کارمانیا
مدیران خودرو

۲۰۱۶ هایی که هنوز به بازار ایران نیامده اند

2016 هایی که هنوز به بازار ایران نیامده اند
با آغاز سال ۲۰۱۶ و گذشت چند روز لیست قیمت محصولات جدید در بازار ایران منتشر شده است. در همین مدت کوتاه شایعاتی درباره عدم حضور برخی خودروها در ایران به گوش می‌رسد. در این چند روز شاهد بودیم نامه‌هایی از برخی نهادها به گمرک ابلاغ شده است که واردات برخی خودروهای آمریکایی مانعی ندارد. این در حالی است که ورود برخی خودروهای ژاپنی دوستدار محیط‌زیست که در آمریکا مونتاژ می‌شوند، ممنوع شده است. در این ۱۲ روز از سال ۲۰۱۶، می‌بینیم خبرهای این چند روزه ایران، از بازار جهانی بیشتر بوده است. به همین دلیلی در این بخش به خودروهایی می‌پردازیم که هنوز خبری از مدل‌های ۲۰۱۶ آنها نیست و گروهی دیگر در بازار قیمت‌گذاری رسمی شد‌ه‌اند.
خبری از ام جی های ۲۰۱۶ نیست
2016 هایی که هنوز به بازار ایران نیامده اند
با آنکه جیلی همچنان با مدل ۲۰۱۴ خریدوفروش می‌شود اما حدود دو سال است که در انبارها خاک می‌خورد! اگر این روزها به نمایندگی‌های مدیا‌موتور مراجعه کنید، متوجه می‌شوید که این شرکت تنها مدل ۲۰۱۶ MG GS را عرضه می‌کند و با اینکه سال ۲۰۱۶ آغاز شده است، هنوز مدل ۲۰۱۵ ام‌جی ۶ و ۳ را به مشتریان تحویل می‌دهد. برخی شنیده‌ها حاکی از آن است که احتمالا شرکت مدیا‌موتور تا آخر سال ۹۴ قصد تکمیل لیست فروش خود را با مدل ۲۰۱۶ ندارد. فروش خودروهای سال گذشته از طرف این شرکت باعث شد برخی مالکان و مشتریان MG دست نگه دارند. از طرفی برخی شایعه‌ها به این مسئله اشاره دارد گویا دیگر MG3 وارد نخواهد شد و عرضه آن مثل MG350 متوقف شده است. ولی خبرها به این نکته اشاره دارند که عرضه این خودروها متوقف نشده و فقط کمی تحویل مدل ۲۰۱۶ به تعویق افتاده است. بازار محصولات کمپانی چینی- انگلیسی ام‌جی در ایران بازار معمولی است و در برخی دوره‌های زمانی شاهد بودیم گاهی بازار برایشان رونق می‌گرفت. با عرضه MG3 دیدیم استقبال به‌نسبت خوبی از این خودرو صورت گرفت و با توجه به مشخصات و امکانات خوب آن، جوانان و خانواده‌ها از این خودرو استقبال کردند. MG6 فیس‌لیفت هم که این روزها مدل ۲۰۱۵ آن عرضه می‌شود، جزو آن دسته از خودروهایی است که بسیاری به خرید آن علاقه‌مند شده‌اند. در این اواخر شاهد بودیم که محصولات برند ام‌جی در ایران کامل‌تر شد و مشتریان این برند بیشتر از قبل به لوگوی خودروهای MG اعتماد کردند. اما مسئله عدم عرضه خودرو با مدل سال، باعث شده است تا بسیاری از خریداران دست نگهدارند تا از ماجرا به طور کامل باخبر شوند.
قیمت‌گذاری آئودی، معادلات پیش‌فرض را تغییر داد
2016 هایی که هنوز به بازار ایران نیامده اند
