فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

مقایسه هیوندای النترا و مزدا۳

مقایسه هیوندای النترا و مزدا3
در واقعیت باید هیوندای النترا AD را با مزدا۳ نسل جدید و مدل ۲۰۱۸ مقایسه کرد. اما امروز بازار ایران حکم می کند که هیوندای النترا AD تولید کرمان موتور با مزدا۳ گروه بهمن رقیب باشد و این کره ای با یک ژاپنی چند نسل قبل، اما تولید روز رقابت کند. مزدا۳ گروه بهمن قیمت رسمی حدود ۱۳۹ میلیون تومان را دارد و النترا AD هم از چند هفته دیگر با قیمتی کمتر از ۱۴۸ میلیون تومان به دست متقاضیان اولیه می رسد. البته که هر دو این خودروها در بازار آزاد قیمت بیشتری را در حواله تجربه کرده اند و برای فردی که این خودروها را از بازار آزاد خریداری کند، احتمال دارد که هزینه حدود ۱۶۰ میلیون تومانی را متقبل شود. در این بخش قصد داریم تا هیوندای النترا AD را با مزدا۳ گروه بهمن مقایسه کنیم.


مزدا۳ بزرگتر است با النترا؟

مقایسه هیوندای النترا و مزدا3
هیوندای النترا AD و مزدا۳ به همان دلایلی که در بالا به آن اشاره شد، در بازار ایران رقیب هم به حساب می آیند. در کنار تمام جذابیت هایی این دو خودرو سدان دارند، برای بسیاری مهم است در استفاده خانوادگی، کدامیک فضای کابین و بار بیشتری را در اختیار مالک و سرنشین می گذارند. وقتی به اعداد و ارقام ابعادی این خودرو نگاه می کنید، متوجه می شوید که تا حدودی النترا AD بزرگتر از مزدا۳ فعلی گروه بهمن است. النترا کرمان موتور فاصله محور ۲۷۰۰ میلی متر را دارد و از آن طرف مزدا۳ با فاصله محوری ۲۶۴۰ میلی متر عرضه می شود. همچنین در بحث عرض خودرو هم چند میلی متری مزدا۳ کوچکتر از هیوندای النترا است. اما در مسئله ارتفاع و طول کلی خودرو، مزدا۳ بزرگتر از النترا AD ظاهر می شود. وقتی هم که در واقعیت با این دو خودرو مواجه می شوید، تا حدی فضای کابین مزدا۳ دلگیرتر از النترا است و شاید جای پای سرنشین های عقب کمتر از رقیب کره ای به نظر برسد. در بحث فضای بار این خودرو شباهت زیادی به هم دارند و آنچنان تفاوت خاصی در آن ها دیده نمی شود. در نهایت می توان گفت که در بحث بزرگی و کوچکی، النترا AD کرمان موتور و مزدا۳ گروه بهمن بسیار به هم شبیه اند، اما النترا در ردیف دوم فضای پای بهتری را در اختیار سرنشین قرار می دهد.


