ری را ایران خودرو بهمن می آید

به گفته مدیر مرکز تحقیقات ایران خودرو با توجه به خط مونتاژ جدید توسعه داده شده، “ری را” از نیمه بهمن ماه وارد فاز تولید انبوه می شود.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، مهدی رادمنش در حاشیه دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو در جمع خبرنگاران با اشاره به نمونه خودروی “ری را ” یی که به معرض دید عموم درآمده است تصریح کرد : از اوایل دی‌ماه می‌توانیم خودروی اصلی را در انظار داشته باشیم که با کیفیت نهایی ساخته شده است.

وی افزود:  پروژه ری را وضعیت مطلوبی دارد ما خط بدنه سازی جدیدی را در ایران خودرو تاسیس کرده ایم این خط بسیار پیشرفته و رباتیک و دارای کیفیت بالایی است در حال حاضر در مراحل پایانی نصب تجهیزات هستیم و از نیمه آذرماه بدنه با کیفیت نهایی را در این خط تولید می کنیم.

مدیر مرکز تحقیقات ایران خودرو بیان کرد: از ابتدای دی ماه وارد خط مونتاژ می شویم این خط هم خط مونتاژ جدید است که برای خودرو ری را توسعه داده شده است. نمونه خودرو را در نمایشگاه تحول صنعت خودرو عرضه کرده ایم و از اوایل دی ماه می توانیم خودرو اصلی را ارائه دهیم که با کیفیت نهایی ساخته شده است و از نیمه بهمن ماه وارد فاز تولید انبوه می شویم  .

رادمنش افزود: پیش بینی ما این است که تا آخر امسال مجوز شماره گذاری ری را را می گیریم و از ابتدای سال آینده ری را با موتور بنزینی را خواهیم داشت. همچنین ۵۰۰ دستگاه برنامه ریزی شده که در همین امسال تولید شود. روی ری را موتور EF7 پلاس توربو شارژ را نصب می کنیم که موتوری است با توان و گشتاور بسیار بالا که قویترین موتور ساخت داخل بوده که بخشی از سبد محصولات ما را پوشش می دهد.

وی در دامه بیان کرد: گیبرگس ۶ سرعته اتوماتیک روی این محصول پیش بینی کرده ایم و مجهز به ایربگ و امکانات متعددی است و یکی از خودروهای لوکس و مجهز ما خواهد شد و ما آینده روشنی را برای آن پیشبینی می کنیم .

تارا برقی اواسط دی ماه استارت می خورد

مدیر مرکز تحقیقات ایران خودرو همچنین  بیان کرد: تا یک ماه و نیم آینده پروژه ری را برقی نیزاستارت می خورد . برای تولید انبوه آن نیزآمادگی داریم .البته به وزارت صمت هم قول داده ایم که این محصول را عرضه کنیم .ضمن اینکه پیش بینی می کنیم تا انتهای سال آینده که این محصول عرضه شود سهم خوبی را در بین خودروهای برقی به دست می آورد.

رادمنش ادامه داد : البته ایران خودرو اولین پروژه های برقی خود را سال های گذشته اجرا کرده بود. جدیدترین محصول برقی ما تارای برقی بود این خودرو با توان شرکت های دانش بنیان توسعه داده شد. ورژن اصلی خودرو ری را برقی را ما با تکنولوزی Six in One کار می کنیم. این خودرو یک باطری ۵۳ کیلووات ساعتی دارد که تست این باطری توسط شرکت جتکو انجام شده است و بسیار راندمان خوبی دارد. تلاش ما این است برای تولید این باطری ما فقط سلول باتری را وارد کنیم پکیجینگ را در داخل ایران انجام دهیم که هم بتوانیم ارزبری کمتری داشته باشیم و هم کمک به زنجیره تامین کمک کنیم.