با رونمایی آئودی توسط رامک‌خودرو، منتظر یک رقابت خوب و چالش‌برانگیز بین آئودی و سایر برندهای لوکس بودیم. اما با انتشار قیمت محصولات آئودی در ایران، تا حدی معادلات پیش‌فرض برخی کارشناسان برهم خورد. قیمت‌ها در کنار رقابتی بودن، شاید کمی بالا به نظر بیایند اما با توجه به تحویل ۱۲۰ روزه خودروها، می‌توان نتیجه گرفت تا اواخر اردیبهشت ۹۵ شاهد شماره‌گذاری این خودروها نخواهیم بود. آئودی Q5 که پیش از این با گارانتی شرکتی پنج ساله بین ۳۸۵ تا ۴۱۵ میلیون تومان در نسخه ۲۰۱۵ فروخته می‌شد، توسط رامک خودرو، ۴۳۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. آئودی A4 رقیب اصلی ب‌ام‌و ۳۲۸i است، با قیمت ۳۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حدود ۲۲ میلیون تومان از رقیب باواریایی‌اش ارزان‌تر است. آئودی TT کوپه کوآترو با قیمت ۴۰۹ میلیون تومان، از محدوده رقابت با Z4 خارج شده است. چون Z4 369 میلیون تومان قیمت دارد و این در حالی است در بازار جهانی قیمت آئودی TT در نسخه‌های مختلف بین ۴۴ تا ۵۹ هزار دلار اعلام می‌شود و قیمت ب‌ام‌و Z4 در محدوده قیمتی ۵۰ تا ۶۷ هزار دلار است. نسخه رودستر TT قیمت ۴۲۹ میلیون تومان را به خود اختصاص داده است و نسخه TTS کوپه ۴۹۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. آئودی Q3 که به عنوان یک کراس‌اور کوچک شناخته می‌شود، قیمت ۳۲۵ میلیون تومان را به خود اختصاص داده است. این خودرو در بازار جهانی ۳۴ هزار و ۶۲۵ دلار تا ۳۶ هزار دلار و ۷۲۵ دلار قیمت‌گذاری می‌شود و رقیب اصلی ب‌ام‌و X1 و لکسوس NX200t در بازار ایران و جهان محسوب می‌شود. آئودی A5 اسپرت بَک که رقیب ب‌ام‌و ۴۲۸ گرن‌کوپه محسوب می‌شود با قیمت ۳۹۶ میلیون تومانی به‌عنوان یک خودروی دیفرانسیل جلو ( وبه احتمال قوی با توجه به صحبت کارشناسان رامک‌خودرو) با خودروی اسپرت آلمانی دیگر که دیفرانسیل عقب و قیمت کمتری دارد، رقابت می‌کند. نسخه سقف تاشو A5 هم در رده قیمتی ب‌ام‌و ۴۲۸ کبریو قرار دارد و قیمت ۴۲۵ میلیون را به خود اختصاص داده است. مدل کوپه A5 با قیمت ۳۸۵ میلیون تومانی ارزش قیمتی بیشتری نسبت به ب‌ام‌و ۴۲۰ کوپه دارد. آئودی A6 به‌عنوان خودروی سدان لوکس متوسط این برند آلمانی با قیمت ۴۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود که در رده قیمتی ب‌ام‌و ۵۲۸ فول ۲۰۱۶ و مرسدس‌بنز E250 فول ۲۰۱۶ قرار می گیرد. آئودی A7 که خودرویی لوکس و اسپرت به حساب می‌آید، از نبود خودروهایی مثل CLS مرسدس‌بنز و سری ۶ گرن کوپه ب‌ام‌و بهترین استفاده را کرده و قیمت ۶۲۵ میلیون تومان را به خود اختصاص داده است. در لیست فروش رامک‌خودرو اعلام شده است این طرح فروش با ۲۴ درصد سود مشارکت ارائه شده است و در صورت انصراف ۱۸ در سود تعلق می‌گیرد. شما با داشتن پیش‌پرداخت اولیه ۱۶۵ میلیون تا ۳۱۵ میلیون تومان می‌توانید یکی از محصولات آئودی در ایران را نام‌نویسی کنید.
اوپل‌های ۲۰۱۶ می‌آیند
2016 هایی که هنوز به بازار ایران نیامده اند
شرکت توان جی چند سالی است در زمینه واردات و ارائه خدمات محصولات اوپل در ایران فعالیت می‌کند، به تازگی دو محصول جدید را به لیست فروش خود اضافه کرده است. این شرکت به گوش خیلی‌ها ناآشناست، در سال‌های گذشته اوپل کورسا و آسترا را وارد بازار ایران کرده است و بیشتر با مدل ۲۰۱۴ در خیابان‌ها در حال تردد هستند. این‌بار اوپل اینزیگنیا و موکا هستند که به عنوان خودروهای جدید در سال ۲۰۱۶ با بازار ایران راه پیدا می‌کنند. اوپل اینزگنیا خودرویی است که در رده نیسان ماکسیما و کادیلاک CTS