سامانه فنی کدام یک قوی تر است؟

مقایسه هیوندای النترا و مزدا3
همیشه مزدا۳ به عنوان یک خودرو پرشتاب در بازار ایران جا افتاده و هنوز هم وقتی کسی به دنبال یک سدان اسپرت با کیفیت است، این خودرو از طرف اطرافیان به او پیشنهاد می شود. اما شاید زمانی که هیوندای النترا AD هم می تواند با همین قیمت در بازار حضور داشته باشد، بتواند گزینه هایی غیر مزدا۳ را پیشنهاد داد.
مزدا۳ گروه بهمن به یک موتور دو لیتری تنفس طبیعی مجهز است که قدرت حدود ۱۴۷ اسب بخار را با گشتاور ۱۸۷ نیوتون متر تولید می کند. توان این موتور توسط یک جعبه دنده ۵ سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو منتقل می شود. هیوندای النترا کرمان موتور هم به یک موتور دو لیتری مجهز است. توان این پیشرانه ۱۴۷ اسب بخار و ۱۹۶ نیوتون متر است. گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک این خودرو نیز می تواند قدرت را به چرخ های جلو منتقل کند. هر دو خودرو به سیستم فرمان کمکی برقی مجهز هستند و تا حدی در بحث سامانه های کنترلی مشابه ظاهر می شوند.
اما اگر بحث شتاب و قدرت را در نظر بگیریم، شاید جهش اولیه و لذت رانندگی با مزدا۳ بیشتر باشد. زیرا دنده های پشت فرمان این خودرو می تواند حس اسپرت را بیشتر به راننده انتقال دهند و از طرفی عملکرد گیربکس این ژاپنی به خاطر هرزگردی کمتر و تعویض دنده سریعتر، بهتر از النترا است. در مورد شتاب شاید در پارامترهای روی کاغذ این دو خودرو تفاوت خاصی با هم نداشته باشند. زیرا مزدا۳ با کمی قدرت کمتر چند کیلوی هم از النترا سبکتر است. اما برخی بررسی های عملی نشان می دهد که مزدا۳ می تواند شتاب اولیه بهتری از النترا داشته باشد و در مسیرهای مختلف به خاطر هنلدینگ بهتر نسبت به النترا زمان مناسبتری را ثبت کند. اما در بحث شتاب ثانویه تا حدی النترا حرف برای گفتن دارد. اما این اختلاف آنچنان نیست که در این رقابت یکی از این دو خودرو تحقیر شود.


مزدا۳ ایمنتر است یا النترا AD؟

در بحث ایمنی هر دو خودرو ۵ ستاره را از موسسات معتبر دنیا دریافت کرده اند. هر دو به شاسی سبک قفس مجهز هستند و از طرفی شش کیسه هوا و سیستم های کنترل پایداری در آن ها دیده می شود. اما بررسی های رسمی نشان می دهد که النترا AD تا حدی ایمنتر و قویتر از مزدا۳ در تصادف های شدید ظاهر می شود و برای همین در سال گذشته میلادی نگاه های بسیاری را در بازار آمریکا به سمت خود کشانده است. ایمنی مزدا۳ در زمان خودرو برای عرضه به بازار جهانی جز بهترین ها بوده و در حال حاضر هم نسل سوم مزدا۳، ایمنی به مراتب بیشتری از نسخه فعلی بازار ایران دارد.
در بحث امکانات کنترلی و حفاظتی نیز، النترا کرمان موتور در نسخه مونتاژی می تواند گزینه برتری نسبت به مزدا باشد. البته در صورتی که نسخه نهایی خارج شده از خط تولید با امکاناتی نظیر سنسور پارک جلو و رادار نقطه کور عرضه شود. زیرا مزدا۳ گروه بهمن این دو آپشن حفاظتی را ندارند.


امکانات کدام یک بیشتر است؟

مقایسه هیوندای النترا و مزدا3
تا حد قابل توجهی می توان گفت که النترا کرمان موتور و مزدا۳ گروه بهمن در رده خودروهای فول آپشن قرار می گیرند. النترا به تنظیم حالت رانندگی سه گانه، سردکن صندلی، گمرکن فرمان، گرمکن صندلی عقب، دی لایت، حافظه صندلی و سیستم صوتی حرفه ای مجهز است و این امکانات را بیشتر از مزدا۳ دارد. اما از آن طرف مزدا۳ چراغ های AFS با قابلیت شست و شوی را دارد و بر روی فرمان آن دکمه های تنظیم دنده وجود دارد. در هر دو این خودروها سنسور نور و باران، سانروف، صندلی برقی راننده، گرمکن صندلی های جلو، مانیتور، دوربین و سنسور پارک عقب، آینه تاشو برقی، استارت دکمه ای، سیستم تهویه دوگانه و… نیز وجود دارد.