وی گفت: پیمایش این خودرو با توجه به باطری که برای آن در نظر گرفته شده ۴۲۰ کیلومتر است اما این باطری قابلیت افزایش دارد و می تواند تا ۵۰۰ کیلومتر پیمایش را به جلو ببریم و شارژ ۲۰ تا ۸۰ درصد باطری در فست شارژ نیم ساعت زمان می برد و با برق شهری هشت ساعت زمان نیاز است تا کاملا شارژ آن پر شود.

مدیر مرکز تحقیقات ایران خودرو اضافه کرد: در ادامه برنامه ریزی برای یک پلتفرم برقی را در دستور کار داریم زیرا محصول ری را در ابتدا یک خودرو بنزینی بود اما در فاز توسعه پیش بینی برقی شدن را کرده بودیم و محل نصب باطری ها در خودرو ری را طراحی شده بود و خودرویی است که خیلی سریع می توانیم مدل برقی آن را بسازیم .

مشارکت با چینی ها برای برقی سازی

رادمنش تاکید کرد: در سفری که آقای دکتر عظیمی به کشور چین داشتند چند  تفاهم نامه امضا شد که همه آن ها تفاهم نامه های استراتژیک برای ایران خودرو هستند،با یک شرکت طراحی چینی که سابقه بسیار قوی در طراحی خودرو دارد می خواهیم همکاری هایی را آغاز کنیم که نیروی متخصص خود را به ایران اعزام کند که در کنار متخصصین  ما در طراحی پلتفرم ها و خودروهای جدید مشارکت داشته باشند.

ساخت داخل گیربکس اتوماتیک DCT

وی ادامه داد: همین طور در این سفر، تفاهم نامه ای در خصوص گیربکس اتوماتیک DCT امضا کرده ایم  که بتوانیم خیلی سریع این گیربکس را ساخت داخل  کنیم ،  شاید سوال پیش بیاد که در حال حاضر که آینده صنعت خودرو به سمت خودرو برقی پیش می رود چرا ایران خودرو به سراغ گیبرگس اتوماتیک DCT رفته است ، پیش بینی های ما واقع گرایانه است. یعنی ما فکر نمی کنیم که توسعه خودرو برقی در ایران خیلی سریع رخ  دهد  همین طور که در کشورهای دنیا هم به آرامی این پروسه ادامه دارد فقط کشور چین است که به دلیل زیرساخت های خوب بسیار سریع در تولید خودروهای برقی رشد کرده است برای همین ما تردیدی نداریم که گیربکس اتوماتیک یکی از نیازهای صنعت خودرو است و سعی کرده ایم که در این مقطع این اقدام رو انجام دهیم.

زمان ورود تارا هیبریدی

مدیر مرکز تحقیقات ایران خودرو اظهار کرد: در حال تبدیل پلتفرم تارا به هیبرید هستیم و این پروژه در حال توسعه است ما تا انتهای سال آینده تارا هیبریدی را عرضه می کنیم اصلی ترین قطعه خودرو هیبرید یک گیربکس خاصی است که در داخل گیبرکس ژنراتور و موتور دارد و همزمان می تواند بین موتور احتراق داخلی و موتور الکتیرکی سوییچ کند و بهترین راندمان را داشته باشد محاسبات مهندسی ما نشان می دهد که ۴۰ درصد مصرف سوخت تارا هیبریدی نسبت به نمونه بنزینی کاهش پیدا می کند.

رادمنش گفت: این محصول هیبریدی با موتور EC5 در فاز اول عرضه می شود و بعد از این که موتور IK3 هم عرضه شد خودروی هیبریدی با این موتور سه سیلندر عرضه خواهد شد. پیش بینی ما این است که تا انتهای سال آینده این محصول قابلیت تجاری شدن دارد اگر فرایند طولانی شود بیشتر بحث استانداردهای اجباری است که سبب می شود این فرایند طولانی شود  اما تا آخر سال بعد تارای هیبرید را خواهیم داشت.

۳.۷ امتیاز از ۱۴ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.