کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

۱۰۰ درصد خودروها از استاندارد یورو ۴ برخوردار است

100 درصد خودروها از استاندارد یورو ۴ برخوردار است

شریعتمداری بیان کرد: در حوزه خودروسازی، ۴۰ درصد خودروهای تولیدی کشور تا سال ۹۲ از استاندارد یورو ۴ برخوردار بودند که امروز به ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نوسازی ناوگان تاکسیرانی و تعویض بیش از ۷۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در سال گذشته که به ۱۷۰ هزار دستگاه افزایش خواهد یافت، افزود: در زمینه انتقال بار و مسافر از جاده به ریل گام‌های خوبی برداشته شده است و با تزریق ۱۰ میلیارد دلار به اقتصاد کشور، نوسازی ۲۰۲ هزار دستگاه کشنده سنگین و نیمه سنگین فرسوده مطابق با استانداردهای روز جهان در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی بیان داشت: طبق اعلام سازمان حفاظت محیط زیست ۲ درصد صنایع کشور صنایع آلاینده تشخیص داده شده اند.
شریعتمداری افزود: در حوزه خودروسازی، ۴۰ درصد خودروهای تولیدی کشور تا سال ۹۲ از استاندارد یورو ۴ برخوردار بودند که امروز به ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.
وی بیان داشت: استاندارد یورو ۵ خودرو نیز در کشور آغاز شده که از ۲ هزار و ۲۸۲ دستگاه خودرو در سال ۹۲ به ۱۹ هزار و ۱۲۰ دستگاه افزایش یافته است.
وزیر صنعت معدن و تجارت تصریح کرد: با رشد۳۰ درصدی تصفیه خانه های فاضلاب در شهرهای صنعتی، رشد ۳۷ درصدی مقوله آبچرخانی در صنایع و نصب سامانه پایش لحظه ای آلودگی های زیست محیطی در بیش از ۳۰۰ واحد صنعتی کشور‌ امروز شاهد رشد ۱۰ درصدی صنایع سبز هستیم.
در این آیین چهار واحد صنعتی و چهار واحد خدماتی به عنوان «برگزیده سبز» شناخته شدند و از ۶۷ واحد «صنعت سبز» و ۲۲ واحد «خدمات سبز» با اهدای تندیس قدردانی شد.
همچنین بر مبنای معیارهای انتخاب واحدهای صنعتی و خدماتی سبز، ۱۲ واحد صنعتی و ۱۰ واحد خدماتی «قابل تقدیر» شناخته شدند.

زمان ارسال پست: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۶ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

3 Responses to “۱۰۰ درصد خودروها از استاندارد یورو ۴ برخوردار است”

 1. مهرداد گفت:

  ازش خوشم نمیاد.

 2. آریو گفت:

  با سلام شما بفرمایید ایشون با کدام استانداردی وزیر صنعت شده اند ؟
  گرانی خودرو – کیفیت پایین – و شعار !

 3. میلاد گفت:

  ماشین یورو ۴(اسمی) و بنزین یورو ۲ (اسمی) !
  در واقعیت استاندارد هر دو پایین تر از مقدار ذکر شده می باشد.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.