لذت رانندگی با کدام یک بیشتر است؟

مقایسه هیوندای النترا و مزدا3
رانندگی با مزدا۳ بیشتر باب میل جوان ها و افراد اهل هیجان است. این خودرو هندلینگ بهتری نسبت به النترا دارد و از طرفی طراحی داخلی آن و نوع قرارگیری دکمه ها می تواند حس جذاب بیشتری را به راننده منتقل کند. صندلی های این خودرو اسپرتتر است و صدای موتور آن نسبت به النترا زیباتر احساس می شود. اما هیوندای النترا تا حدی فضای کابین بهتری را دارد. همچنین صندلی های این خودرو نرمتر از مزدا۳ است و شما در آن چیدمان راحتتر و دردسترس تر دکمه ها را می بینید. به عبارت ساده ارگونومی داخلی هیوندای النترا بهتر و جذابتر از مزدا۳ بوده و بیشتر به درد افرادی می خورد که به دنبال کاربرد آسان در خودرو هستند. همچنین وجود سیستم هایی چون رادار نقطه کور، تنظیم میزان سفتی و نرمی فرمان و… می تواند برای بسیاری رانندگی دلچسب تری را داشته باشد. همچنین از نظر نرمی نیز شاید النترا به خاطر صندلی های غیر اسپرت و همچنین فاصله محوری بیشتر و نوع بازی سیستم تعلیق، راحتتر ظاهر شود. البته که تا حدی حرکات عرضی این کره ای بیشتر از مزدا۳ است. اما در نظر داشته باشید که هر دو این خودرو ارتفاع از سطح زمین کمی را دارند و به خاطر عدم رعایت استاندارد واحد در ساختار شهری و جاده ای ایران، شاید کمی رانندگی با آن ها نیاز به احتیاط بیشتری را داشته باشد.


در نهایت به سراغ کدام یک برویم؟

مقایسه هیوندای النترا و مزدا3
نمی توان انکار کرد که مزدا۳ دیگر یک خودرو به روز و فوق العاده در بازار شناخته نمی شود و شاید بهتر باشد که گروه بهمن نسخه جدیدتر آن را در صورت امکان به بازار کشور عرضه کند. اما در نظر داشته باشید که همچنان این ژاپنی نه چندان به روز در بحث کیفیت، دوام، لذت رانندگی و برخی مسائل دیگر بهتر از خودروهای روز تولید داخل ظاهر می شود و حتی گاهی بهتر از برخی وارداتی ها است. از طرفی قیمت این خودرو تا حدی کمتر از هیوندای النترا بوده و قطعا هم در آینده نزدیک النترا با ورود خود به بازار، قیمتی بیش از بهای رسمی ۱۴۷ میلیون تومانی را به خاطر فعالیت دلال ها و واسطه ها تجربه می کند. برای همین خرید مزدا۳ به خاطر کیفیت و اثبات خوب بودن آن در سال های گذشته منطقی تر است و قیمت کمتری را هم نسبت به النترا کرمان موتور دارد.
اما از آن طرف النترا AD خودرویی است که در حال حاضر در بازارهای مهم جهانی به فروش می شود و شما می توانید با این هزینه سوار بر خودرویی شوید که حداقل مشتریان آمریکایی و آسیایی هم از آن ها در شرایط فعلی استفاده می کنند. النترا سواری نرمتری را دارد و تا حدی امکانات به روزتری در آن دیده می شود. از طرفی سابقه قطعات خودروهای کره ای و ژاپنی نشان می دهد که هم در بحث هزینه های استهلاکی و هم قطعات بدنه، خودروهای کره ای تا حدی قیمت مناسبتری را در بحث هزینه های جاری نسبت به ژاپنی ها دارند. البته این را در نظر بگیرید که به خاطر کیفیت و ریزه کاری های بیشتر در تولید قطعات ژاپنی بدیهی است که قیمت آن ها هم از نمونه های کره ای بیشتر است.

