شرکت های خودروسازی سوئد و تاثیر آنها بر حمل و نقل بین المللی و فریت بار

معرفی خودروسازان برتر سوئد
معرفی خودروسازان برتر سوئد

سوئد مهد بسیاری از برندهای معروف اتومبیل در دنیا است که تاثیر زیادی بر صنعت حمل و نقل بین المللی زمینی و حتی هوایی و دریایی دارند. به همین دلیل ما در این مطلب تصمیم گرفته ایم که به بررسی شرکت های خودروسازی سوئد و تاثیر آنها بر حمل و نقل بین المللی و فریت بار بپردازیم.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

شرکت های خودرو سازی سوئد

اهمیت شرکت های خودرو سازی سوئد و تاثیر آنها بر حمل و نقل بین المللی و فریت بار بر هیچکس پوشیده نیست.همانطور که می‌دانید کشور سوئد به خاطر داشتن شرکت های خودرو سازی و تولید خودروهای ایمن و با کیفیت همچون کامیون، اتوبوس، وسایل نقلیه مسافربری و… در دنیا معروف است.

بازار حمل و نقل در سوئد بزرگترین بازار در منطقه اسکاندیناوی است و بواسطه سرمایه گذاری های این کشور بازار لجستیک سوئد به یکی از بهترین های اروپا و جهان تبدیل شده است.

براساس رتبه بندی شاخص عملکرد لجستیک جهانی که در سال 2018 انجام شده، سوئد جایگاه دوم را بعد از آلمان به خود اختصاص داده است.

گوتنبرگ یکی از پیشروترین مکان های لجستیکی در سوئد است که توسط بندر گوتنبرگ و موسسات لجستیکی ساپورت می شود.بندر گوتنبرگ نیز بزرگترین بندر در منطقه نوردیک است که حدودا 30 درصد تجارت های بین المللی سوئد از طریق این بندر انجام می گیرد.

لیست خدروسازان سوئدی به شرح زیر است :

  • Scania AB(اسکانیا ای بی)
  • Volvo(ولوو)
  • Koenigsegg(کونیگزگ)
  • Lynk & Co
  • Uniti (یونیتی)
  • SAAB
  • CARESSTO
  • NEVES

در ادامه توضیح کوتاهی در مورد برخی از آنها می دهیم. جالب است بدانید بازار حمل و نقل سوئد بواسطه وجود شرکت های بزرگی که در ادامه نام می بریم به طرز عجیبی توسعه یافته است.

Scania AB(اسکانیا ای بی)

اسکانیا محصول شرکت اسکانیا ای بی است که یک تولید کننده بزرگ سوئدی می باشد.دفتر مرکزی این شرکت در شهر سودرتلیه سوئد قرار دارد.تمرکز اصلی این تولیدی بر روی وسایل نقلیه تجاری مخصوصا کامیون سنگین و اتوبوس است.همچنین این شرکت به تولید موتور های دیزلی برای وسایل نقلیه سنگین و کاربردهای صنعتی دریایی می پردازد.

Volvo(ولوو)

ولوو کارز یک شرکت سوئدی چندملیتی است که از سال 1927 به تولید وسایل نقلیه لوکس می پردازد.دفتر مرکزی ولوو در تورسلندا، گوتنبرگ قرار دارد. این شرکت خودروهای شاسی بلند نظیر استیشن واگن و سدان تولید می کند.این شرکت چندین دهه است که در بازار امریکا فروش می کند.

Koenigsegg(کونیگزگ)

کونیگزگ یکی دیگر از برندهای مطرح خودروسازی سوئدی است که در سال 1994 در آنگلهولم سوئد توسط کریستین فون کونیگزگ تاسیس شد.این شرکت در سال 2003 در آتش سوخت اما بیشتر وسایل نقلیه و ابزارآلات توسط کارکنان از آتش نجات پیدا کرد.اولین خودروی تولیدی این شرکت در سال 2002 رونمایی شد.

Lynk & Co

یکی از جدیدترین برندهای خودروسازی سوئدی است که در سال 2016 راه اندازی شد و در حال حاضر به یک شرکت چینی بنام Geely تعلق دارد.

Uniti (یونیتی)

یونیتی یک شرکت خودروسازی برقی است که در سال 2016 در لوند سوئد راه اندازی شد.اولین خودروی تولیدی این شرکت یک ماشین کوچک شهری با وزن کم و قیمت مناسب بود.

معرفی خودروسازان برتر سوئد
معرفی خودروسازان برتر سوئد

ارسال و فریت کردن ماشین شخصی به سوئد امکان پذیر است؟

همانطور که می دانید بسیاری از ایرانیان کشور سوئد را برای مهاجرت انتخاب می کنند و از آنجایی که می توانند وسایل شخصی شان را بدون پرداخت مالیات به این کشور وارد کنند می پرسند که آیا می توان وسایل نقلیه شخصی را هم فریت کنیم یا بهتر است یک ماشین جدید سوئدی در آن کشور خریداری کنیم؟

در درجه اول باید ببینیم شرایط و امکانات لازم برای فریت کردن ماشین به سوئد وجود دارد یا خیر؟

برای آگاهی از قوانین فریت بار و ارسال بار به سوئد اینجا کلیک کنید. (البته قوانین فریت بار به کانادا و انگلیس هم ذکر شده است)

معرفی خودروسازان برتر سوئد
معرفی خودروسازان برتر سوئد

اگر از نظر هوایی بخواهیم بررسی کنیم هنوز هواپیمایی که بتواند خودرو جابجا کند در ایران وجود ندارد در نتیجه فریت خودرو به صورت هوایی منتفی است.

در درجه دوم باید ببینیم نقل و انتقال خودرو به سوئد بصرفه تر است یا خرید یک ماشین جدید؟ طبیعتا حتی اگر بتوانید ماشین خود را به یک نحوی به کشور سوئد ببرید هزینه های گزافی دارد که اصلا صرفه اقتصادی ندارد.مخصوصا اگر یک ماشین معمولی را بخواهید با خودتان ببرید.از طرفی هم کشور سوئد منبع ماشین های خوب و درجه یک است و با هزینه های تقریبا معادل می توانید یک خودروی با کیفیت جدید در آنجا خریداری کنید.در نتیجه فکر فریت کردن ماشین شخصی را از سر بیرون کنید مگر اینکه آن ماشین برای شما ارزش معنوی داشته باشد.

حال که در خصوص حمل و نقل ماشین صحبت کردیم بد نیست به این سوال هم پاسخ دهیم که فریت کردن چه لوازمی به سوئد خوب است؟

واقعیت این است که اگر نمی توانید وسایل اولیه زندگی را در سوئد خریداری کنید بایستی اقلام مهم و ضروری را فریت کنید.مثل لوازم اشپزخانه، لباس، فرش و …

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.