کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

۵۰ درصد خودروها باید با برند داخل تولید شود

۵۰ درصد خودروها باید با برند داخل تولید شود
در سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴ پیش‌بینی شده که در این سال باید حداقل ۵۰ درصد خودروهای سبک با برند داخلی تولید شوند.
سند “اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴” با هدف تبیین و تعیین راهکارهای لازم برای دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ در صنعت خودرو، تدوین و به وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان داخلی ابلاغ شده است.
به گزارش ایسنا، در بخشی از این سند پیش‌بینی شده که در سال ۱۴۰۴ حداقل نیمی از خودروهای سبک (سواری و وانت) تولیدی در خودروسازان داخلی باید با برند داخلی تولید و عرضه شود.
در بخش توضیحات این سند نیز در بیان منظور سیاست‌گذاران از برند داخلی آمده است که ” برند داخلی شامل برند مستقل محصولات تولیدی خودروسازان داخلی، برند مشترک خودروسازان داخلی و خارجی و برند داخلی بر روی محصولات خودروساز خارجی” است.
همچنین در همین رابطه بر “تامین حداقل ۲۵ میلیارد دلار قطعه توسط قطعه‌سازان داخلی برای خودروهای ساخت داخل” در سال ۱۴۰۴ تاکید شده است.
این پیش‌بینی در حالی است که در فضای پسابرجام در حدود یک سال اخیر خودروسازان داخلی چند قرارداد همکاری با خودروسازان اروپایی و آسیایی برای تولید مشترک محصولات در داخل امضا کرده‌اند.

زمان ارسال پست: ۳۰ دی ۱۳۹۵ | ۷:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

2 Responses to “۵۰ درصد خودروها باید با برند داخل تولید شود”

  1. میثم گفت:

    اینا نمیخوان بذارن ملت ماشین خوب سوار شن،هیچ امیدی نیست:(

  2. امین گفت:

    نخریییییید

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.