شما میان هیوندای النترا مونتاژی و مزدا۳ گروه بهمن کدام را انتخاب می کنید؟

گروه مستند اسب بخار

26 Responses to “مقایسه هیوندای النترا و مزدا۳”

 1. امین گفت:

  من هیوندای رو انتخاب میگنم

  هیوندای توو بازار جهانی خیلی خوب میفروشه
  موسسه jd power رتبه بالایی داره بالاتر از مزدا و….

  ژاپنی فقط تویوتا و بعدش با فاصله خیلییییییییییی زیاد نیسان

 2. میلاد گفت:

  بدون شک مزدا ۳…..

 3. بهنام گفت:

  بررسی و تحلیل خیلی عالی از وضعیت دو خودرو ارائه کردید، ولی متاسفانه با وضعیت حال حاضر بازار واقعا خرید هر کدام از آنها نیازمند اعصاب فولادین میباشد. چونکه خیلی از دوستان مانند اینجانب از مهرماه سال گذشته درگیر خرید خودرو النترا از کرمان موتور هستیم ، با توجه به اینکه شرکت با وعده فروش قطعی و تحویل خودرو در بهمن ماه سال ۹۶ را داشت ولی به بهانه های واهی فقط بشرط تکمیل وجه وعده تحویل اردیبهشت را به مشتریان مثل من دادند ، ولی متاسفانه با رسیدن به هفته پایانی اردیبهشت این وعده نیز تا کنون عملی نشده است و متاسفانه هیچ گونه جواب قانع کننده ای به ما نمیدهند ، ظاهرا شرکت محترم کرمان موتور در تحویل دیگر خودروها نیز به مشکل برخورد کرده که نیازمند تجدید نظر در خرید از این شرکت را به دیگر مشتریان توصیه میکنم . با تشکر

 4. مسعود گفت:

  آنلی لنترا

 5. حسین گفت:

  نکته ای که در این گزارش جا داشت بش اشاره میشد ف افزایش ارتفاع مزدا۳ های جدید بصورت اصولی و توسط گروه بهمن هست که دیگر مشکل گیر کردن وجود نخواهد داشت!

 6. مهرداد گفت:

  از دید من، مزدا شبیه به فرد میانساله ولی النترا یک جوون با پرستیژ در این رده به نظر میاد، بروز بودن النترا یک امتیاز ویژست که شما یک خودرو به روز سوار میشید. قطعا النترا انتخاب منه

 7. کمالیان گفت:

  باعرض سلام خدمت دوستان اسب بخار
  شما زحمت مقایسه النترا ومزدا روکشیدید.
  لطفا خبری از شاکیان کرمان موتور تهیه کنید.
  بنده النترا کرمان موتور اول مهر ۹۶ تحویل بهمن۹۶
  ثبت نام نموده وبهمن ماه تکمیل وجه شده
  تا امروز که ۲۲/۲/۹۷نزدیک به ۸ماه است،
  هیچ النترا ۲۰۱۸ به مشتریان تحویل داده نشده.
  ضمنا از زمان تکمیل وجه تا تحویل سود مشارکت ودیرکرد
  تعلق نمی گیرد. لطفاً پیگیری نمایید

 8. شاهین گفت:

  از نظر من اگه نسل جدید ۲۰۱۸ مزدا ۳ تو این رقابت بود که هیچ بحثی نبود و قطعا مزدا۳ … اما الان یکم شاید انتخاب سخت تر باشه و در ضمن نسخه های النترا بالای ۲۰۰ تومن قیمت دارند در حال حاضر . در واقع چون اختلاف قیمتشون بیشتر از ۵۰ ۶۰ میلیون هست من نمیتونم بگم رقیب هستند و بیشتر حالت هم سگمنت دارند تا رقیب…اگر پول النترا رو داشته باشم النترا و اگر پول مزدا رو داشته باشم و بودجم محدودتر باشه همون مزدا۳

 9. شهرام گفت:

