کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

پشت سری فعال در صندلی خودرو چیست؟ + ویدیو

پشت سری فعال در صندلی خودرو چیست؟ + ویدیو
امروزه در تولید خودرو از تکنولوژی های زیادی استفاده می شود و هدف اصلی این تکنولوژی علاوه بر بهبود عملکرد خودرو،بهبود ایمنی سرنشینان است.

پشت سری فعال یا همان AHR یکی از همان نوآوری های جالبی است که امنیت رانندگی را افزایش می دهد.این تکنولوژی که از سال ۲۰۱۱ تقریبا روی بیشتر خودروهای مدرن دیده می شود در هنگام تصادف نقش اساسی را ایفا می کند و در کاهش میزان صدمه بسیار موثر است.
یکی از متدوال ترین آسیب ها در رانندگی ، آسیب به مهره های گردن است و این آسیب دیدگی بیشتر زمانی رخ می دهد که برخورد با خودرو از سمت عقب باشد.تکنولوژی AHR برای جلوگیری از این آسیب اختراع شده است.همانطور که در عکس ها و ویدیو زیر می بینید در صورت برخورد ناگهانی خودرو و داشتن پشت سری معمولی،گردن به شدت و ناگهان ضربه می خورد و کشیده می شود.به همین دلیل است که آسیب دیدگی گردن از متداول ترین آسیب دیدگی های خودروهای قدیمی است.تکنولوژی AHR در صورت برخورد پشت سری صندلی را بالا می آورد و باعث می شود که گردن آسیب نبیند.شاید AHR نسبت به تکنولوژی های امروزی خیلی پیچیده و مدرن جلوه نکند اما همین تکنولوژی ساده آمار آسیب به گردن در تصادفات را به شدت کاهش داده است.
پشت سری فعال در صندلی خودرو چیست؟ + ویدیو

گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۱۱ تیر ۱۳۹۷ | ۱:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: پیشنهاد سردبیر, مقالات فنی | تگ ها: ، ، ، ،

One Response to “پشت سری فعال در صندلی خودرو چیست؟ + ویدیو”

  1. علی گفت:

    امیدوارم روزی سطح فرهنگ ما اینقدر بالا بره که به جای اپشن های الکی مثل سانروف دنبال اپشن های
    ایمنی مثل AHR باشن و به جای سانروف و گرمکن صندلی از خودروساز سیستم های ایمنی رو درخواست کنند.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.