بهترین برندهای تسمه تایم 

بهترین برندهای تسمه تایم 
بهترین برندهای تسمه تایم 

تسمه تایم در خودرو از قطعاتی محسوب می شود که هر راننده ای از اهمیت آن با خبر است و در صورت خرابی در این قطعه به خودرو آسیب بسیار زیادی وارد می شود. در همین ابتدا از اهمیت بالای تسمه تایم سعی نمودیم تا آگاهی مورد نظر را انجام دهیم. تسمه تایم از دسته قطعات موتوری در خودرو می باشد و توجه به این قطعه تاثیر مستقیمی روی سلامت موتور خودرو شما ایفا می کند. اما تسمه تایم به طور دقیق چیست؟

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

تسمه تایم چیست؟

تسمه تایم یک قطعه کلیدی در موتورهای داخلی احتراقی خودروها است. این تسمه معمولاً از جنس لاستیک تقویت شده با الیاف فولادی یا فیبر گلس است و درون موتور قرار دارد. وظیفه تسمه تایم در یک موتور خودرو این است که هماهنگی بین حرکت اجزای مختلف موتور را ایجاد کند. به عبارت دقیق‌تر، تسمه تایم نقشی بسیار مهم در همگام‌سازی حرکت پیستون‌ها و سوپاپ ها در سیلندرها با میل لنگ (کرنک‌پولی) ایفا می‌کند.

نکته : تا دیر نشده به این نکته اشاره کنیم که تسه تایم رو هر چند هزار کیلومتر باید عوض کنیم . سوال تکراری اما بسیار مهم که همیشه راننده ها رو به شک می اندازد.

چه زمانی تسمه تایم را باید عوض کنیم

مدت زمان تعویض تسمه تایم در خودروها کمی متفاوت هستند اما به طور حدودی تسمه تایم را باید هر ۶۰ الی ۷۰ هزار کیلومتر تعویض نمایید. مدت زمان تعویض تسمه تایم بستگی به میزانی که راننده روی موتور خودرو می آورد و همچنین آرایش موتور نیز دارد . اما قانون ۶۰ الی ۷۰ هزار کیلومتر در تمامی خودروها صدق می کند. در ضمن عمر مفید تسمه تایم ۵ سال است و پس از گذشتن ۵ سال از عمر مفید خودرو باید تسمه تایم ماشین را تعویض نمایید.

علائمی که نشان دهنده تعویض تسمه تایم است

 1. صداهای غیرعادی: اگر تسمه تایم خراب شده یا کشیده شده باشد، ممکن است صداهای ترشح یا بوق‌بوقی از منطقه موتور بیرون بیافتد.
 2. عملکرد نامناسب موتور: تسمه تایم باعث هماهنگی بین پیستون‌ها و سوپاپ‌ها در موتور می‌شود. اگر تسمه تایم نقشهای خود را از دست دهد، می‌تواند به عملکرد نامناسب موتور، افت توان، افزایش مصرف سوخت و افت عمر موتور منجر شود.
 3. از دست رفتن توان موتور: اگر تسمه تایم در حال شکستن باشد یا دچار مشکل شود، ممکن است موتور به طور ناگهانی توانایی حرکت دادن خودرو را از دست بدهد.
 4. چشمک‌زدن چراغ هشدار: برخی از خودروها دارای سیستم‌های هشدار تسمه تایم هستند که در صورت مشکل در تسمه تایم، چراغ‌های هشدار را روشن می‌کنند. اگر چراغ هشدار مرتبط با تسمه تایم در خودروی شما چشمک می‌زند، باید به سرعت تسمه تایم را بررسی کرده و تعویض کنید.
 5. نشت روغن یا آب: در برخی موارد، خرابی تسمه تایم می‌تواند به نشت روغن یا آب از سیستم‌های مختلف موتور منجر شود. اگر در زیر خودرو نشت روغن یا آب مشاهده کنید، این ممکن است به مشکل تسمه تایم اشاره داشته باشد.
بهترین برندهای تسمه تایم 
بهترین برندهای تسمه تایم 

بهترین برندهای تسمه تایم

 • تسمه تایم پاورگریپ
 • تسمه کنتینتال
 • تسمه تایم دایکو 
 • تسمه تایم دانگیل
 • تسمه تایم رایکالتون
 • تسمه تایم FRKPOWER

تسمه تایم پاورگریپ

تسمه تایم پاورگریپ در لیستی که معرفی شد از دسته تسسمه تایم های است که می توانید ببرای خودروی خود خریداری نمایید . این تسمه تایم سفارش اروپا می باشد و تمامی مواد اولیه و ساخت این تسمه تایم در اروپا صورت می گیرد. این شرکت گارانتی خوبی نیز در بخش فروش داشته و دارای کیفیت بالایی می باشد.