  سلام
  مقایسه کاملی بود ، اما به نظر من مقایسه مزدا چندین سال پیش که طی سالیان زیاد داخلی سازی زیادتری هم تجربه کرده و فیس قدیمی و امکانات کمتری رو داراست ، مشابه مقایسه سراتو مونتاژی سایپا با سراتو کره ای هست که تقریبا ۵۰ درصد ارزونتر هست و باز هم خریدار چندانی نداره . مزادا هم به نظر من با اختلاف قیمتی ۱۰-۲۰ درصد کمتر از النترا اصلا توجیه خرید نداره و باید کمتر از این قیمتا به فروش برسه . مثلا شما ۱۰ سال دیگه برای فروختن مزدا با چهره قدیمی و امکانات کمتر خیلی افت بیشتری رو تجربه میکنید تا فروش خودرویی که فیس جدید داره و امکانات به روزتر

 10. علیفروغی گفت:

  مزدا ۳ طراحیش برای سال ۲۰۱۰ هست بنظرم کاملا واضح هست که النترا بهتر هست

 11. سید گفت:

  النترا خیییلی بهتره بنظرم…حداقل به روز هستش

 12. احسان گفت:

  من مزدا رو انتخاب کردم به چند دلیل
  اول اینکه قیمتی که ثبت نام کردم و ماشین رو تحویل گرفتم ۱۲۶ میلیون بود و با قیمت النترا اصلا قابل مقایسه نیست (اولین سری با مانیتور و دوربین)
  دوم اصالت، اصطحلاک، عمر مفید و فیدبک رضایتی که مزدا در طول این سالها داشته در مقابل نسل های مختلف النترا و کلا محصولات هیوندای بسیار بهتر بوده.
  سوم لوازم مصرفی مزدا به وفور یافت میشه و در مورد النترا این موضوع صدق نمیکنه.
  چهارم افت قیمت بازار برای من اهمیت داره و این موضوع در مورد کره ای ها
  بسیار بیشتر تر از ژاپنی هاست.
  پنجم طبق تجربه ی قبلی که از هر دو شرکت فروشنده داشتم خدمات بهمن بسیار مطلوب تر از خدمات کرمان موتور بوده.
  در حال حاضر هم قیمت مزدا ۱۳۹ هست و با این قیمت بسیار ارزش خرید داره.

 13. ماهان گفت:

  جدای از مباحث فنی عکسهای این دو خودرو با رنگ آبی واقعا شیک و زیباست چه اصراری به رنگ سفید هست ! هرچند من سراتو آپشنال را به هر دو ترجیح میدهم

 14. محمدرضا گفت:

  بسته به قیمتشون داده
  النترا اگر همین حدود ۱۶۰ مزدا۳ بمونه خوب بهتره
  هم به روز تره
  هم خانوادگی‌تر

  وقنی النترا گیرمون نیاد مزدا هم دست کمی نداره و البته جوون پسندتر

 15. سعید گفت:

  با اینکه طراحی مزدا نسبت به زمان خودش جلوتر بوده و به همین خاطر هنوز هم جذابه ولی من به شخصه تا بیست سی میلیون گرونتر هم النترا رو ترجیح میدم چون ماشین بروزتر و خوشگلتریه .

 16. کسری گفت:

  تنها نقطه مشترک این دو سگمنته و در حقیقت تفاوت فاحشی در سواری و سبک رانندگی و قیمت و… بین اینا هست عملا ما النترا زیر ۲۰۰ میلیون نداریم ولی مزدا ۱۵۰ میلیونی تو بازار هست.با توجه به اختلاف قیمت فاحش در بازار ( تقریبا ۶۰ میلیون) خرید مزدا عقلانی تره

 17. محمد جواد گفت:

