فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

مدل ۲۰۱۹ آئودی A6 با نسل قبلی چه تفاوت هایی دارد؟ + ویدیو

مدل 2019 آئودی A6 با نسل قبلی چه تفاوت هایی دارد؟
خودروسازان آلمانی برای هر نسل تیم طراحی خود را کامل تر میکنند تا ظاهر خودرو جدیدشان را بهبود ببخشند. طراحی جدید آئودی A6 به طور واضج نمایانگر این موضوع است. در نگاه اول شاید این تغییرات جزئی باشد اما با مقایسه این نسخه با مدل قدیمی خود میتوانید تفاوت های این دو نسخه را بهتر درک کنید.
طراحی جلو

مدل 2019 آئودی A6 با نسل قبلی چه تفاوت هایی دارد؟

تصویر سمت راست نسخه جدید و تصویر سمت چپ نسخه قدیمی

بزرگترین تغییر نسخه ۲۰۱۹ آئودی A6 را میتوانید در نمای جلو این خودرو ببینید. جلو پنجره مشبک این خودرو در نسخه جدید بزرگتر و با لبه های تیز تر طراحی شده است. چراغ های جلو در این نسخه کمی به جلو پنجره نزدیک تر شده و همانند آن گوشه های تیز تری نسبت به نسخه قبلی دارد. در کل طراحی جلو خودرو به دلیل وجود خطوط شکسته بیشتر و زاویه های تیز تر جدی تر از نسخه قبلی به نظر می آید.
طراحی جانبی

مدل 2019 آئودی A6 با نسل قبلی چه تفاوت هایی دارد؟

تصویر سمت راست نسخه جدید و تصویر سمت چپ نسخه قدیمی

پس از تغییرات قابل توجهی که در نمای جلویی خودرو ایجاد کرده اند اما جالب است که این شرکت آلمانی در نمای کناری این خودرو نبست به نسل قبلی تغییری نکرده است. در کنار تغییرات جزئی، خطوط روی در برجسته تر شده است و همانند طراحی جلو جدی تر و به اصطلاح عضلانی تر شده است.
طراحی عقب

مدل 2019 آئودی A6 با نسل قبلی چه تفاوت هایی دارد؟

تصویر سمت راست نسخه جدید و تصویر سمت چپ نسخه قدیمی

طراحان در نسخه ۲۰۱۹ آئودی A6 همانند نمای جلوی تغییرات قابل توجهی را ایجاد کرده اند. در بروزرسانی امسال چراغ های عقب فضای بیشتری از کنار خودرو را اشغال کرده اند و حس و حال ساده تری را القا میکنند. در وسط چراغ های ال ای دی این مدل یک نوار کرومی وجود دارد که به کشیده تر شدن نمای عقب منجر میشود.
در نمای زیرین عقب خطوط شکسته و برش هایی وجود دارد که ظاهری تهاجمی را به خودرو میدهد. خروجی های اگزوز نیز از طراحی کلی آئودی A6 پیروی میکند و عریض تر و با زاویه های تیز پیاده سازی شده است.
طراحی داخلی
مدل 2019 آئودی A6 با نسل قبلی چه تفاوت هایی دارد؟
زبان طراحی نسل جدید این خودرو نیز در داخل آن استفاده شده است و زاویه های تیز و خطوط بیشتر به چشم می آید که با مقایسه با نسل قبلی حس بهتری را به راننده القا میکند. طراحان تصمیم گرفته اند تا فرمان این خودرو را کمی بزرگتر طراحی کنند تا راننده بهتر بتواند اطلاعات روی صفحه نمایش را ببیند. بر خلاف نسخه پیشین صفحه نمایش پایین دریچه های تهویه قرار داده شده است و علاوه بر آن صفحه نمایش دیگری بالای دسته دنده کوتاه قامت این خودرو برای مدیریت کامل سیستم تعویه مطبوع قرار داده شده است. استفاده از دسته دنده جدید و کوتاه باعث شده فضای بیشتری برای قرار دادن سیستم های مختلف وجود داشته باشد.
شاید بتوان شلوغ بودن طراحی داخلی مدل ۲۰۱۹ را یکی از ضعف های این خودرو دانست چون علاوه بر صفحه نمایش ها و دکمه های این خودرو برای تریم داخلی ترکیبی از فلز و رنگ های مشکی براق استفاده شده به علاوه قطعه چوبی که در کنسول وسط به کار رفته است. در کل ترکیب رنگی استفاده شده زیاد به دل نمیچسبد.
شرکت آئودی فروش این خودرو را از خرداد ۱۳۹۷ برای آلمان آغاز میکند و بعد از آن به سراغ کشور های دیگر خواهد رفت.
 

 
به نظر شما استفاده از خطوط شکسته و عمیق در سبک های جدید و به اصطلاح طراحی فضایی روند مثبتی برای زبان طراحی خودرو ها به حساب می آید؟
علی همایونی
گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ | ۳:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر, تلویزیون | تگ ها: ، ،

One Response to “مدل ۲۰۱۹ آئودی A6 با نسل قبلی چه تفاوت هایی دارد؟ + ویدیو”

  1. امیر گفت:

    اینها خودرو می سازند و ایرانخودرو و سایپا هم خیرسرشون پراید
    و اریسان و سمند و……که نه ایمنی دارند و نه کیفیت!!

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.