تسمه تایم FRKPOWER

تسمه تایم FRKPOWER ساخت کشور چین بوده است و دارای گارانتی بسیار خوبی در بخشش محصولات خود می باشد. از همه مهم تر از ویژگی های این تسمه تایم می توان به مقاومت بسیار بالای این تسمه تایم و هم چنین تحمل دمایی بسیار بالای آن اشاره کرد . این تسمه تایم دارای قیمت بسیار خوبی هست که از نظر اقتصادی نیز به صرفه بودن و کیفیت را با هم دارا می باشد. این تسم تایم موجود برای تمامی خودروها می باشد و دارای کیفیت بسیار بالا می باشد .نمایندگی اصلی این تسمه در ایران موجود می باشد .

تسمه تایم FRKPOWER برای تمامی خودروهای ایرانی گزینه فوق العاده ای می باشد.

تسمه تایم کنتینتال

تسمه تایم کنتینتال که سفارش اروپا در ایران موجود می باشد . این تسمه تایم نیز به طور تخصصی در اروپا تولید شده و هم چنین دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد . این تسمه تایم دارای ضمانت و گارانتی ۲ الی ۳ ساله می باشد و هم چنین گارانتی تا ۸۰ هزار کیلومتر برای این تسمه تایم تضمین می شود.

توصیهاین تسمه تایم برای خودروهای پژویی توصیه می شود.

تسمه تایم دایکو

این تسمه تایم که از مطرح ترین برندهای در حال حاصر در ایران می باششد که کیفیت بسیار بالایی داشته و دارای گارانتی فوق العاده تا ۷۰ هزار کیلومتر می باشد. این تسمه تایم و سایر گارانتی ها دارای گارانتی مالی نیز در ایران می باشد. تسمه تایم دایکو سساخت کششور ایتالیا می باشد و برای تمامی خودروها در ایران موجود می باشد.

توصیه : تسمه تایم دایکو برای خودروهای وارداتی + سایپایی و ایرانخودرویی گزینه مناسبی محسوب می شود.

تسمه تایم دانگیل

تسمه تایم دانگیل ساخت کشور ایتالیا می باشد و دارای گارانتی و ضمانت اصالت کالا می باشد. از ویژگی های این تسمه تایم به کیفیت فوق العاده بالا آن می توان اشاره کرد. این تسمه تایم دارای اعطاف بسیار بالایی بوده است و برای خودروهای پژو ۲۰۶ بسیار توصیه می شود.

توصیه : این تسمه تایم برای خودروهای با موتور TU5  موتورهای M15 توصیه می شود.

تسمه تایم رایکالتون

تسمه تایم رایکالتون نیز در ایران با ضمانت نامه نقدی و هم چنین گارانتی ۲ الی ۳ ساله عرضه می شود. رایکالتون ساخت کشور آلمان می باشد . این تسمه تایم در ایران مونتاژ می شود و دارای کیفیت فوق العاده بالایی می باشد.

توصیه : این تسمه تایم برای خودروهای پژو توصیه می شود و برای موتورهای TU5 درصد رضایت بالایی دارد .

بهترین برندهای تسمه تایم 
بهترین برندهای تسمه تایم 

قبل از خرید تسمه تایم به این نکات توجه کنید

 • دارای ضمانت اصالت کالا باشد.
 • دارای گارانتی بالای ۱ سال باشد.
 • دارای گارانتی بالای ۶۰ هزارکیلومتر باشد.

نتیجه گیری

تسمه تایم خودرو از دسته قطعات موتوری و مصرفی در خودرو شما می باشد. تعویض این قطعه را هرگز پشت گوش نندازید و همواره نسبت به این قطعه حساسیت به خرج دهید و از برندهایی که معتبر هستند ودارای ضمانت اصالت کالا و گارانتی هستند بهرهمند شوید .همچنین بسیاری از خودروها دارای زنجیر تایم هستند که نیازی به تعویض این قطعه تا ۲۵۰ هزار کیلومتر پیدا نخواهید کرد.  در این مطلب سعی نمودیم تا چکیده از بهترین ها را برای شما آماده سازی کنیم ، ممنون از شما که تا پایان این مطلب همراه ما بودید. 

۳.۳ امتیاز از ۹۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.