  من خودم مزدا ۳ دارم و قطعا مزدا ۳ رو به نسل قبلی النترا و سراتو که به وفور در خیابان ها دیده میشن ترجیح میدم ولی در مقایسه با نسل جدید الانترا ( ۲۰۱۶ ) دیگه کمی غیر منطقیه که بخوام دوباره مزدا ۳ رو انتخاب کنم . به هر حال هر چقدر مزدا ۳ خوب باشه و طراحیش در طی سال های متمادی چشم نواز باقی مونده باشه و کیفیت سواریش با ماشین های جدید قابل رقابت یا حتی بهتر باشه، اما به هر حال این ماشین سال ۲۰۰۹ طراحی شده و از نظر من منطقی نیست که دوباره ماشینیو بخرم که نسل جدیدش سالهاست توسط کمپانی مزدا معرفی شده و حتی به زودی باید منتظر تجدید نسل جدیدش باشیم . پس انتخاب من یک ماشین با تکنولوژی جدیدتر یعنی النترا خواهد بود .

 18. یونس گفت:

  سلام
  آقا تو رو خدا یه پیگیری بکنین واسه این کرمان موتور اینا که ماشینو تحویل نمی دن جواب درست درمونم نمیدن ، حداقل شما پیگیری کنین شاید یه چیزی دستگیرمون شد. ماشین النترا ۲۰۱۸ مهر ثبت نام کردم برای تحویل بهمن هنوز هیچ خبری نیست. الان ۸ ماه شده دیگه تورو خدا خبرو رسانه ای کنین شاید اینا به خودشون بجنبن.

 19. ارتین گفت:

  من که ام جی ۶ نیو رو خیلی ترجیح میدم به جفتشون

 20. شهاب گفت:

  البته من تجریه رانندگی با هیچ کدومش رو ندارم ولی خوب ملاک تصمیم گیریم بازار امریکاس اونجا همه چیز اصولیه فروش مزدا ۳ ۲۰۱۸ نسبت به النترا ۲۰۱۸ بسیار کمتره ولی خدایش اصلا تکنولوژی و طراحی ۲۰۱۰ قابل مقایسه با ۲۰۱۸ نیست ولی این به این معنی نیست مزدا ماشین بدیه خیر ماشین خوبیه اتفاقا ولی در مقایسه این دو النترا سر تره

 21. حمیدرضا گفت:

  قطعا مزدا۳
  ۱- فیدبک های مزدا توی چند سالی که توی بازار بوده و قابلیت اطمینان بالاترش و کیفیت بالاتر قطعات
  ۲-در مورد خرج سرویس ها زیاد موافق نیستم.به طور مثال فیلتر هوای مزدا مسبت به کره ای های گرونتره ولی کره ای اغلب توی ۱۰۰۰۰ تا باید عوض بشن ولی فیلتر هوای مزدا۳ توی ۲۰۰۰۰ و ۴۰۰۰۰ باید تمیز بشه و توی ۶۰۰۰۰ کیلومتر تعویض بشه پس در مجموع نمیشه گفت خرج مزدا بیشتر از الانترائه و تقریبا برابر هستن.
  ۳- هندلینگ بهتر و رانندگی جذاب تر مزدا۳.
  ۴-این مورد کاملا سلیقه ایه ولی به شخصه چهره مزدا رو بیشتر دوست دارم.

 22. هومن گفت:

  سلام من بهمن ۹۶ النترا مونتاژی ثبت نام کردم و مزدا ، مزدا رو فروختم به خاطر بروز بودن النترا ، النترا مونتاژی رو آیا تحویل می دهند؟

 23. اسیر گفت:

  شاید مزدا ۲۰۱۸ از النترا ۲۰۱۸ بهتر باشه ولی مزدا ۲۰۱۰ اصلا قابل مقایسه با النترا ۲۰۱۸ نیست اگر قیماتوشون رو یکی در نظر بگیریم یا توان خرید هردو ماشین رو ادم داشتع باشه وگرنه ادم پول نداشته باشه پراید رو انتخاب میکنه

 24. علی گفت:

  لطفا النترا ۲۰۱۷ روهم تو قسمت های بعد مستند بررسی کنيد

 25. محمد گفت:

  از نظر من فقط پراید هاچ بک صبا !!!!!!

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.