از نظر امکانات و رسته خودرویی قرار می‌گیرد. این خودرو به موتور دو لیتری توربوشارژ مجهز است و ۲۴۷ اسب‌بخار و ۴۰۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. گیربکس خودرو شش‌سرعته اتوماتیک است و قدرت را بین هر چهار چرخ تقسیم می‌کند. این خودرو برای ایمنی و آسایش بیشتر در باطن خود امکاناتی نظیر، هشت‌کیسه هوا، سیستم تهویه دوگانه، استارتر، کرو‌زکنترل هوشمند، سنسور پارک جلو و عقب، گرم‌کن و سردکن صندلی‌های جلو، زنون و چراغ‌شور، چرخش چراغ در پیچ‌ها، تودوزی چرم، موس با پد لمسی، ترمزپارک برقی، اتوهلد، مانیتور، دوربین عقب، آینه حساس‌به نور، رادار نقطه‌کور، دنده پشت‌فرمان، حافظه تنظیمات راننده و… مجهز است. قیمت این خودرو تا تقریبا بالا درنظرگرفته شده است و ۲۷۱ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان اعلام می‌شود. هرچند این خودرو به سرعت بالای ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و شتابگیری صفر تا ۱۰۰کیلومتر را نزدیک به هفت ثانیه ثبت می‌کند، ولی خرید یک خودرو ۱۴۰ هزار درهمی در ایران با قیمت ۲۷۰ میلیون تومان کمی غیرمنطقی به نظر می‌رسد.
خودروی دیگر این شرکت که در بازار ایران عرضه می‌شود، موکاست. موکا یک خودروی کراس‌اور تک‌دیفرانسیل محسوب می‌شود که با موتور ۱/۴ لیتری ۱۴۰ اسب‌بخاری و ۲۰۰ نیوتون‌متر گشتاور وارد خیابان‌های ایران می‌شود. این ماشین ظاهر چندان به‌روزی ندارد، ولی امکانات به نسبت خوبی در خود جای داده است، به‌طوری که نسخه‌های فول جهانی موکا، زنون چراغ‌شور، کروزکنترل هوشمند، سنسور پارک جلو و عقب، سان‌روف، گرم‌کن فرمان و صندلی‌های جلو، سیستم تهویه اتوماتیک، کنترل شروع حرکت در سر بالایی، هشت کیسه هوا، استارت دکمه‌ای، سیستم کنترل پایداری، سنسور نور و باران و… را به عنوان امکانات اصلی در خود جای داده‌اند. گیربکس این خودرو شش‌دنده اتوماتیک و قادر است با انتقال قدرت به چرخ‌های جلو، خودرو را به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. مصرف میانگین این ماشین ۶/۶ لیتر به‌ازای هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش اعلام شده است. موکا در بازار جهانی رقیب رنو داستر و فورد اکواسپرت محسوب می‌شود و با قیمت ۷۰ هزار درهمی خود، در ایران ۱۵۷ میلیون و ۶۳۰هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. باتوجه به حضور خودروهای پرفروش و نام‌آشنایی مثل کیا اسپورتیج، هیوندای توسان، میتسوبیشی ASX و رنو کولئوس، موفقیت یک خودرو تک‌دیفرانسیل با امکانات کمتر کمی سخت می‌شود.
هوندا جاز، خودرویی در راه بازار ایران
2016 هایی که هنوز به بازار ایران نیامده اند
چند وقتی بود شاهد حضور کمرنگ خودروهای هوندا در ایران بودیم و حتی نسخه‌های صفر هوندا آکورد و سیویک به سختی یافت می‌شوند. آخرین محصول جدیدی هوندا که در ایران معرفی شده، CR-V است که به عنوان خودرویی شاسی‌بلند و کراس‌اور شناخته می‌شد. بعد از اینکه شرکت گل‌رنگ شراکت خود را با فامیلی‌موتور آغاز کرد، منتظر اتفاق جدیدی برای برند هوندا در ایران بودیم. بهترین اتفاق برای این برند ژاپنی می‌تواند بهبود خدمات و معرفی بهتر محصولات برای فروش بهتر باشد. حالا قرار است در ششمین نمایشگاه خودروی کرمان، هوندا جاز در کنار هوندا CR-V به‌طور رسمی رونمایی شود و در قالب پوشش رسانه‌های خودرویی به مردم معرفی شود. ششمین نمایشگاه خودروی کرمان، از ششم تا نهم بهمن برگزار خواهد شد.
