قیمت جدید تویوتا کرولا اعلام شد

قیمت کرولا 1500 سی سی
قیمت جدید کرولا

قیمت جدید تویوتا کرولا وارداتی از سوی شرکت وارد کننده ۲۳۰ میلیون تومان گران تر شد.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

با توجه به پیامک های ارسالی به مشتریان تویوتا کرولا، مشخص شد که مدل ۲۰۲۳ این سدان جذاب ژاپنی با افزایش قیمت ۲۳۰ میلیون همراه شده. به این ترتیب مشتریان جدید کرولا می بایست برای نسخه ۲۰۲۳ به جای حدود ۲ میلیارد و ۱۶ میلیون، ۲ میلیارد و ۲۴۵ میلیون پرداخت کنند.

طبق گفته مسئولان معین خودرو ایرانیان، این افزایش قیمت ۲۳۰ میلیونی به علت تغییر قیمت ارز، نرخ ارزش گمرکی از مدل ۲۰۲۲ به ۲۰۲۳، تغییر تعرفه انبارداری بندری، افزایش قیمت جهانی شیپینگ و حمل و نقل و … است. به این ترتیب با ارائه جدیدترین مدارک و مستندات واردات کرولا از طرف معین خودرو ایرانیان به سازمان حمایت، این سازمان مجوز افزایش قیمت سدان محبوب تویوتا را صادر کرد. البته هنوز تعرفه های جدید هزینه های جانبی مانند شماره گذاری و … اعلام نشده و احتمالاً در آینده ای نزدیک افزایش قیمت های مربوط به این مبحث هم اعمال خواهد شود.

قیمت جدید کرولا

تویوتا کرولا 2023 وارداتی

از این رو مشتریانی که اخیراً پیامک واریز و یا تکمیل وجه تویوتا کرولا ۲۰۲۳ را دریافت کردند به ناچار مجبور اند تا این خودرو را با قیمت جدید خریداری کنند.

نام خودروقیمت نسخه ۲۰۲۲قیمت نسخه ۲۰۲۳میزان افزایش قیمت
تویوتا کرولا۲,۰۱۵,۸۰۰,۰۰۰۲,۲۴۵,۰۰۰,۰۰۰۲۲۹,۲۰۰,۰۰۰

به طور کلی پیش بینی می شد که در صورت افزایش بهای دلار، خودروهای وارداتی نیز نسبت به قبل گران تر شوند. برای مثال بستیون T77 اولین خودرویی بود که در بین وارداتی ها افزایش قیمت را تجربه کرد و حدوداً ۵۰ میلیون بیشتر از قبل برای خریدار تمام شد.

در پایان می توان نتیجه گرفت که بخشی از این افزایش قیمت در نظر گرفته شده مربوط به تعرفه های جدید دولت است و بخشی دیگر به افزایش قیمت ارز و هزینه های شیپینگ در منطقه برمی گردد. لازم به ذکر است که به خاطر شرایط جدید سیاسی و نظامی حاکم بر خاورمیانه، هزینه جابجایی و حمل و نقل نسبت به قبل تغییر فاحشی داشته.

مشخصات فنی کرولا توربو ۲۰۲۳

تویوتا کرولا 2023 وارداتی

کرولا وارداتی معین موتور دارای یک پیشرانه ۱۲۰۰ سی سی ۴ سیلندر توربوشارژ است‌. حداکثر قدرت این پیشرانه ۱۱۶ اسب بخار و بیشینه گشتاور آن ۱۸۵ نیوتن متر اعلام شده است. قدرت تولیدی توسط پیشرانه کرولا هم از طریق یک جعبه دنده اتوماتیک CVT با تعویض مصنوعی ۱۰ سرعته به چرخ های جلوی این خودرو انتقال می یابد.

امکانات و آپشن های کرولا

تویوتا کرولا 2023 وارداتی

از مهم ترین امکانات این خودرو می توان به رادار هشدار تصادف از جلو، رادار بین خطوط، کروز کنترل تطبیقی، ترمز پارک برقی، سانروف، اتوهلد، سیسم اتو استارت-استاپ، استارت دکمه ای و … اشاره کرد.

۳ امتیاز از ۴ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.