فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

۸ کشوری که بنزین کمتر از ۲ دلار دارند!

۸ کشوری که بنزین کمتر از ۲ دلار دارند!

آخرین آمارهای جهانی نشان می دهد که ۸ کشور دنیا در حال حاضر بنزین را کمتر از ۲ دلار می فروشند و دولت هایشان همچنان یارانه انرژی می پردازد.

به گزارش خبرآنلاین، قیمت بنزین در آمریکا در ماه های گذشته روندی افزایشی داشته و از گالنی ۲.۳۴ دلار به گالنی ۲.۶۲ دلار رسیده است. البته طوفان هاروی بر مرکز پالایش نفت کشور تاثیر گذاشته و موجب افزایش قیمت نفت و متعاقب آن قیمت بنزین شده است. با این حال در حالی که نگرانی ها برای بالا رفتن قیمت ها وجود دارد.
بر اساس آخرین آمار منتشر شده، آمریکا یازدهمین کشوری است که بنزین ارزان و سومین کشوری است که دارای بنزین مقرون به صرفه نسبت میانگین دستمزد روزانه در جهان است. البته کشور های دیگری در جهان هستند که هر گالن بنزین را کمتر از دو دلار به فروش می رسانند. این کشورها می توانند قیمت بنزین را پایین نگه دارند.
۸. امارات متحده
هر گالن بنزین: ۱.۹۱ دلار
امارات متحده سال گذشته هشتمین کشور در جهان است که به طور میانگین ۳ میلیون بشکه در روز نفت تولید می کرد و ۴۰ درصد تولید ناحالص ملی این کشور وابسته به نفت است.
۷. نیجریه
هر گالن بنزین: ۱.۷۶ دلار
تولید نفت نیجریه در طول سال های گذشته به دلیل شورش های داخلی با رکود رو به رو شده است. این کشور آفریقایی در سال گذشته روزانه ۱.۴ میلیون بشکه در روز نفت تولید می کرد که این میزان ۳۵ درصد تولید ناخالص ملی این کشور بوده است.
۶. مالزی
هر گالن بنزین: ۱.۶۸ دلار
این کشور آسیایی یکی از دو کشور غیر اوپکی در این لیست است. مالزی بیست و پنجمین تولیدکنند نفت با ۶۶۱ هزار بشکه در روز است. اما دولت مالزی با دادن یارانه به راننده ها قیمت بنزین را کنترل کرده است.
۵. مصر
هر گالن بنزین: ۱.۳۱ دلار
مصر دیگر کشوری است که عضو اوپک نیست،اما در لیست بنزین ارزان قرار دارد. مصر بیست و هشتمین تولیدکننده نفت در جهان است و دولت این کشور با دادن یارانه قیمت نفت را پایین نگه داشته است.
۴. کویت
هر گالن بنزین: ۱.۳۱ دلار
سال گذشته این کشور جایگاه نهمین تولیدکننده جهان را به خود اختصاص داده است. این کشور ۶۰ درصد تولید ناخالص ملی و ۹۵ درصد درآمد صادراتی خود را از نفت خام بدست می آورد. این کشور بخشی از درآمدهای خود را برای پرداخت یارانه به بنزین هزینه می کند.
۳. ایران
هر گالن بنزین: ۱.۲۵ دلار
سال گذشته ایران پنجمین تولیدکننده نفت جهان بوده است. ایران پس از لغو تحریم ها در سال گذشته نزدیک به ۴ میلیون بشکه نفت در روز تولید کرده است. تحریم ها در گذشته شاید موجب شد این کشور از برخی از یارانه های انرژی خود بکاهد، اما همچنان برای بنزین یارانه می پردازد.
۲. عربستان سعودی
هر گالن بنزین: ۰.۹۱ دلار
عربستان سعودی در طول سال های گذشته نیروی غالب در بازار بوده است. سال گذشته این کشور دومین تولیدکننده نفت با ۱۰.۵ میلیون بشکه در روز بوده است.اما همچنان ۸۵ درصد درآمد صادرات این کشوروابسته به نفت است و ۵۰ درصد تولید ناخالص ملی این کشور به نفت بستگی دارد.
۱. ونزوئلا
هر گالن: ۰.۰۱ دلار
در حالی که عربستان بزرگترین تولیدکننده نفت در اوپک است، ونزوئلا اولین کشور در میزان ذخایر نفت در جهان است. یارانه های بنزین در این کشور به حدی رسیده که بنزین در این کشور تقرییا مجانی است.البته این یارانه ها اقتصاد این کشور را هم دچار بحران کرده است.

زمان ارسال پست: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

2 Responses to “۸ کشوری که بنزین کمتر از ۲ دلار دارند!”

  1. امیر رضا گفت:

    این کشور ها در واقع باید جز پولدار ترین و مرفه ترین کشورهای دنیا باشن که صد البته هستن بغیر از ایران، ونزوئلا و نیجریه که به دلیل سیاست های غلط جز فقیرترین کشورها هستن. توی تلویزیون همش میگه کشورهای حاشیه خلیج فارس به واسطه پشتیبانی دلار نفتی الن و بلن. مگه ما دلار نفتی نداریم؟ پس دلارهای نفتی ما کجاست؟ سال گذشته ۴ میلیون بشکه نفت فروختیم کجا رفت؟ کو پولش؟ چرا سال به سال بدبختر و فقیر تر میشم؟ سال به سال که میگذره نیمیگیم خدا ایشالله وضعمون بهتر شه، فقط باید دعا کنیم خدایا همین یه لقمه نون و پنیری که میخوریم رو بازم امسال بخوریم

  2. مرتضی گفت:

    با سلام
    کاش مقاله دیگری هم تهیه شود و درآن به جای قیمت جهانیف به میزان درآمد داخلی هم تناسب بسته شود تا مشخص شود به لحاظ قیمت بنزین و کیفیت!!! آن که تحویل میگیریم، آیا باز هم جزء بنزین های ارزان محسوب می شود، یا اینکه خیلی هم گران حساب میکنند؟؟؟

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.