هوندا جاز (JAZZ) به‌عنوان یک خودروی کوچک شناخته می‌شود. برای این خودرو نام تجاری Fit در نظر گرفته شده است تا با موتورسیکلت هوندا جاز اشتباه گرفته نشود. البته در اکثر نقاط جهان به این خودروی کوچک هوندا همان جاز گفته می‌شود. اولین نسل از این خودرو در سال ۲۰۰۱ معرفی شد و در سال ۲۰۱۴ سومین نسل از جاز به بازار جهانی عرضه شد. این خودرو در خط تولید ژاپن، چین، مالزی، اندونزی، هند، مکزیک و برزیل مونتاژ می‌شود. کمپانی هوندا برای نسل سوم این خودرو چهار نوع موتور بنزینی و یک موتور دیزلی در نظر گرفته است. همچنین سه مدل گیربکس برای این خودرو قابل نصب است. جعبه‌دنده شش‌سرعته دستی، هفت دنده اتوماتیک دو کلاچه و گیربکس CVT. موتور ۱/۵ لیتری این خودرو با توجه به نوع برنامه‌ریزی بین ۱۰۰ تا ۱۱۸ اسب‌بخار قدرت تولید و گشتاور ۱۴۵ نیوتون‌متر را برای حرکت دادن خودرو فراهم می‌کند. در برخی نسخه‌ها تا ۱۳۰ اسب‌بخار از این موتور ۱/۵ لیتری قدرت می‌گیرند و شتاب صفر تا ۱۰۰کیلومتر را در هشت ثانیه ثبت می‌کنند. قیمت این خودرو در بازار جهانی بین ۱۶ هزار و ۷۲۵دلار تا ۲۲ هزار دلار است و با خودروهای هیوندا اکسنت و تویوتا یاریس رقابت می‌کند. می‌توان نتیجه گرفت به احتمال زیاد قیمت نسخه ۲۰۱۶ این خودرو بیش از ۱۰۰ میلیون تومان است. کمپانی هوندا برای جاز یا همان فیت، نسخه تمام‌برقی (EV) و نسخه هیبرید ( برق و سوخت فسیلی) نیز معرفی کرده است.
ساینا هم قیمت خورد
2016 هایی که هنوز به بازار ایران نیامده اند
سرانجام قیمت جدید ساینا یا همان مدل جدید نسخه جدید تیبا را اعلام و شروع به فروش این ماشین سدان کرده است. قرار است ساینا فروردین و اردیبهشت ۹۵ به مشتریان سری اول تحویل داده شود. قیمت خودرو ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است و در ثبت‌نام ابتدایی ۵۰۰ هزار تومان به مشتریان تخفیف داده می‌شود. سود مشارکت خرید ساینا ۲۰% اعلام شده است و در صورت انصراف ۱۷% محاسبه می‌شود. برای ثبت‌نام باید ابتدا ۱۵ میلیون تومان پرداخت شود و بقیه را در زمان تحویل تسویه کرد. با توجه به نام خودرو که در ثبت‌نام ساینا EX اعلام شده است، به احتمال زیاد نسخه‌فول و لوکس خودرو مدنظر است که امکاناتی نظیر آینه‌جانبی برقی، سیستم‌ تهویه‌اتوماتیک، شیشه‌های برقی، سنسور پارک عقب و رینگ اسپرت در خودرو وجود دارد. موتور ساینا مانند تیبا از نوع M15 بوده که با حجم ۱۴۹۷ سی‌سی و هشت سوپاپ، ۸۰ اسب‌بخار و ۱۲۶ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند (با توجه به مشخصات فنی مندرج در سایت سایپا). گیربکس خودرو هم پنج‌دنده دستی و ترمزها در جلو دیسکی و در عقب کاسه‌ای نصب شده است.
حسین دلاور – گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۲۵ دی ۱۳۹۴ | ۷:۵۳ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

