رقابت دیدنی دوج دمون و لامبورگینی هوراکان پرفورمانته سوپرشارژ

رقابت دیدنی دوج دمون و لامبورگینی هوراکان پرفورمانته سوپرشارژ

در این متن به بررسی رقابت ویدیویی میان «دوج دیمن» و «لامبورگینی هوراکان پرفورمانته سوپرشارژ» پرداخته می شود.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

شرکت «دوج»، که به معرفی محصولات پرقدرت با پیشرانه های حجیم مشهور است، با معرفی مدل «دمون» ( با تلفظ صحیح دیمن)، تحولی عظیم در بازار خودروهای عضلانی به وجود آورد. دوج دیمن در هنگام معرفی به اولین خودروی شهری که توانایی ثبت زمان زیر ۱۰ ثانیه را مسابقه درگ دارد، تبدیل شد. همچنین دیمن اولین خودرویی است که می تواند با لاستیک های مخصوص درگ، حرکت Wheelie (بلند شدن دو چرخ جلو هنگام شروع حرکت) را انجام دهد.

رقابت دیدنی دوج دمون و لامبورگینی هوراکان پرفورمانته سوپرشارژ

در سوی دیگر، لامبورگینی هوراکان پرفورمانته نیز به عنوان یکی از سریع ترین سوپراسپرت های روز شناخته می شود. بهره گیری از پیشرانه ۱۰ سیلندر تنفس طبیعی، سیستم انتقال قدرت به تمامی چرخ ها و وزن کم از جمله ویژگی های قابل توجه هوراکان به شمار می رود. در ابتدا به بررسی مشخصات فنی دو خودرو می پردازیم.

ویژگی های فنی دوج دیمن

رقابت دیدنی دوج دمون و لامبورگینی هوراکان پرفورمانته سوپرشارژ

دوج دیمن به عنوان قوی ترین خودروی عضلانی تاریخ، از پیشرانه ۶٫۲ لیتری ۸ سیلندر سوپرشارژ با ۸۴۰ اسب بخار قدرت و ۱۰۴۲ نیوتن متر گشتاور بهره می برد. این قدرت و گشتاور با استفاده از سوخت مسابقه ای به دست آمده است. انتقال قدرت در این خودرو توسط جعبه دنده ۸ سرعته خودکار به چرخ های عقب صورت می گیرد. این خودرو با سیستم های شروع حرکت مخصوص پیست درگ عرضه شده و می تواند در مدت زمان ۲٫۳ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد. همچنین دیمن توانسته با طی کردن مسیر ۴۰۰ متری درگ در زمان ۹٫۶۵ ثانیه، رکورد جدیدی را برای خودروهای شهری ثبت کند. دوج دیمن تنها در تیراژ ۳۳۰۰ دستگاه تولید شد.

ویژگی های فنی لامبورگینی هوراکان پرفورمانته

رقابت دیدنی دوج دمون و لامبورگینی هوراکان پرفورمانته سوپرشارژ

لامبورگینی هوراکان پرفورمانته در حالت استاندارد از پیشرانه ۵٫۲ لیتری ۱۰ سیلندر تنفس طبیعی با ۶۴۰ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور بهره می برد. در خودروی حاضر در رقابت به لطف استفاده از سوپرشارژر، قدرت به میزان ۲۰۰ اسب بخار و گشتاور به میزان ۲۴۳ نیوتن متر افزایش یافته است. بدین ترتیب، هوراکان پرفورمانته حاضر در رقابت اکنون ۶۴۰ اسب بخار قدرت روی چرخ (۴۹۰ اسب بخار در حالت استاندارد) تولید می کند. انتقال قدرت نیز توسط جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه به تمامی چرخ ها صورت می گیرد.

روی کاغذ، دوج دیمن، با تمام ویژگی های مخصوص درگ، برنده مسابقه است اما تجربه کم راننده خودرو و سیستم انتقال قدرت خارق العاده هوراکان پرفورمانته نتایج جالبی را رقم می زند.

ارشیا شیخ الاسلامی

پایگاه خبری اسب بخار

منبع: Carscoops

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.