدل‌های GTX، مدل ID.Buzz اسپرت این خودرو هم با تغییرات ظاهری از جمله پنجره‌های بازطراحی شده، گریل شش ضلعی و رنگ قرمز گیلاسی جذاب، ظاهری متمایز و منحصر به فرد در کلاس ون ها دارد. همچنین چرخ‌های استاندارد ۱۹ اینچی منحصربه‌فردی به همراه دو مدل رینگ دیگر که به صورت سفارشی قابل تهیه است، با سایز ۲۱ اینچ عرضه می‌شوند. همچنین چراغ های جلو با دی لایت ها و جزییات تیره، سقف سیاه و صندلی‌های اسپرت نیز آن را از دیگر مدل‌ها متمایز می‌کند.

در بخش‌های دیگر، این ون خانوادگی دارای یک صفحه نمایش لمسی بزرگ ۱۲.۹ اینچی است، که امکان کنترل تمام فرمان های خودرو را از طریق این صفحه نمایش دیجیتال برای سرنشینان فراهم می کند. در صورتی که مشتریان نسخه با طول محور بلندتر و توان بیش‌تر را سفارش دهند، کمپانی فولکس واگن با هزینه اضافی، بزرگ‌ترین سقف پانوراما را عرضه می‌کند که با فشار دکمه از وضعیت نیمه شفاف به شفاف تغییر می‌کند.

ID.Buzz GTX تابستان امسال در اروپا وارد تمام نمایندگی های برند فولکس واگن می شود، اما فولکس واگن در پایان سال ۲۰۲۴ همین ون الکتریکی را به بازارهای ایالات متحده آمریکا عرضه خواهد کرد، که اتفاقاً نسخه اسپرت با توان و طول بیش‌تر و باتری ۸۶.۰ کیلووات ساعت است، اما بدون نشان GTX عرضه خواهد شد.

۵ امتیاز از ۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.