6 Responses to “۲۰۱۶ هایی که هنوز به بازار ایران نیامده اند”

 1. حسین گفت:

  چقدر رینگ ه‍ای ساینا ضایع هس!

 2. سعید.م گفت:

  ساینا، لوکس؟؟؟
  رامک خودرو هم باید قیمتارو خیلی پایین تر اعلام میکرد

 3. زنگنه گفت:

  لکسوس gs جدید نیومده !!!! ولی سری es جدیدش اومد

 4. امیرحسین گفت:

  بنظر شما آیا در شرکت توان خودرو سمتی به عنوان مشاور فروش وجود داره؟؟؟واقعاً قیمت بالایی انتخاب کردن,لااقل برای مدت کوتاهی تا جا افتادن اپل قیمت رو پایین می آوردین بعد سود کلان نصیب خود میکردین

 5. مسعود گفت:

  سلام.
  همونطور که قیمت هارو مشاهده کردین آئودی TT گرون ترین مدلش ۵۹ هزار دلار هست.اگه دلار رو با نرخ امروز(دوم بهمن ماه سال ۹۴)یعنی ۳,۶۳۶ تومن که نرخ آزاد هست (و من نمیدونم واردت کننده ها با نرخ دولتی وارد میکنن یا نه) حساب کنیم قیمت گران ترین نسخه این خودرو میشه ۱۵۴,۹۳۴,۰۰۰ تومن که قیمت شرکتی ۴۰۹ ملیون تومن اعلام شده(حالا اگه همون فول ترین مدل ارائه شده تو بازار جهانی باشه!!!) که یعنی ما خودرو رو ۲۶۳ درصد گرون تر از بازار جهانی از رامک خودرو میخریم.من تو گشت و گذارم تو اینترنت به نرخ تعرفه بالاتر از ۱۴۰ درصد به هیچ عنوان دست نیافتم!!! کسی هست بتونه منو تفهیم کنه که چرا باید اینهمه گرون برسه دست ما؟؟آیا واقعا تعرفه واردات این همه بالا رفته یا خیانتی آشکار در حق مردم داره صورت میگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • قیمت که بالا هست ولی به شیوه راحتی حساب نمیشه
   قیمت خودرو
   هزینه ترانسفر به مقصد اول
   هزینه بار اول
   هزینه بیمه بار اول
   هزینه انبارداری اول
   هزینه تراسفر دوم
   هزینه بار دوم
   هزینه انبارداری دوم
   عوارض گمرکی
   تبصره ۱۳
   هزینه شماره گذاری
   هزینه بیمه ثالث
   هزینه حق گارانتی
   مالیات داخلی
   مالیات بر ارزش افزوده
   حق سرویس

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.